اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طرز موازی کردن باطریهای قابل شارژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طرز موازی کردن باطریهای قابل شارژ

سلام
    بنده یه جاروبرقی شارژی دارم که یه موتور جدید (12 ولت 1.5 آمپر 360 دور ) و دو تا باطری Nimh قابل شارژ 9.6 ولتی 1500 mah براش خریدم.
    باطریها رو به شکل موازی بهم وصل کردم و اونا رو به موتور قبلیش زدم قدرتش عالی بود اما موتور تحت فشار بود و این کار منجر به از کار افتادن زغالهای موتور شد که مجبور شدم یه موتور دیگه بخرم.

حالا میخوام این موتور رو که عینا" مثل همون موتور قبلیه به باطریهام وصل کنم!

باید چیکار کنم که موتور بیشترین عملکرد رو داشته باشه و هیچ فشاری روش نیاد؟؟(دیر دشارژ شه)
    با موازی کردن باطریها یه باطری 9.6 ولت 3000 میلی آمپر دارم که فکر کنم آمپرش باعث سوختن موتور قبلی شد.

در کل چطور میتونم یه طوری که انرژی از دست نره به اندازه مورد نیاز موتور آمپر بهش برسونم؟؟؟

لطفا" راهنمایی بفرمائید.

متشکرم
    تخیل مهمتر از دانش است
    علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
    آلبرت انیشتین

پاسخ : طرز موازی کردن باطریهای قابل شارژ

یه مقاومت رو با باطری و موتور سری کردم که مقاومت خیلی خیلی داغ شد.

آیا دلیلش اینه که آمپر باطری بالاست؟؟
    بدرود
    تخیل مهمتر از دانش است
    آلبرت انیشتین

دیدگاه

برای موازی کردن باطریها بهتره که از یک نوع وهم ولتاژ باشند چرا که درغیراینصورت باطری که ولتاژ کمتر داره مانند مصرف کننده عمل کرده وباعث افت ودرست نبودن ولتاژ خروجی میشه................... در مورد سوختن موتور....موتور شما مشکل داره که بیش از حد جریان میکشه ومیسوزه..........نیازی به کنترل جریان نیست در این مورد ......................
      ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

گفتید موتور جاروبرقی 12 ولت 1.5 آمپره وقتی شما 9.6 ولت به موتور وصل میکنید مطمئنید که بیشتر از 1.5 آمپر میکشه؟ نباید کمتر از 1.5 آمپر جریان مصرف کنه ؟ :-/
        تا جایی که یادمه اساتید میگفتند موازی کردن منبع ولتاژ کار درستی نیست چون هیچ وقت ولتاژ 2 باطری یکسان نیست و بنابراین یکی از باطری ها همیشه مصرف کننده س (در صورتی که جریان مصرفی کمتر جریاندهی یکی از باطری ها باشه).
        کم و زیادشو نمیدونم ولی با موازی کردن باطری ها وقتی جاروبرقی خاموشه باطری ها در حال خالی شدن هستن. :mrgreen:
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

بنده یه جاروبرقی شارژی دارم که یه موتور جدید (12 ولت 1.5 آمپر 360 دور ) و دو تا باطری Nimh قابل شارژ 9.6 ولتی 1500 mah براش خریدم.
          شما در مطرح کردن همین صورت مسئله ، ایراد اساسی دارید.
          1- موتور این جاروهای شارژی ، هیچکدام 12 ولت نیستند و ولتاژ موتورشون خیلی پایین تر از این ولتاژ هست. بجاش قدرت موتورش بالا هست.
          برای همین وقتی باطری خودتون رو بهش وصل کرده اید ، باعث تخریب ذغالها و روتور موتور شده اید. همون موتور میتونست در شرایط عادی خودش ، برات مدتها کار کنه!
          2- نوشته اید "موتور با دور 360 "
          این اطلاعاتی هم که دادی ، نمیتونه صحیح باشه! دور 360 حتی نمیتونه یدونه آشغال کوچولو رو هم ، تو بکشه.
          دور موتور جارو برقی ، خیلی بیشتر از این حرفها باید یاشه!
          3- . . .
          . . .

دیدگاه

بابا دیود بزار مقاومت چیه با یک مدار محافظ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
              شما در مطرح کردن همین صورت مسئله ، ایراد اساسی دارید.
              1- موتور این جاروهای شارژی ، هیچکدام 12 ولت نیستند و ولتاژ موتورشون خیلی پایین تر از این ولتاژ هست. بجاش قدرت موتورش بالا هست.
              برای همین وقتی باطری خودتون رو بهش وصل کرده اید ، باعث تخریب ذغالها و روتور موتور شده اید. همون موتور میتونست در شرایط عادی خودش ، برات مدتها کار کنه!
              2- نوشته اید "موتور با دور 360 "
              این اطلاعاتی هم که دادی ، نمیتونه صحیح باشه! دور 360 حتی نمیتونه یدونه آشغال کوچولو رو هم ، تو بکشه.
              دور موتور جارو برقی ، خیلی بیشتر از این حرفها باید یاشه!
              3- . . .
              . . .
              سلام
              ضمن تشکر باید عرض کنم هیچ مشخصاتی روی بدنه موتوری که خریدم ننوشته-این اطلاعات رو دیتاشیت یه موتور شبیه اون از اینترنت گرفتم

متاسفانه نطق و سخنرانیهای های فروشنده هم باعث تصدیق این مسئله شد که 12 ولته و ......!!!
              بعد تحقیقات تجربی که داشتم فهمیدم موتور دور بالاس و نهایتا" 6 ولت 2 آمپره

میخوام چنتا از سل های همون باطری 9.5 - 1500 میلی آمپر رو در بیارم (6 ولتش کنم) بزنم بره پی کارش.
              دوستان مشکلی نیست ؟؟؟ :job:
              درسته ؟؟؟ :job:
              فردا نسوزه بگین ما نگفتیم ..... :biggrin:

البته میدونم تا مشخصات کامل نباشه هیچی درست در نمیاد اما چاره ای نیست !!!!!

متشکر و منتظرم
              تخیل مهمتر از دانش است
              آلبرت انیشتین

دیدگاه

نبود ؟؟؟
                :sad:
                تخیل مهمتر از دانش است
                آلبرت انیشتین

دیدگاه