اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

avr در پروتئوس!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

avr در پروتئوس!

با سلام
    دوستان من پروتئوس 7.9 رو نصب کردم ولی وقتی با مگا8 یه کیبرد 4*4 رو شبیه سازی میکنم اعداد هر 4 ستون روی ال سی دی رو یکی نشون میده! یعنی از بالا به پایین 0-4-8-12 !!!
    یعنی فقط ستون اعداد ستون اول رو برای تمام ستونها برمیگردونه!
    برنامه هم صحیحه!
    لطفا اگه میدونید راهنمایی کنید! ممنون میشم

پاسخ : avr در پروتئوس!

با درود . . .
    کی پد موجود در نسخه های 7.2 به بالا مشکل دارند.
    البته شاید بشه با تغییر در کتابخونه های پروتئوس و کپی یه کتابخونه دیگه راهش انداخت. منتها من یکی عطای این کار رو به لقاءش بخشیدم و از 7.2 در مواقع مورد نیاز استفاده میکنم

موفق باشید
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
      با سلام
      دوستان من پروتئوس 7.9 رو نصب کردم ولی وقتی با مگا8 یه کیبرد 4*4 رو شبیه سازی میکنم اعداد هر 4 ستون روی ال سی دی رو یکی نشون میده! یعنی از بالا به پایین 0-4-8-12 !!!
      یعنی فقط ستون اعداد ستون اول رو برای تمام ستونها برمیگردونه!
      برنامه هم صحیحه!
      لطفا اگه میدونید راهنمایی کنید! ممنون میشم
      مقاومت های سری با کیبورد رو حتما باید استفاده کنید :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

خیلی ممنونم!
        میدونید من الان 2 روز گیج این کارم! دیگه نا امید شده بودم که تاپیک زدم

"مقاومت های سری با کیبورد رو حتما باید استفاده کنید " یعنی چطوری ؟! من تست کردم نشد!!
        البته اینو بگم که وقتی یه فایلی رو که با یه ورژن قدیمی تر ساخته شده رو باز می کنم کیپد کار میکنه!!! شماتیک مگا8 در ورژن های قدیم با جدید فرق کرده؟! نکنه از میکرو هست مشکل؟!

دیدگاه

در داخل پروتئوس برای کی پد نیاز نیست از مقاومت استفاده بشه.(من در عمل هم استفاده نمیکنم)
          شما همون برنامه ای رو که نوشتید با پروتئوس 7.2 یا 7.1 شبیه سازی کنید، پی میبرید که مشکل کجاست! دیگه الکی به مقاومت هم گیر نمیدید. :agree:

موفق باشید
          درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
          بدرود . . .

دیدگاه

سلام. من هم همین مشکل رو با ورژن 7.10 دارم. کیبورد در این ورژن کار نمیکنه. و همونطور که دوستمون گفتن فقط اعداد 0و4و8و12 رو نشون میده. البته هنوز atmega8 رو چک نکردم. دوستانی که این مشکل رو حل کردن لطفاً کمک کنن. با سپاس

دیدگاه

سلام. با یه کم سرچ تونستم راه حل رو پیدا کنم. :nice: دقیقاً همونطوری که آقای باقرانی گفتند با اضافه کردن 8 عدد مقاومت 220 اهم سری بین پایه های میکرو و کیبورد مشکل حل شد. علتش هم به نظرم اینه که با این کار شبیه سازی بیشتر به دنیای واقعی نزدیک میشه. موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمود سلیمانی
                سلام. با یه کم سرچ تونستم راه حل رو پیدا کنم. :nice: دقیقاً همونطوری که آقای باقرانی گفتند با اضافه کردن 8 عدد مقاومت 220 اهم سری بین پایه های میکرو و کیبورد مشکل حل شد. علتش هم به نظرم اینه که با این کار شبیه سازی بیشتر به دنیای واقعی نزدیک میشه. موفق باشید.
                سلام میشه راهنمایی کنید چطور از کی پد توی پروژه استفاده کنم؟برنامه نویسیش به چه صورته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza7090
                  سلام میشه راهنمایی کنید چطور از کی پد توی پروژه استفاده کنم؟برنامه نویسیش به چه صورته؟
                  من ساده ترین برنامهآ‌ای که میشه با کیبورد نوشت رو براتون میذارم:

$regfile = "m32def.dat"
                  $crystal = 1000000

Config Lcdpin = Pin , Db4 = Pinc.0 , Db5 = Pinc.1 , Db6 = Pinc.2 , Db7 = Pinc.3 , E = Pinc.4 , Rs = Pinc.5
                  Config Lcd = 20 * 4

Config Kbd = Portb

Dim A As Byte , B As Byte

Do
                  Again:
                  A = Getkbd()
                  If A > 15 Then Goto Again
                  Incr B
                  If B > 16 Then
                  Cls
                  B = 1
                  End If
                  Locate 1 , B
                  Lcd A
                  Waitms 200
                  Loop
                  End 'end program

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمود سلیمانی
                    من ساده ترین برنامهآ‌ای که میشه با کیبورد نوشت رو براتون میذارم:

$regfile = "m32def.dat"
                    $crystal = 1000000

Config Lcdpin = Pin , Db4 = Pinc.0 , Db5 = Pinc.1 , Db6 = Pinc.2 , Db7 = Pinc.3 , E = Pinc.4 , Rs = Pinc.5
                    Config Lcd = 20 * 4

Config Kbd = Portb

Dim A As Byte , B As Byte

Do
                    Again:
                    A = Getkbd()
                    If A > 15 Then Goto Again
                    Incr B
                    If B > 16 Then
                    Cls
                    B = 1
                    End If
                    Locate 1 , B
                    Lcd A
                    Waitms 200
                    Loop
                    End 'end program
                    تشکر بابت جوابتون.من با زبان cکار میکنم.ازاین برنامه سر در نمیارم :angry: :angry: :angrمیشه راهنمایی کنید

دیدگاه

با سلام
                      اگر مشکلتان حل نشود میتوانید از کتابخانه لینک زیر استفاده نمایید :
                      http://projects.m32.ir/1122/
                      خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X