اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروگرام با pickit 2

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پروگرام با pickit 2

سلام و خسته نباشید من یک برنامه ساده نوشتم برای تست پروگرامرم اما وقتی می خوام تست بگیرم این error رو میده programming faild at program memory address 0x000000 حالا از دوستان می خواستم کمکم کنم پروگرامرمم مدل pic programmer برای خود eca

پاسخ : مشکل در پروگرام با pickit 2

این error زمانی ظاهر میشه که پروگرمر نمی تونه با میکرو ارتباط بر قرار کنه.
    ممکنه میکروتون سوخته باشه (که بعید می دونم) یا درست روی زیف سوکت قرار داده نشده یا ....
    من پروگرمر داخل سایتو ندارم (مال میکرو هرتزه ولی از همون نوعه) .
    این مدلی که من دارم 2 تا دیپ سوئیچ داره برای سوئیچ بین PIC18 و PIC16 و 40/28 پین یا 8/14/16 پین.
    ممکنه که مال سایت هم یه کلیدی چیزی داشته باشه...

تلاش کنید حتما جواب می گیرید

پی نوشت : میشه بیشتر درباره ی میکروتون توضیح بدید؟
    آدم های سخت می مانند و روز های سخت می روند!

دیدگاه

سلام.

اگه از PK2 استفاده میکنی و پروگرامر میتونه میکروت رو بشناسه، دو حالت وجود داره:
      یکی اینکه ولتاژ پروگرام دست نیست (منظورم VPP هست) که ممکنه دلیلش از سلف تو مدار پروگرامر باشه.
      دوم اینکه میکروتون به مرحمت خدا رفتن.

(البته اگه پروگرامر میتونه یک میکروی دیگر رو پروگرام کنه، پس گزینه دوم صحیح میباشد) :icon_razz:
      خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

سلام آقای hamed8419215 دقیقا همینه یعنی یک سری میکرو هارو پروگرام می کنه یک سری دیگرو نه ، حالا به نظرتون سلفش چه مشکلی داره

دیدگاه

آقای hamed8419215 میشه یک کمکی بکنید

دیدگاه

دوست عزیز لینک بالای انجمن رو نگاه کردین ببینین مشکلتون حل میشه یا نه؟

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38944.0

دیدگاه

برای منم پیش اومده مثلا
              16f84 و 16f877 رو پروگرام میکنه
              ولی 16f630 و 16f627 رو پروگرام نمیکنه!
              میکروها هم نو بودن

از چی میتونه باشه؟؟ :question:
              من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
              پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

سلام.

(یه مدتی به اینترنت دسترسی نداشتم، شرمنده! :biggrin

من قبلا یه جایی خونده بودم که برای پروگرام بعضی از مدلهای PIC، باید حتما Vpp بالای 13 ولت باشه و Vdd هم بالای 4.5 ولت.
                بهتره ولتاژها رو یه چک بکنین.
                روی PK2 معمولا یه کلید یا جامپر هست که ولتاژ تغذیه رو مشخص میکنه (3.3 یا 5 ولت). برای میکروهای 5 ولتی حتما این ولتاژ رو روی 5 ولت بزارین.
                اکثر میکروهای 5 ولتی، با ولتاژهای کمتر از 4 ولت قابل پروگرام شدن نیستن.

اگه از زیف استفاده میکنین، یه چک کنین ببینین آیا پینها درسته یا نه (البته اگه 16f84 رو پروگرام کنه، پس باید 16f627 رو هم پروگرام کنه).

دیدگاه

با تشکر از دوستان، آقای hamed8419215 همه این کارهایی که گفتیدوو دیدم درست بودش اما بازم پروگرام نمی کنه

دیدگاه

در این صورت فکر کنم که باید با یه پروگرامر دیگه میکروت رو پروگرام کنی. :redface:

دیدگاه

منم این مشکلو داشتم . من 2 تا پروگرامر دارم یکی tnm و یکی pickit2
                      من هر وقت به این مشکل بر میخورم 2 تا پروگرامرم آی سیو میشناسند ولی پروگرام نمیکنه منم یک حقه میزنم
                      به پایه خروجی mclr پروگرامر TNM یک ترانزیستور منفی مثلا BD139 وصل میکنم به این شکل که بیس اونو به پایه MCLR
                      کلکتور اونو به 13 ولت و امیتر اونو به پایه MCLR میکرو وصل میکنم قشنگ پروگرام میکنه .
                      اگه مستقیم به پایه MCLR پروگرامر TNM متصل کنم توی این میکروها ولتاژ 13 ولت به زیر 9 ولت افت میکنه حالا چرا نمیدونم چرا پایه MCLR ایمقدر جریان میکشه. توی بعضی هاشونم اول پروگرام میشه بعد چند بار میکرو اینجوری میشه . البته میکروهائی اینجوری میشند که بعد پروگرام کردن من پایه MCLR اونارو مستقیم به VCC وصل کردم . باید با یک مقاومت وصل بشند . شاید مال جنسشونه که حتما چینیه. :mrgreen:
                      حالا یک سوال من دارم PICKIT2 هم 13 ولت به پایه MCLR میده یا روش پروگرامش یه پروتوکول دیگس؟؟
                      {خلاف قوانین - حذف شد}

دیدگاه

سلام.

همه پروگرامرهای PIC، یه ولتاژ 13 ولت برای پروگرام به MCLR اعمال میکنن(البته در مد LVP فکر کنم این ولتاژنیازی نیست). (اگه میخواین دقیقا بدونین که یه PIC چطور پروگرام میشه، به Device Programming Specification هر دستگاه مراجعه کنید. توی Device Programming Specification دقیقا توضیح داده که وقتی یه میکروی PIC میخواد پروگرام بشه چه عملیاتی امجام میشه).

دیدگاه

من هم این مشکل را داشتم و همه ی سایتا گیجم کردن :sad:
                          این مشکل بخاطر کم بود ولتاژ
                          یک خازن 1000میکرو دوسر هیدره یو اس بی که از پروگرامر خارج میشه و ولتاژه +5 هست لحیم کن
                          بعدم یه ولتاژ 5 ولت به همون دوسر بده مشکل حل میشه
                          این کارو فقط برای آی سی هایی که 40 پایه هستن کن
                          برای 18 پایه ها فقط خازن کافیه

دیدگاه

سلام
                            به vdd ولتاژ +5 و به vss ولتاژ 0 از طریق پین ICSP بدین ,مشکل erase کردن حل میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad_sth
                              سلام و خسته نباشید من یک برنامه ساده نوشتم برای تست پروگرامرم اما وقتی می خوام تست بگیرم این error رو میده programming faild at program memory address 0x000000 حالا از دوستان می خواستم کمکم کنم پروگرامرمم مدل pic programmer برای خود eca

سلام دوستان .آقا من هم دقیقا همین مشکل رو دارم . PICkit 2 v2.61 یه فایل ساده hex (که از کامپایل کردن یه برنامه ساده تو میکرو c به دست اومده ) رو دقیفا همین error رو میده(programming failed at program memory address 0x000000)موقع پروگرام کردن. دوتا میکرو pic16F873A رو هم گداشتم ولی باز هم نشد. جالب اینجاست که هر دو میکرو رو هم read میکنه و وقتی check communication رو میزنم هم مدل میکرو رو میشناسه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X