اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد کنترلهای تلوزیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام.
    من در مورد کار کرد کنترلهای تلوزیون می خواستم بیشتر بدونم.
    اول اینکه بین دکمه های کنترل تفاوت فرکانس وجود داره.یعنی وقتی دکمه 1 زده میشود با وقتی دکمه 2 زده می شود اگر اختلافی هست این اختلاف چقدر هست و چطور میشه فهمید.

دوم اینکه در گیرنده تلوزیون چه اتفاقی می افته که می فهمه الان کاناله 1 هست یا 2

ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید.
    يمودن راهي که هزار فرسنگ است با برداشتن اولين قدم آغاز ميشود.

سلام
    دوست عز&یز
    داده های انتقالی از طریق کنترل به صورت بیتهای دیجیتال هستند وقتی یک دکمه را می زنید یک کد مربوط ارسال می شود که در تلویزیون رمزگشایی می شود و متناسب با تعریف سازنده کار مشخصی انجام می شود
    از تجربیاتم برات می گم که معمولا برای تست کنترل می توانی اون رو نزدیک انتن یک گیرنده amبزن&ی اگر صدا&ی&ی شنیدی کنترل خروجی داره

به امید پیروزی ایران در همه عرصه ها

دیدگاه

سلام دوست من
      حسین عزیز تو این آدرس زیر زحمت کشیدن و یه مقاله خوب و عالی و در ضمن به زبان فارسی در مورد ریموت کنترل های تلوزیون ها نوشتند که یه پروژه هم همراهش هستش به نام " ریموت کنترل مادر " فکر کنم این مقاله کارتون رو راه بندازه ، حتماً دانلودش کنین و مطاله اش بفرمایید
      http://mohandesmilad.netfreehost.com/viewtopic.php?t=1370&highlight=mother&mfor um=mohandesmilad
      موفق باشید

دیدگاه

دوستانه عزیز

من می خواستم یک کنترل انحصاری داشته باشم که بتونم باهباش یه سری کار انجام بدم.
        برای این منظور احتیاج به ساختن گیرنده و فرستنده دارم .در ضمن باید بگم که میخواستم این ریموت دارای حداقل 5 دکمه در فرستنده باشه .
        در این زمینه اگه کسی از دوستان تجربه یا اطلاعی داره لطفا توی سایت بذاره.
        يمودن راهي که هزار فرسنگ است با برداشتن اولين قدم آغاز ميشود.

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز می توانید با یک دیود مادون قرمز و یک مدار فرستنده البته تا جایی که من دیدم فرستنده دیجیتال بوده یک سری کد بفرستید و در طرف دیگر با یک گیرنده مادون قرمز آشکار سازی کنی ولی خیلی سخت تنظیم می شه
          می توانی با یک می کرو کنترلر این کار را انجام بدی هم یک فرستنده هم یک گیرنده با دو میکرو جدا بسازی و البته باید بگم که اصولا مادون قرمز برای فاصله های کمتر از 15 متر استفاده میشه

دیدگاه

از این گیرنده و فرستنده درجائیکه بین مبداومقصد مانع نباشه استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mkh
              دوستانه عزیز

من می خواستم یک کنترل انحصاری داشته باشم که بتونم باهباش یه سری کار انجام بدم.
              برای این منظور احتیاج به ساختن گیرنده و فرستنده دارم .در ضمن باید بگم که میخواستم این ریموت دارای حداقل 5 دکمه در فرستنده باشه .
              در این زمینه اگه کسی از دوستان تجربه یا اطلاعی داره لطفا توی سایت بذاره.
              با سلام
              برای این کار می توانید خیلی راحت ار آی سی های pt2262 & pt 2272 استفاده کنید که نقشه آن هم در کتالوگ این آی سی ها وجود دارد
              موفق باشید
              ر کسي را بهر کاري در جهان آورده اند
              کار ما عشق است و ما را بهر آن آورده اند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X