ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    2009/01/20
    اصفهان
    115
    1

راهنمايي در مورد نحوه ارتباط 20 ميکرو

با سلام ...

بايد 20 ميکرو را به هم متصل کنم ، هر ميکرو بايد بتونه در هر حالتي هم دستور بفرسته و هم دستور بگيره (حالت مستر و کلاينتي نباشه) .
    فاصله ميکرو ها از هم حدودا 6-7 متري هست .
    حالا با اين اوصاف به نظرتون بهترين ، راحتترين و مطمئن ترين شيوه براي ارتباط اين ميکروها به هم چي هست ؟ - هزينه خيلي اهميتي نداره .

با تشکر
    نکته اخلاقي :
    همه چيز و همه کس را دوست داشته باش اما به هيچ چيز و هيچ کس دل مبند
    2008/11/14
    104
    0

پاسخ : راهنمايي در مورد نحوه ارتباط 20 ميکرو

سلام

با استفاده از پروتکل RS485 به راحتی می تونی این کار رو انجام بدی
    مشکلی نیست که آسان نشود مرد میخواهد که هراسان نشود
    2009/01/20
    اصفهان
    115
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا اسماعيل زاده
    سلام

با استفاده از پروتکل RS485 به راحتي مي توني اين کار رو انجام بدي
    با سلام ...
    يکمي توضيح در موردش ميدي ؟
    من هرچيي تو اين فروم گشتم همش اينطوري بود که يه مستر بود و بقيه کلاينت .. و تا مستر چيزي نمي فرستاد .. کلاينت ها نميتونستند ارسال کنند ...

من ميخوام هر ميکرو بتونه با تمامي ميکروها ارتباط برقرار کنه .. ارسال کنه و دريافت داشته باشه .

با تشکر
    نکته اخلاقي :
    2009/03/05
    تهران
    334
    4

کلا شيوه اين مدل کارها با پروتکل هاي RS-485 يا CAN و ..... مي توني راه بندازي،مدل معمول 485 هستش شما تو اين شيوه هم وقتي مستر و اسليو داري يه پاکت ديتا
    مي فرستي از مستر به اسليو معمولا اسليو جوابشود مي ده(بسته به نوع مدار) حالا اگه بخواي از هر استيو با استيو ديگه هم ارتباط باشه ديگه کد نويسيه ولي اگه از يه مستر به 20تا
    ديگه دستور بدي . جواب هم بگيري با 485 مي توني خيلي مجموعه کاملي بسازي ،485 يه خط half dublex هستش يا اطلاعات مي دي يا مي گيري فقط تو سرعت بالا ابن عمل سريع انجام ميشه
    انگار همزمان داري اطلاعات رو مي فرستي و مي گيري.
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت
    2009/01/20
    اصفهان
    115
    1

با سلام و تشکر از پاسخ ...

خوب پس مي فرماييد با اين شيوه هم ميشه از هر کلاينت به بقيه فرمان ارسال کرد ؟ چون روي هر ميکرو چند دکمه هست و بر اساس اينکه کدام دکمه زده ميشه يک دستوري بايد روي خط قرار بگيره و هر کدام از ديگر ميکروها که جواب فرمان را دارد بايد بهش پاسخ بده .

به لحاظ ساده بودن ، کم دردسر بودن و ايمن بودن کدام شيوه پيشنهاد ميشه ؟ 485 ؟ يا اترنت ؟ يا کن ؟

با تشکر
    نکته اخلاقي :
    2009/03/05
    تهران
    334
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط h_zaman06
    با سلام و تشکر از پاسخ ...

خوب پس مي فرماييد با اين شيوه هم ميشه از هر کلاينت به بقيه فرمان ارسال کرد ؟ چون روي هر ميکرو چند دکمه هست و بر اساس اينکه کدام دکمه زده ميشه يک دستوري بايد روي خط قرار بگيره و هر کدام از ديگر ميکروها که جواب فرمان را دارد بايد بهش پاسخ بده .

به لحاظ ساده بودن ، کم دردسر بودن و ايمن بودن کدام شيوه پيشنهاد ميشه ؟ 485 ؟ يا اترنت ؟ يا کن ؟

با تشکر
    اگر ميکرو هات AVR هستند مطمئنن 485 بهتربن و کم هزينه ترين هست اگه ARM هست يا هزينه برات مهم ني CAN (منظورم هر 20 تا ميکروت هست) چون درايور CAN پارسال
    3500 تومن بود CAN نويز کمتري مي گيره والان بيشتر کاربرد داره ولي به دوشرط مهم نبودن هزينه (AVR به همراه راه انداز CAN مثل mc3515) يا ميکروهايي که داخلش can داره
    مثل ARM. پيشنهاد من چون کار شما خيلي پيجيده نيست و کمتر از 32 تا ميکرو از 485 استفاده کن هم جواب کارتو مي ده هم ارزونه،از 485 تو کارهاي خيلي صنعتي تر استفاده مي شه
    اين کار خيلي پيچيده نيست اترنت اصن بازي فرق مي کنه بدرد اين کار نمي خوره :biggrin:
    موفق باشي
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت
    2009/01/20
    اصفهان
    115
    1

با تشکر از شما ...
    خوب براي کار با 485 آموزش خاصي وجود نداره ؟
    چون اينجا بيشتر به صورت تاپيکي بحث شده بود و من آموزش يکجا چيزي پيدا نکردم مي پرسم .

مورد بعدي اينه که از کدوم يکي از آي سي هاي براي 485 استفاده کنم ؟ و همچنين از چه نوع کدنويسي ؟ بسکام يا کدويژن ؟
    چون من يه بار ميخواستم با hmtr اينو راه بندازم برنامه را هم با بسکام نوشتم اما براي وقفه دريافت داده از ماژول مشکل دارم که در تاپيک ديگه اي مطرح کردم و هنوز هم به جوابي نرسيدم .

با تشکر .
    نکته اخلاقي :
    2008/11/14
    104
    0

مورد بعدي اينه که از کدوم يکي از آي سي هاي براي 485 استفاده کنم ؟
    ADM485 رو می تونی انتخاب کنی هم ارزونه و هم به تعداد زیاد در بازار یافت می شه...
    مشکلی نیست که آسان نشود مرد میخواهد که هراسان نشود
    2009/03/05
    تهران
    334
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط h_zaman06
    با تشکر از شما ...
    خوب براي کار با 485 آموزش خاصي وجود نداره ؟
    چون اينجا بيشتر به صورت تاپيکي بحث شده بود و من آموزش يکجا چيزي پيدا نکردم مي پرسم .

مورد بعدي اينه که از کدوم يکي از آي سي هاي براي 485 استفاده کنم ؟ و همچنين از چه نوع کدنويسي ؟ بسکام يا کدويژن ؟
    چون من يه بار ميخواستم با hmtr اينو راه بندازم برنامه را هم با بسکام نوشتم اما براي وقفه دريافت داده از ماژول مشکل دارم که در تاپيک ديگه اي مطرح کردم و هنوز هم به جوابي نرسيدم .

با تشکر .
    1-اي سي 75176 من باهاش چند تا مدار بستم عاليه ارزونم هست
    2-فکر منم يه تاپيک در باره سورس کد بحثش بود اقاي سپاس بار دنبال سورسش بود بگرد پيدا ميشه
    3-اموزش شايد باشه نمي دونم ولي يه سري اصول کار تو شبکه هاي صنعتي رو بايد بدوني مثل
    1- اطلاعات(پاکت يا هر فريم ديتا) رو مي ريزي رو ياس و بقيقه slav ها اونارو مي خونن
    2-هر اسليو بايد به فريم مربوط به خودش جواب بده اينو بايد از طريق هر فريم مشخص کني و........نکته زياده..... :biggrin:
    2009/01/20
    اصفهان
    115
    1

با سلام و تشکر ...

در مورد اينکه مي فرماييد هر اسليو بايد دستور خودش را بخونه خوب ميام هر کدي را که ارسال ميشه اولش مثلا کد مربوط به اون اسليو را مي زاريم .. و از اون ور دستورات که مياد اسليو اول کد را چک ميکنه اگر مربوط به خودش بود دستور را اجرا ميکنه ... به همين شيوه بايد عمل کنم ديگه ؟

فقط من اينجا يه موردي دارم ...
    اونم اينه که خود 485 را خوندم نوشته بود دو طرفه هست ... اما اين آي سي همشون ظاهرا يکطرفه هستند ... حالا اين چه جوريه قضيش ؟ راه اندازيش سخت ميشه اينطوري ؟

با تشکر
    نکته اخلاقي :
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24