اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث در مورد شوکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بحث در مورد شوکر

سلام دوستان عزیز و اساتید گرامی - من با این حشرخ کشی که می بینید برای یه نفر شوکر ساختم و مدار داخلی اون رو دید چیزی جز چندتا دیود و خازن بیشتر نداشت و با باتری 3 ولت کار می کرد ولی حالا یادم رفته مدار چه جوری بود و الان به اون احتیاج دارم می خواستم ببینم شما دوستان گرامی می دونید که داخل اون چی بوده یا مداری از اون دارید یانه

http://im.niazerooz.com/O/90/0615/L6345090007661.jpg
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : مدار داخلی حشره کش - شوکر

اول از همه بگو این شوکر برای چی لازم داری؟؟؟
    دوما به این فکر کن که حتی اگر استفاده نکنی شش ماه حبس داره یعنی همینطوری تو جیبت باشه
    سوما اگر میخوای برای شوک دادن و فلج کردن استفاده کنی برو بالای 10000 ولت
    ندونستن كه عيب نيست ... اون نپرسيدنه كه عيب داره
    چي گفتماااا !! oo:

دیدگاه

سلام
      دوست فکر کنم با فلاش دوربی های عکاسی قدیمی هم بشه همچین چیزی رو ساخت منم به فکرش بودم اما نساختم تو جمعه بازار ها پره یکی بخر و باهاش ور برو ببین چی میشه احمال 90% جواب بگیری
      فعلا بای :bye
      kohsarimog@gmail.com
      بهترین وسیله دفع دشمن ، ازدیاد دوستان است.
      [img width=133 height=100]http://up98.ir/uploads/145520093187291.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ocmax
        سلام دوستان عزیز و اساتید گرامی - من با این حشرخ کشی که می بینید برای یه نفر شوکر ساختم و مدار داخلی اون رو دید چیزی جز چندتا دیود و خازن بیشتر نداشت و با باتری 3 ولت کار می کرد ولی حالا یادم رفته مدار چه جوری بود و الان به اون احتیاج دارم می خواستم ببینم شما دوستان گرامی می دونید که داخل اون چی بوده یا مداری از اون دارید یانه

http://im.niazerooz.com/O/90/0615/L6345090007661.jpg
        سلام
        دمت گرم بابت این پست _ من تابستون میخاستم یه همچین پستی بزنم ولی گفتم شاید کسی ازش سر در نیاره آخه این جنسای چینی خیلی عجیب غریبن مثلاً من یه چراغ شارژی دستی رو پشتش رو باز کردم نوع موتورش که تولید برق میکرد طراحیش عجیب بود تاحالا ندیده بودم اینجوری =

یه ور دیگه

حالا اندرونی :surprised: :wow:

و

و

و

و

و

و

عذر منو پذیرا باشید بخاطر کیفیت پایین عکس :redface:بی پولیه دیگه :cry:
        درمورد حشره کش هم دلو جیگرشو کشیدم بیرون اتفاقاً عکس هم داشتم با شماتیک دستی مدار ولی متاسفانه گوشیم رفت به دیار باقی عکس هام هم توش بود رفت :angry: :cry2:ولی سعی میکنم دوباره عکس تهیه کنم .
        راستی من مدار حشره کش رو وقتی باز کردم دیگه کار نکرد چون اون ترانس توش رو مهندسی معکوس کردم ولی ریدم توش (خداکنه مهندسامون RQ170رو اینجوری مهندسی نکنن و الا میشه مثل شبهای برره که از مهندسی معکوس تپونچه سماور در می اوردن :eekخیلی دلم میخاد بدونم اون چجور ترانسی بود مشخصاتشم اینکه 6تا پایه داشت و. . .
        ساختمانش باشه با عکس ها
        ولی من این مدارو میخاستم از روش بسازم واسه کار دیگه نه شوکر که اتفاقاًخیلی عالی جواب میداد ولی بازش کردم از دست رفت ولی امید وارم با کمک شما یکی عینن درست کنیم :bye

دیدگاه

آره takesh جون من دستم به هرچی می رسه دیگه مهندسی معکوس می شه .

دیدگاه

درود مجدد
            پیرو فرمایشاتم در پست قبلی کسی از این مدارهای داخل پشره کش جایی سراغ نداره - یا حتی همین خود حشره کش رو کجا میتونم ارزون ارزونش رو بیابم :question:. البته اینا مثل اینکه 2مدل دارن یکی از همینا که خودم خریدم خرابش کردم که 2تا چراغ قوه داشت با قسمت حشره کشش.
            یه مدلشم دیدم دست دست فروشا که یه تیکه هست بدون چراغ.
            راستی خود این دست فروشا از کجا میارن ماهم بریم از اونجا بگیریم ارزونتر بیفته.
            آخه میخایم دل و جیگرشو بکشیم بیرون دیگه شاید چند تا رو حی خراب کنیم تازه یکی درست بشه.
            ممنون

دیدگاه

سلام والا تا اونجایی که من دیدم و یادم میاد از یک ترانزیستور وخازن وسلفی که تو ی خود پک ترانسش هست سوئیچ میشه و ترانزیستور به قطع واشباع میره بعد خروجی ترانس به چند برابر کننده داده شده که از چها تا دیود وچهار تا خازن پلی استر ولتاژ بالا داده شده بعد خروجی با یه خازن بزرگ به صفحه های توری حشره کش وصله.
              اگه بتونم مداره شو براتون میکشم باید از روی مدار مسیر یابی کنم تا مداره شو به دست بیارم .
              مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

دیدگاه

دقیقا همینه r-sal جون . ببین می تونی کاری کنی ؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام به همه -دوباره
                  خوب اینم از عکسهای اون حشره کش

و

و

و

و

وبا بررسی های بسیار در مدار داخلیش تا حد امکان اینو تونستم ازش بکشم بیرون :NO:دیگه قربون همتون تجزیه و تحلیلش با شما عزیزان

کلیک کنید بزرگ و دقیقش بیاد دستتون
                  فقط بررسی شما و نظراتتون کمه که امیدوارم تکمیلش کنید و بریم تو کار ساخت و سازش
                  :bye

دیدگاه

سلام
                    برادر takesh شماتیکو با چه برنامه ای کشیدی؟
                    اگه نقشه رو یه کم شماتیکی تر بکشی میتونیم تحلیلش کنیم.سیم سیاه و قرمز و ....برای شما معنی داره برای ما که نمیبینیم...
                    ولی تا اینجا مدار یه نوسان سازه با فیدبک.از ترانس هم جهت افزایش ولتاژ استفاده شده و تو خروجیش هم از چند برابر کننده ولتاژ کمک گرفته.
                    به نظر من ترانزیستور مثبته به نظر شما که اهمتر دستته چیه؟

دیدگاه

ببخشید - این ترانس شماره ای چیزی روش نداره ؟؟
                      ترانزیستور مثبته یا منفی ؟؟؟
                      به نظر دوستان چه جوری می شه اینو ولتاژش رو برد بالا و جریان کم کرد ؟
                      به نظرتون می شه 2 تا از این ها رو سری کرد ؟؟

دیدگاه

درود مجدد
                        آره شما راست میگید خیلی چیزاش نامفهومه به همین خاطر هم از شما درخواست تحلیل کردم چون اگه تا به حال این لوازم چینی رو باز کرده باشید متوجه شدید که اینا اکثرشماره های قطعات رو پاک میکنن. مثلاًهمین خازن بزرگه شمارش معلومه خراشیده شده ولی فکر کنم 300یا400ولتیه. درمورد ترانسش که هیچ مشخصاتی نداره به همین دلیل قبلاًگفتم اینو بازش کردم ببینم سیم پیچیش چه فرمیه که نشدکه بشه.
                        در مورد رنگهاهم بگم همونطور که معلومه منبع تغذیه ما جدا وپایین متصل میشه و میبینید که دارای چراغ قوه هم هست .
                        در قسمت تغذیه یه جک مادگی هست که این نری به اون متصل میشه و برای فرمان به این مدار حشره کش 2تا شسی هست که با فشار یکی چراغLEDروشن میشه و با یکی حشره کش رو شارژمیکنه بنابر این از اون3تا سیم 2تاش بدرد ما میخوره.
                        بااهم متر تست کردم سفید مشترکه و قرمز با4ولت مربوط به حشره کشه و سیاه با4ولت مربوط به چراغه.
                        درمورد شماتیک هم ببخشید دیگه زیاد سخت نگیرید حال مولتی سیم نصب کردن نداشتم.

دیدگاه

آره شما راست میگید خیلی چیزاش نامفهومه به همین خاطر هم از شما درخواست تحلیل کردم
                          اره به همین خاطر هم من از شما خواستم دست به اهمتر بشی و ترانزیستورو چک کنی...
                          در مورد رنگهاهم بگم همونطور که معلومه منبع تغذیه ما جدا وپایین متصل میشه و میبینید که دارای چراغ قوه هم هست .
                          دقیقا اصلا من با رنگ سیمها و چراغ قوه و...کاری ندارم فقط میخوام برای مدارت تغذیه رو مشخص کنی و چیزایی که به تحلیل این مدار مربوط نمیشه رو حذف کنی. اینطوری ملت گیج میشن.
                          درمورد شماتیک هم ببخشید دیگه زیاد سخت نگیرید حال مولتی سیم نصب کردن نداشتم.
                          سخت نگرفتم دقیقا میخوام بدونم چه برنامه اییه؟لطفا
                          نکات مهم این مدار به نظر من یکی ترانسه و نسب دورها که ثانویه خیلی بیشتر از اولیه خواهد بود 2 دیودهای خروجی هستن که احتمال تهیشون سخت باشه چون ولتاژشون خیلی بالاس.ضمنا این خازن بزرگه که میگی تو نقشه کدومه؟ اگه c3 باشه احتمالا 2 کیلو ولته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                            اره به همین خاطر هم من از شما خواستم دست به اهمتر بشی و ترانزیستورو چک کنی...
                            پس دوباره باید توش رو باز کنم ترانزیستور رو بکشم بیرون و تست پایه و...
                            نوشته اصلی توسط B2
                            دقیقا اصلا من با رنگ سیمها و چراغ قوه و...کاری ندارم فقط میخوام برای مدارت تغذیه رو مشخص کنی و چیزایی که به تحلیل این مدار مربوط نمیشه رو حذف کنی. اینطوری ملت گیج میشن.
                            تغذیه مشخص شد دیگه.ا
                            ولی هر چیز کوچیکی شاید بتونه به حل این معما کمک کنه
                            نوشته اصلی توسط B2
                            سخت نگرفتم دقیقا میخوام بدونم چه برنامه اییه؟لطفا
                            این برنامه هست ProfiCAD با فقط 8مگا حجم

نوشته اصلی توسط B2
                            نکات مهم این مدار به نظر من یکی ترانسه و نسب دورها که ثانویه خیلی بیشتر از اولیه خواهد بود 2 دیودهای خروجی هستن که احتمال تهیشون سخت باشه چون ولتاژشون خیلی بالاس.ضمنا این خازن بزرگه که میگی تو نقشه کدومه؟ اگه c3 باشه احتمالا 2 کیلو ولته.
                            آره با اینکه من رشتم قدرته ازدوم هنرستان هم سیم پیچی خوندم ولی به این نوع ترانسهای فریتی که میرسم بخصوص وقتی از 4تا سر بیشتر میشه اصلاًگیج میشم. وقتی خیلی وقت پیش واسه اولین بار بازش کردم یادمه یه سری مشخصات یه گوشه نوشته بودم ولی هر چی گشتم پیداش نکردم به هرحال....
                            تنها چیزی که دورش خیلی کم بود و پایه هاش قابل رویت تو اون شماتیک کشیدم
                            دیود هاشم خیلی سخت نیست.نه فکرنمیکنم.
                            و خازن منظورم بله C3بود در ضمن اون خازن قهوه ای رنگ و پلی استر هست که من اشتباهی نوشتم میکاواحتمال زیاد هم میدم 300یا400 ولتی هست چون من یه دونه 300 ولتی دارم همین شکلی و رنگی هست فقط چند میل لاغرتره
                            C4 C5هستند که 3کیلو ولتین

دیدگاه

درود
                              در پی در خاست مکرر دوستان دست به اهم متر نموده و پایه ها را به قرار زیر چک نمودیم!>>>
                              راستش فکر کنم نوع n-p-n باشه . وقتی ترانزیستور رو داشتم چک میکردم اگه صفحه مسطح رو به بالا بذاریم 2تا پایه اول منفی و پایه سوم هم مثبت بود . تو حالت چک دیودی مقدار نمایش داده شده برای هر 2 اتصال .534. بود که نتونستم بفهمم کدوم امیتر بود و کدوم بیس یا کلکتور(شما نظرتون چیه) به هر حال باز اگه سوالی بود در خدمتیم.
                              در ضمن ببخشید دیر جواب میدم اینقدر گرفتاری دارم وقت نمیشه. ببخشید
                              بازم از همه ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X