اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره انرژی سلول خورشیدی - فوری - فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره انرژی سلول خورشیدی - فوری - فوری

سلام من می خواستم که برای برق اتاقم سلول خورشیدی تهیه کنم و با سری و موازی کردن آنها ولتاژ 230 ولت و 10 آمپر داشته باشم اما با توجه به اینکه خروجی آن ها ولتاژ dc است می خواستم بدونم که وسایلی چون کامپیوتر و هویه و هیتر و منبع تغذیه کار می کنند یا نه ؟
    2 - چگونه این انرژی را ذخیره کنم .
    3 - آیا ups کامپیوتر برای این کار مناسب است یا نه .
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : ذخیره انرژی سلول خورشیدی - فوری - فوری

نمیتونی چون خیلی گرون در میاد حداقل این توان رو نمیتونی داشته باشی چون حدود 10 ملیون تومن باطریهاش در میاد( البته با دلار 1000 ) الان نمیدونم چنده

2- با باطری. که اونم خیلی گرون در میاد چون اگر درست نگهداری نشن خیلی زود عمرشون تموم میشه برای این توانی که شما میخای هم باید حدود 5-6 ملیون تومن باطری بخری.

فعلا بهترین کار اینه که قبض برق رو بپردازی :biggrin:

برای تولید انرژی بهتره چند نفر شریک بشن چون تولید انبوه برق فقط توجیح اقتصداری داره

دیدگاه

این سلول ها واسه ی یک کمپ بوده که بابام مدیرش هستش بعد از مدتی که سلول های جدید با توان بالاتر آوردن به جای اینکه اون هاتو انبار خاک بخورن دادن به من

دیدگاه

اول از همه مشخصات دقیق سلولها را عنوان کنید تا دوستان راحتر راهنمایی کنند
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

این کمپ که گفتم وسط بیابونه و برای برقه اونجا این ها رو قرار می دادن .
          حالا من این ها رو نصب کردم و فقط سئوالم این بود که چون خروجی اون ها dc هستش وسایلی چون کامپیوتر - هیتر و هویه - منبع تغذیه - اسیلوسکوپ و غیره با اون ها کار می کنه یا نه و اگر آیا با ups کامپیوتر می شه انرژی اون ها رو ذخیره کرد یا نه .
          همین !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            نمیتونی چون خیلی گرون در میاد حداقل این توان رو نمیتونی داشته باشی چون حدود 10 ملیون تومن باطریهاش در میاد( البته با دلار 1000 ) الان نمیدونم چنده

2- با باطری. که اونم خیلی گرون در میاد چون اگر درست نگهداری نشن خیلی زود عمرشون تموم میشه برای این توانی که شما میخای هم باید حدود 5-6 ملیون تومن باطری بخری.

فعلا بهترین کار اینه که قبض برق رو بپردازی :biggrin:

برای تولید انرژی بهتره چند نفر شریک بشن چون تولید انبوه برق فقط توجیح اقتصداری داره
            می گم چند سال عضو بودی تا کاربر کامل شدی؟؟؟

دیدگاه

سلام
              نوشته اصلی توسط ocmax
              می گم چند سال عضو بودی تا کاربر کامل شدی؟؟؟
              درباره اروین خان زود قضاوت نکن ادم فوق العاده ایه فقط با نمک هم هست :biggrin:
              درباره سوال : برای اینکار باید از مبدل dc به dc استفاده کنی اول باید ببینی چند وات توان میدن باتریها (ولتاژ و جریان) بعد اونو با مبدل به ولتاژ دلخواه تبدیل کنی. که این مبدل میتونه از نوع سوئیچینگ باشه.
              برای ذخیره کردن هم باید از باتری استفاده کنی با توجه به ولتاژ خروجی باتریها

دیدگاه

ببخشید یادم رفت
                چون میخوای خروجی ac داشته باشی باید بعد از اینکه با مبدل dc to dc دامنه دلخواه رو تو خروجی ایجاد کردی از یه طبقه dc to ac یا همون اینورتر استفاده کنی که البته امادش هم تو بازار هست که 1000 واتشو چند ماه پیش حدود 50 تومن میدادن که خروجیش هم 220 هست. البته ورودیش 12 بود.

دیدگاه

زیاد طول کشید یادم نیست

یه عکس از سلول ها برامون میندازی چنتاس؟ اگه اینطوره که خیلی توی هزینه جلوی هر چند که بازم بیشتر هزینه رو روی باطری باید خرج کنی چون هر 3-6 سال باید باطری ها عوض بشه . با یه UPS نمیشه اون توانی که شما میخهای رو ذخیره کنی

دیدگاه

آقا قید باطری رو زدم - فقط روز ها استفاده مبکنم -
                    یه سئوال ایا میشه چیزی گذاشت که وقتی که شب می شه خودکار برو رو برق شهری یا نه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X