اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتن GPS & GSM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتن GPS & GSM

سلام

دارم یه برد میکشم که توش می خوام GPS و GSM رو بزارم
    اگه برای GPS انتن نذارم و یه ترک که دور مدار چرخیده باشه انتن میده ؟ oo: ممکنه مدارم نویز پیدا کنه ؟
    برای GSM هم می خوام همین کارو کنم

پاسخ : انتن GPS & GSM

فکر نکنم انتن بده،GPS با انتنش هم خیلی موقع ها ماهواره ها رو خوب پیدا نمی کنه GSM هم همین طور اون انتنش پیچش رو باز کن انتنت می پره
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

یه سوالی برای من پیش اومده :question:
      راهی هست که آنتن GSM و GPS رو مشترک دز نظر گرفت؟ یعنی آنتن این قابلیت رو داره؟:-؟
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
        یه سوالی برای من پیش اومده :question:
        راهی هست که آنتن GSM و GPS رو مشترک دز نظر گرفت؟ یعنی آنتن این قابلیت رو داره؟:-؟
        من بعید می دونم تداخل فرکانسی ایجاد می کنه(البته فکر می کنم) در ضمن اداخل رو یکی رو دیگری هم تاثیر می زاره.انتن در واقعیت یک سنسوره که مبدل امواج مغناطیسی است.حالا اگه شد بگید ما هم استفاده کنیم :smile:
        تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

همین جوری مستقیم که بدیهی هست نمیشه. گفتم شاید به خاطر تفاوت فرکانس هاشون بشه یه جوری با مداری آنتن رو به اشتراک بزارند که هر فرکانس جدا ارسال بشه:-؟
          یه چیز تو مایه همین که انتن بلوتوث و وایرلس رو یکی در نظر میگیرند.البته فرکانس این 2 تا خیلی نزدیک به هم هست.
          البته فکر کنم اگه 2 تا آنتن بزاریم ارزون تر هم بشه ولی برای جاهایی که محدودیت جا هست جالب میشد.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

حتما باید انتن باشه ؟ توی گوشی K750 رو باز کرده بودم انتش بالای باطری تغریبا بغل دوربین دوتا سیم رو یه دور چرخنده بود اینطوری هم میشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
              حتما باید انتن باشه ؟ توی گوشی K750 رو باز کرده بودم انتش بالای باطری تغریبا بغل دوربین دوتا سیم رو یه دور چرخنده بود اینطوری هم میشه ؟
              راستش gps هایی هم که انتن نداره انتن سرامیکی گزاشتن،تو GSM که اکثرا دارن با Simcom کار می کنند داخل دیتا شیت گفته می خواد شما وقتی انتن رو وصل نکردی عملا یه سیم از ماژول اوردی همین جوری رو هوا مونده اگه می بینی انتن نداری که مسلما نداری پس با سیم و دور فیبر چرحوندن هم نداری،احتمالا K750 گیرنده گیش قوی تره با یه جوری این مشکل رو جبران کرده.الان گوش های موبایل همه بدون انتنن ولی این مشکل رو به نطرم با راهکاری حل کردن......

دیدگاه

انتن باید چی بزارم ؟ کوچک زیبا جادار :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                  انتن باید چی بزارم ؟ کوچک زیبا جادار :mrgreen:
                  انتن دو مدل هستن یکیش کوچیکه هم زیبا هم جادار قیمتش هم فرقی نداره تا شو هم هست

دیدگاه

به فرکانس ها مربوط نمیشه ؟ الان این انتن فرکانس 1800MTZ هست برای GPS هم میشه استفاده کرد ؟
                    http://kavirelectronic.ir/eshop/product.php?id_product=1200076
                    توی انتن ها چی داره ؟

دیدگاه

ببینید آنتن هایی که برای کارهای الکترونیک (GSM) استفاده میشند عموما فقط 2 مدل هستند
                      1- آنتن هایی که بیس کار رو میکنند و در واقع یک سیم هستند ! و در انتها امکان اتصال آنتن های قویتر رو دارند
                      2- آنتن های قویتر که باید به آنتن اصلی وصل بشه
                      http://eshop.eca.ir/advanced_search_result.php?keywords=%D8%A2%D9%86%D 8%AA%D9%86&x=0&y=0
                      من این 3 مورد رو بر حسب تجربه خودم وارد کردم و اگر مدل های دیگری هم هستند خوشحال میشم دوستان حرفه ای توضح بدند تا هم یاد بگیریم هم بتونیم وارد کنیم

متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                        ببینید آنتن هایی که برای کارهای الکترونیک (GSM) استفاده میشند عموما فقط 2 مدل هستند
                        1- آنتن هایی که بیس کار رو میکنند و در واقع یک سیم هستند ! و در انتها امکان اتصال آنتن های قویتر رو دارند
                        http://eshop.eca.ir/advanced_search_result.php?keywords=%D8%A2%D9%86%D 8%AA%D9%86&x=0&y=0
                        من این 3 مورد رو بر حسب تجربه خودم وارد کردم و اگر مدل های دیگری هم هستند خوشحال میشم دوستان حرفه ای توضح بدند تا هم یاد بگیریم هم بتونیم وارد کنیم

متشکرم
                        نوع دوم و سوم باید به اولی اتصال پیدا کنند 3 تا انتن نیست دوتای اخر اتصال به اولیه ؛اگه اولی نباشه GSM انتن رو پیدا نمی کنه (واسه من که اینجوریه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان

متشکرم
                          اگر خواستید GPS وارد کنید GPS LEA-5X رو وارد کنید خروجی USB هم داره

برای این انتن ها بخوام روی برد بزارم حتما باید از اون یکی ها بزارم بعد انتن بزارم فیش SMD نداره ؟
                          http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=985
                          دارم یه برد می کشم که توش GSM , GPS , LCD 7INCR , فلش بخوره هم رم MP3 رو هم پخش کنه :mrgreen:
                          برای فلش هم از CH376S استفاده می کنم به زودی توی AVR یه تایپ براش می زدم :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sey22
                            نوع دوم و سوم باید به اولی اتصال پیدا کنند 3 تا انتن نیست دوتای اخر اتصال به اولیه ؛اگه اولی نباشه GSM انتن رو پیدا نمی کنه (واسه من که اینجوریه)
                            2 تای دوم هم به تنهایی جواب میدن قطعا ولی تا اولی نباشه جواب مناسب و پایداری از شبکه نمیشه گرفت هی قطعی خواهیم داشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X