اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه پیچیدن سلف از صفر تا صد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه پیچیدن سلف از صفر تا صد

آقایون سلام
    من کلی سایت و کلی فرمول دیدم سلف هم پیچیدم اما انگاری خازج از محدوده مورد نظر در آمده مثلا 300 نانو هانری اون ور تر از مورد نظرم!!!!!!
    آقا در نظر بگرین سیم من مثلا 080 هست حالا بخوام 100 نانو هانری بپیچیدم چه کار باید کنم؟(هسته هم هوا باشه) فرمول چیه چه جوری چه چیزایی از فرمول رو قرار می دیم و می پیچیم آقا پروژه کارشناسیمه اما تو همین سیم پیچش موندم دیگه چه برسه جلوتر مدار

اقا محتاج یه توضیح کاملم که بفهمم چه جوری می شه درستش کرد؟ و نهایت فرکانس کاری که می تونن عمل کنن دقیقا چقدر هست؟(یه فرمول دیدم که می گفت تا 1 گیگاهرتز کار می کنه(رفرنس هارجی))

اضافه شده در تاریخ :
    آقا کسی نیست؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : نحوه پیچیدن سلف از صفر تا صد

دیدگاه

آقا ممنونم
      این فرمول رو خیلی جاها دیدم .حالا می شه برام به عنوان مثال یه حساب از روش کنید؟سیم من 080 و می خوام سلفم 100 هانری باشه؟
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام
        ضخامت سیم هیچ تاثیری در مقدار اندوکتانس نداره.

دیدگاه

علاوه بر فرمولی که دوستمون در بالا گذاشت یک فرمول و یک نرم افرار هم در لینک زیر هست :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20777.0

با اینحال مقدار رو من براتون حساب مبکنم . برای اینکه با سیم 0.8 میلیمتر 100 نانو هانری بدست بیارید باید
          سه تا پارامتر اصلی رو رعایت کنید .
          اولی طول بوبین
          دومی قطر بوبین
          سومی تعداد دور
          میشه 4 دور سیم 0.8 میلیمتر روی یک مته به قطر 5 میلیمتر (طول بوبین هم 4 میلیمتر)
          باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

اقا ممنونم
            اما یه سوال ما فقط از فرمول اندکتانس رو بر حسب نانو هانری داریم و هم قطر سیم از دو مجهول دیگه هم یکی رو می خوایم یکی
            دیگه رو چه جوری انتخاب می کنیم؟(طول بوبین) اگر دلخواه بگریم شرطی در تعیین دلخواه گرفتنش داره؟ و اگر زیاد بگیریم که بین حلقه ها
            فاصله باشه خطا یا چیز دیگه ای ایجاد می شه؟

فرمولی که شما استفاده کردین چی هست؟

دیدگاه

دوتا مقدار مجهول که طول بوبین با قطر بوبین هستش کاملا اختیاریه و به موقعیت مدارچاپی و فضای اون بستگی داره .
              شما میتونید قطر رو زیادتر بگیرید بجاش اتوماتیک طول بوبین کم میشه . تنها نکته ای که اینجا مهمه اینکه قطر سیم
              اختیاریه و میتونه هر اندازه باشه فقط نباید مقدار تعداد دور ضربدر قطر سیم از طول بوبین بیشتر بشه .
              اگه بیشتر شد باید سیم رو نازک تر انتخاب کنید .
              ولی اگه سیم نازکی داشتید میتونید استفاده کنید و بینش فاصله بزارید تا به اندازه طول بوبین برسه .
              اینها تجربی هستش . با چند بار تست کردن کاملا یاد میگیرید .

دیدگاه

آقا سلام
                این فرمول می گین هر کدام از متغییر ها واحدشون چیه و سلف بر چه میزان به دست می آید؟

دیدگاه

میشه هسته های توروئیدی رو از روی اندازه شون به هم تبدیل کرد؟
                  برای درست کردن یه سلف 220 میکرو باید48 دور سیم 0.64mm رو دور هسته توروئیدی 55117 بپیچیم. اگه به جای هسته 55117 یه هسته ی دیگه با قطر خارجی 2.05 ، قطر داخلی 1.2 و ضخامت 0.65 سانت استفاده کنیم چند دور سیم باید بپیچیم

مشخصات 55117 :
                  زندگی پر ز وجود است ولی ..
                  ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                    این فرمول می گین هر کدام از متغییر ها واحدشون چیه و سلف بر چه میزان به دست می آید؟
                    من بر اساس همون نرم افزاره گفتم. خود نرم افزار سوال میکنه و شما باید مقادیر رو وارد کنید .
                    فرمولش هم تو اینترنت هست . سرچ کنید پیدا میشه . ولی نرم افزاره دقیق تره .

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                    میشه هسته های توروئیدی رو از روی اندازه شون به هم تبدیل کرد؟
                    برای درست کردن یه سلف 220 میکرو باید48 دور سیم 0.64mm رو دور هسته توروئیدی 55117 بپیچیم.
                    اگه به جای هسته 55117 یه هسته ی دیگه با قطر خارجی 2.05 ، قطر داخلی 1.2 و ضخامت 0.65 سانت
                    استفاده کنیم چند دور سیم باید بپیچیم .
                    نه نمیشه . هر هسته ای پارامترهای خودشو داره . وقتی قطر داخلی - خارجی و ارتفاع هسته تغییر میکنه
                    مقدار AL هسته هم تغییر میکنه .
                    شما بگید محدوده فرکانسی شما چقدره ؟ چقدر جریان از سلف شما عبور میکنه ؟

دیدگاه

جریان حداکثر 2 آمپر. فرکانس هم بین 10 تا 80 کیلوهرتز
                      سلف برای تبدیل ولتاژ استفاده میشه با 34063
                      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                        جریان حداکثر 2 آمپر. فرکانس هم بین 10 تا 80 کیلوهرتز .سلف برای تبدیل ولتاژ استفاده میشه با 34063
                        من با این هسته تروئید شما کار نکردم ولی با مدل های دیگه آشنایی کامل دارم . اگه تهران هستید یه سری
                        به فروشگاه سلف در پاساژ عباسیان بزنید . یه سری هسته تروئید زرد رنگ داره که برای کار شما مناسبه .
                        فرکانسشون بین 0 تا 1 مگاهرتزه . برید این دو شماره رو ببینید : اینها KT68-26 and KT94-26 هستند .
                        هر کدوم از نظر اندازه و حجم براتون مناسب بود بگیرید تا من محاسبه دقیقش رو براتون انجام بدم. بدون خطا
                        هر دوتاش برای کارتون مناسبه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                          من با این هسته تروئید شما کار نکردم ولی با مدل های دیگه آشنایی کامل دارم . اگه تهران هستید یه سری
                          به فروشگاه سلف در پاساژ عباسیان بزنید . یه سری هسته تروئید زرد رنگ داره که برای کار شما مناسبه .
                          فرکانسشون بین 0 تا 1 مگاهرتزه . برید این دو شماره رو ببینید : اینها KT68-26 and KT94-26 هستند .
                          هر کدوم از نظر اندازه و حجم براتون مناسب بود بگیرید تا من محاسبه دقیقش رو براتون انجام بدم. بدون خطا
                          هر دوتاش برای کارتون مناسبه .
                          ممنون میشم محاسباتشو بذارید
                          فروشگاه سلف یذره برام دوره، 600-700 کیلومتر :mrgreen:

دیدگاه

وقتی خود هسته نباشه محاسبه به هیچ درد شما نمیخوره . روی هیچ هسته دیگه ای هم جواب نمیده چون نهایتا اختلاف
                            دور ها خیلی تفاوت میکنه . همه محاسبات بر اساس پارامترهای ارائه شده از طرف سازنده هستش . وقتی خود قطعه رو
                            خریدید میتونم برات حساب کنم . فکر کنم اونا پستی هم کار میکنند . با اینحال یه تماسی باهاشون بگیرید بد نیست .

دیدگاه

تو تیراژ زیاد هستم
                              دستگاه دقیق بوبین پیچی دارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X