اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال تاچ پد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال تاچ پد

سلام
    می خوام تاچ پد رو 4تا پایه اش رو لحیم کنم اما کانکتورش رو نمیشه لحیم کرد (چون خیلی کوچیکه) کابل چهار سیمه خریدم که یه خورده از فاصله ی کانکتورا بزرگتره (خط های مسی کانکتور با فاصله یک میلیمترن اما سیم ها سه تاش میشه 4میلیمتر) میدونم چیز ساده ایه اما میخوام از تجربه ی دوستام استقاده کنم تا کارم راحت تر شه

ویه سوال راجع به GLCD دارم
    پتانسیومتر یه سرش به پایه ی دو(+5) وصل میشه و اون یکی سرش به پایه 18 (vee ) و پایه ی وسط پتانس به پایه ی 3؟؟؟؟؟؟؟
    (در 128*64 چینی ts12864 2a)
    ممنون :cry2:

پاسخ : اتصال تاچ پد

کانکتورش تو بازار هست.
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

میتونی با استفاده از 4 تکه سیم نازک که تو ارمیچر یا بلندگو هست تاچ رو به برد وصل کنی.
      در مورد پتانسیومتر:اگه منظورت پتانسیومتر برای شفافیت متن یا تصویره .یه پایه به منفی. یه پایه به vee و یه پایه به vo

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
        میتونی با استفاده از 4 تکه سیم نازک که تو ارمیچر یا بلندگو هست تاچ رو به برد وصل کنی.
        در مورد پتانسیومتر:اگه منظورت پتانسیومتر برای شفافیت متن یا تصویره .یه پایه به منفی. یه پایه به vee و یه پایه به vo
        بله.طبق اسم من یک پتانسیوتر 20kبین پایه های vdd و vee وصل کردم (vee خودش به ولتاژ تغذیه یا +5 وصله ) و سر وسط پتانسیومتر رو هم به vo دادم اما شک داشتم درست باشه ! سر همین ولتاژ وصل نکردم

دیدگاه

منفی؟دیتا شیت مثبت رو زده یعنی همون توضیحاتم! هرچی بیشتر میگردم گیج تر میشم :read:
          آقا این سیم ها که میگی رشته ایه؟به کانکتور لحیم میشه؟کابل مانند مادگی ای نیست مخصوص این کار؟

دیدگاه

سلام مجدد
            VEE به یه طرف پتانسیومتر
            منفی یا گراند به یه طرف دیگه
            VO به سر وسط یا پایه متغیر پتانسیومتر

در مورد کانکتور باید بگم که سوکت براش دارن.ولی من یادم نمیاد کدوم فروشگاه بود.پیدا کردم براتون PM میکنم.
            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hakeb
              بله.طبق اسم من یک پتانسیوتر 20kبین پایه های vdd و vee وصل کردم (vee خودش به ولتاژ تغذیه یا +5 وصله ) و سر وسط پتانسیومتر رو هم به vo دادم اما شک داشتم درست باشه ! سر همین ولتاژ وصل نکردم
              این یعنی چی؟

vee به ولتاژ تغذیه وصله ؟ نکنه خودت وصلش کردی؟

آقا vee یه ولتاژ خروجی از ال سی دی هستش که برای تنظیم کنتراست استفاده می شه ، حدود منفی 9 ولت

vee به غیر از یک سر پتانسیومتر به هیچ جای دیکگه ای وصل نمیشود. :agree:

دیدگاه

هنوز وصل نکردم D: اما قصد داشتم همین کارو کنم ...آخه دقیقا تو دیتا شیت همین رو نوشته
                خوب یه سر پتانسیومتر می خوره به vee ، سر وسط و کناری به کجا می خورن؟
                به پایه ی vout و vdd ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hakeb
                  هنوز وصل نکردم D: اما قصد داشتم همین کارو کنم ...آخه دقیقا تو دیتا شیت همین رو نوشته
                  خوب یه سر پتانسیومتر می خوره به vee ، سر وسط و کناری به کجا می خورن؟
                  به پایه ی vout و vdd ؟
                  ببین دوست عزیز همون پایه vee توی یه دیتا شیت دیگه به اسم vout هست یه ولتاژ خروجی برای تنظیم کنتراست

روال از این قراره که یه سر پتانسیومتر به زمین یا vss(پایه یک) وصل میشه سر دیگه به vout یا vee (پایه 18)وصل میشه و سر وسط به vo وصل میشه(پایه 3)

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrmokhtari
                    ببین دوست عزیز همون پایه vee توی یه دیتا شیت دیگه به اسم vout هست یه ولتاژ خروجی برای تنظیم کنتراست

روال از این قراره که یه سر پتانسیومتر به زمین یا vss(پایه یک) وصل میشه سر دیگه به vout یا vee (پایه 18)وصل میشه و سر وسط به vo وصل میشه(پایه 3)

موفق باشید
                    ممنونم از کمکتون...

دیدگاه

:cry2:
                      http://www.*****tarashe.com/site/index.php?option=com_content&view=article& id=150:lcd-bascom-&catid=17:avr-bascom&Itemid=35

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X