ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2010/04/24
    25
    1

دوربین های مدار بسته

با سلام به همه دوستان
    جدیدا نیاز پیدا کردم تا یک پروژه دوربین مدار بسته انجام بدم. اطلاعاتی که در این زمینه دارم محدود هست ولی از اونجایی که علاقه دارم که این زمینه رو هم یاد بگیرم از همه دوستان تقاضا میکنم تا در ایم مورد منو راهنمایی کنن
    اول اینکه چون سیم کشی ها و لوله گذاری ها به صورت تو کار هست باید به چه پارامتر هایی توجه کنم؟ چه سیمی بکشم لوله ها و خرطومی های مربوطه رو به کجا باید وصل کنم و از این قبیل مراحل
    البته من تا حدودی یه کارهایی انجام دادم. جاهایی که قراره بعدا دوربین نصب بشه خرطومی خوابوندم و تا یک تابلوی مشترک امتداد دادم و از این تابلو به تابلوی انتن مرکزی لوله کشیدم ولی هنوز سیمی نکشیدم چون نمیدونم دوربین به چه نوع سیمی احتیاج داره.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

پاسخ : دوربین های مدار بسته

اگه دوربین آنالوگه از کابل RG-59 مرغوب استفاده کنید.(چیز خوبش حدودا متر 400-500 تومنه)
    در صورتی که کابل ها در هوای آزاد قرار میآ*گیره حتما از لوله فلکسیبل (معروف به فلکسی استفاده کنید) دو سر لوله ها رو با فوم پر کنید تا آب و رطوبت توش نره.
    در ضمن کابل ها نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب باشه.
    از هر دوربینی یه کابل مستقیم میاد تا DVR .بهتره این کابل یکسره باشه.
    در ضمن به برق هم احتیاج داری که بهت پیشنهاد میآ*کنم برای هر دوربین یه 220 ولت بیاری و نزدیک دوربین آداپتور بزاری. کابل برقت اگه نزدیک کابل RG-59 باشه معمولا مشکلی پیش نمیاد.

اگه دوربین IP هست که باید استاندارد های شبکه رو رعایت کنی.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/04/24
    25
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
    اگه دوربین آنالوگه از کابل RG-59 مرغوب استفاده کنید.(چیز خوبش حدودا متر 400-500 تومنه)
    در صورتی که کابل ها در هوای آزاد قرار میآ*گیره حتما از لوله فلکسیبل (معروف به فلکسی استفاده کنید) دو سر لوله ها رو با فوم پر کنید تا آب و رطوبت توش نره.
    در ضمن کابل ها نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب باشه.
    از هر دوربینی یه کابل مستقیم میاد تا DVR .بهتره این کابل یکسره باشه.
    در ضمن به برق هم احتیاج داری که بهت پیشنهاد میآ*کنم برای هر دوربین یه 220 ولت بیاری و نزدیک دوربین آداپتور بزاری. کابل برقت اگه نزدیک کابل RG-59 باشه معمولا مشکلی پیش نمیاد.

اگه دوربین IP هست که باید استاندارد های شبکه رو رعایت کنی.

خوب من الان همین کار رو کردم. از هر جایی که قراره بعدا دوربین قرار بدم یک لوله مستقل تا یک جعبه که قراره تجهیزات توش قرار بگیره کشیدم حالا میخوام ترانس دوربین ها رو هم داخل این جعبه قرار بدم
    سوال اینه که تصاویر چطوری پخش میشه و باید سیمی به کامپیوتر یا تی وی بکشم؟
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

ترانس دیگه چه صیغهآ*ایه؟
    از منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده کن. برای هر دوربین یه 12 ولت 1 آمپر بزار کنارش. اگه هم میآ*خوای منبع تغذیهآ*ات مشترک و مرکزی باشه اون حسابش جداست.ولی به هر حال سوئیچینگ بزار

مطمئنا شما احتیاج به DVR دارید. برای:
    1-نمایش روی مانیتور یا TV (مانیتور خیلی بهتره)
    2-ضبط تصاویر روی hard داخلی
    3-داشتن پورت شبکه برای اتصال به کامپیوتر یا مودم جهت انتقال تصویر

در ضمن میشه تصاویر دوربین های آنالوگ رو مستقیما از TV دید. در واقع خروجی تصویرشون مثل خروجیه تصویر ویدئو هست. فقط یه فیش A/V میآ*خواد.

2010/09/18
    217
    2

پاسخ : دوربين هاي مدار بسته

اگه بخوايم تصوير رو از يه جاي ديگه روي اينترنت ببينيم حتما IP Valid لازم هست؟
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

راه هایی زیادی برای این کار هست(مثل Dynamic DNS و ...) ولی IP Static راحت ترینشه

2011/01/04
    تهران
    244
    2

سلام دوستان عزیز
    من مدتیه که دنبال یاد گیری نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته هستم و با توجه به مقاله هایی که دانلود کردم متوجه شدم که نمصب دوربین و مانیتورینگ اون کار زیاد سختی نیست البته مواردی رو که فهمیدم رو به ترتیب میگم خواهش میکنم اگر مشکلی توشو ن هست برام اصلاحشون کنید ،ضمنا چند سوال دارم که ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید
    1-اینکه در مانیتورینگ چند تصویر کنار هم به نمایش در بیاد مربوط به توانایی های DVR هست و دستگاه DVR باید به تعداد تصویرهایی که میتونه کنار هم نشون بده باید ورودی داشته باشه{حالا سوالم تو این مورد اینه که ورودی ها باید bnc بhak یا lan}
    2-تغذیه هر دوربین باید در کنار ش قرار بگیره ،من این مورد رو توی بانک دیدم که کنار هر دوربین یهک منبع سویچینگ قرار گرفته بود{سوالم در این مورد اینه که نمیشه از یک منبع سویچینگ یا کلا منبع تغذیه برای همه ی دوربن ها استفاده کرد البته من در این زمینه یک اصطلاح سانترال شنیدم که نمیدونم معنیش چی میشه }
    3-برای نصب IPcamera باید از نرم افزار خاصی استفاده کرد ؟آیا DVR های یی وجود دغارند که بتونن تصاویر رو روی وب قرار بدن ؟ یا حتما باید به کامپیوتر وصل بشن و برای شبکه کردن مثلا 20 دوربین در حالت عادی و همینطور در حالتی که آی پی کمرا باشند باید چیکار کرد ؟چرا که معمولا دستگا های DVR یا حتی خود کامپیوتر ورودی های محدودی دارند
    ممنون از پاسخگوییتون
    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
    "دکتر علی شریعتی"
    2009/08/03
    پاکدشت
    178
    0

سلام

1 - اگه دوربیناتون آنالوگن که ورودیتون bnc میشه چون کابلتون rg59 ولی اگه دوربیناتون ipcamera هستش باید از lan استفاده کنی

2 - آره میشه یه تغذیه مرکزی بذاری و همه برقهارو از اون بگیری ولی مهمترین مشکلش افت جریان تو فواصل طولانیه و تازه ممکنه تو مثبت و منفی اشتباه بشه

3 -
    رای نصب IPcamera باید از نرم افزار خاصی استفاده کرد ؟آ
    هر ipcamera ایی شرایط خودشو داره مثلا من فقط با ویووتک(vivotek) کار کردم که تو سایتش و با cd هایی که میده نرم افزارش هست و یه نرم افزارم داره که ipcamera هارو از روی مک پیدا میکنه و نیاز به NVR هم نداره بلکه میتونی از یه کامپیوتر به عنوان سرور ipcamera استفاده کنی
    آیا DVR های یی وجود دغارند که بتونن تصاویر رو روی وب قرار بدن ؟
    بله الان دیگه بیشتر dvr ها میتونن این کارو بکنن
    یا حتما باید به کامپیوتر وصل بشن و برای شبکه کردن مثلا 20 دوربین در حالت عادی و همینطور در حالتی که آی پی کمرا باشند باید چیکار کرد ؟چرا که معمولا دستگا های DVR یا حتی خود کامپیوتر ورودی های محدودی دارند
    اگه منظورتون اینه که چندتا dvr دارید و میخواید همشونو تو یه نرم افزار ببنید بله میشه البته اگه همه dvr هاتون از یه مدل باشه بهتره چون نرم افزار client همشون یکیه و فقط کافیه آی پی هر dvr رو تو device manager وارد کنید
    با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8