اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم مجدد ولتاژ پاور ATX

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم مجدد ولتاژ پاور ATX

یه پاور ATX به شماره برد dsp-1454n به دستم رسیده که ولتاژ +12V کمتر هست 10V شده! ولی ولتاژ های دیگه مشکلی ندارن! حتی 5v+ که روی برد زده 23A تا 30A افت ولتاژ نداره! ولی +12 خیلی وضعیت خوبی نداره! :NO:
    چطوری باید دوباره فیکس 12V بکنم؟

پاسخ : تنظیم مجدد ولتاژ پاور ATX

اون جای سیم ها که اومده بیرون یه تعداد ماسفت روی یه هیت سینک نصب شده با مولتی متر یه سیم رو به بدنه وصل کنید وباسیم دیگه ولتاژ رو روپایه های ماسفت ها چک کنید ببینید که کدومش 10 ولته؟
    همون رو عوض کنید
    مدت هاست نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix
      اون جای سیم ها که اومده بیرون یه تعداد ماسفت روی یه هیت سینک نصب شده با مولتی متر یه سیم رو به بدنه وصل کنید وباسیم دیگه ولتاژ رو روپایه های ماسفت ها چک کنید ببینید که کدومش 10 ولته؟
      همون رو عوض کنید
      اونوقت ممکنه اشکال از فیدبک باشه؟

دیدگاه

نه فکر نمیکنم! :wow:
        مدت هاست نیستم

دیدگاه

چرا فکر کنید! از فقط کافیه ولتاژ پایه 1 ای سی تغییر پیدا کنه ولتاژ کم و زیاد میشه

دیدگاه

ولی خوب دور از ذهن هست که مقدار مقاومت ها تغییر کرده باشه!؟

دیدگاه

داداش اصولا سیستم این پاور ها فلای بکه و همه با یه فیلبک تنظیم میشه چون یه ترانس داریم بازم اطمینان ندارم از حرفم یه عکس بندازید بفرستید
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

اصلا منصرف شدم از تعمیرش ولی به نظرم برای یه ترانس 12V- 20A باید خوب جواب بده! فیدبکشو پیدا کردم از +5 یه تقسیم مقاومتی گرفته بود بدون ایزولاسون! داده بود به پایه 1 ای سی kia494p که خیلی مشابه tl494 هستش . منم اومد فیدبک رو از +12 گرفتم و تقسیم مقاومتی رو هم دستکاری کردم و 12V فیییکسس ازش گرفتم بدون افت ولتاژ! :wow:

البته یه مشکلی که دارم الان اینه که بیشتر از 13A پاور شات دان میشه !!! چیکار کنم که این اتفاق روی 20A بیفته؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X