اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه آلارم بوبین پیچی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه آلارم بوبین پیچی

دوستان من دنبال یک دستگاه هستم که یک سلف سه سیم پیچه که جهت در آن مهم است را با آن تست نماییم و هرگاه جهت یکی از بوبینها برعکس بود آلارم بدهد

کسی می توانی من را راهنمایی نماید؟

پاسخ : دستگاه آلارم بوبین پیچی

ترانس هستش یا سلف ؟ بیشتر توضیح بدید .
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imanxx_81
      دوستان من دنبال یک دستگاه هستم که یک سلف سه سیم پیچه که جهت در آن مهم است را با آن تست نماییم و هرگاه جهت یکی از بوبینها برعکس بود آلارم بدهد

کسی می توانی من را راهنمایی نماید؟

زمانی که یک سر مشترک در اونها رو بگیری اون موقع برعکس بودن مفهوم پیدا می کنه
      ساده ترین راه اینه که از ولت متر استفاده کنی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ببینید من ترانس سه سیم پیچه دارم که جهت پیچش در آن مهمه می خواهم اگر اشتباه بود خطا بده؟ با ولتاژ چطوری می توانم؟

دیدگاه

ببینید من ترانس سه سیم پیچه دارم که جهت پیچش در آن مهمه می خواهم اگر اشتباه بود خطا بده؟ با ولتاژ چطوری می توانم؟
          اگه سیم پیچ مورد نظر شما هسته بسته نداره می تونین با عبور جریان از سیم پیچ ها و استفاده از قطب نما اونها رو تست کنین ( یکم با کلاس ترش هم میتونین یه مدار با سنسور اثر هال بسازین که جهت میدان مغناطیسی رو نشون بده )

دیدگاه

جهت پیچش در موقعی که سیم پیچها جدا هستند مهم نیست
            اگه برعکس هم باشه ( که فرقی نداره ) ولتاژ خروجی 180 در جه اختلاف فاز می افته که جای دو سر سیم پیچج رو عوض می کنی

اگه ترانس پیچیده شده :

فرضا سیم پیچ ها همگی 12 ولت باشن یکسر همه اونا رو بهم وصل کن و مقدار خروجی اونا رو نسبت به هم بگیر اگر 0 ولت ب.د جهت سیم پیچ با یربندی درسته و اگه 24 ولت بود جای 2 تا سیمش رو عوض کن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ما هم قبلا همچین مشکلی داشتیم و مجبور شدیم یه تستر برای ترانس ها درست کنیم چون
              تعداد بالا بود و باید سریع تست میشد .
              شما چند تا راه دارید . یکی اینکه همون مداری که قراره ترانس روش نصب بشه رو بگیرید و
              یه چیزی شبیه سوکت بسازید و ترانس ها رو در حالت طبیعیش چک کنید .
              دوم اینکه اگه دسترسی به مدار اصلی نبود خودتون یه مولد پالس بسازید مثلا با 555 و یک
              سوئیچ . ترانس رو روشن کنید و شکل پالس ها رو روی اسکپ ببینید .
              بدون روشن شدن ترانس بنظرم نمیشه اونو تست کرد .

نوشته اصلی توسط mohsen++
              اگه سیم پیچ مورد نظر شما هسته بسته نداره می تونین با عبور جریان از سیم پیچ ها و استفاده از قطب نما اونها رو تست کنین
              ( یکم با کلاس ترش هم میتونین یه مدار با سنسور اثر هال بسازین که جهت میدان مغناطیسی رو نشون بده )
              :-?
              باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X