اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن

سلام
    دوستان من در این زمینه تازه واردم هستم
    میشه با برنامه avr studio 5 یه فایل hex با پروگرمر stk500 به میکرو atmega32 انتقال داد ؟چطوری؟
    اگه با code vison هم امکان پذیر هست ممنون میشم

پاسخ : پروگرم کردن

نوشته اصلی توسط hehehehehe
    سلام
    دوستان من در این زمینه تازه واردم هستم
    میشه با برنامه avr studio 5 یه فایل hex با پروگرمر stk500 به میکرو atmega32 انتقال داد ؟چطوری؟
    اگه با code vison هم امکان پذیر هست ممنون میشم
    سلام،

اول نکته های آخر رو بخون بعد پروگرام کن

با AVR Studio نمیدونم اما با CV میشه،

در محیط اصلی CodeVision گزینه Programmer رو از منو Settings انتخاب کن و در صفحه باز شده تنظیمات مربوط به پروگرامر رو اعمال کن.

گزینه اول: AVR Chip Programmer Type
    انتخاب نوع پروگرامر

گزینه دوم: Printer Port یا Communication Port یا Programming Mode
    این گزینه بسته به نوع پروگرامری که انتخاب میکنی در یکی از سه حالت بالا میتونه باشه
    Printer Port: پورت پاراللی که پروگرامر بهش وصل هست
    Communication Port: پورت سریالی که پروگرامر بهش وصل هست
    Programming Mode: نمیدونم

گزینه سوم: Delay Multiplier
    نمیدونم چی هست ولی مال من رو یکه (1)

گزینه چهارم: AtMega169 CKDIV8 fuse warning
    نمیدونم چی هست ولی مال من تیک خورده

------------

تنظیمات رو که اعمال کردی میرسی به قسمت پروگرام کردن

گزینه Chip Programmer رو از منو Tools انتخاب میکنی یا کلید ترکیبی Shift + F4 رو میزنی

در صفحه باز شده از قسمت Chip میکرو مورد نظرت رو انتخاب میکنی (در اینجا همونطور که خودتون گفتید ATmega32)

از منو Program گزینه Erase Chip رو انتخاب میکنی و در صورت موفقیت آمیز بودن Erase میری مرحله آخر

بعد از منو فایل گزینه Load Flash رو انتخاب میکنی و از صفحه ای که باز شده آدرس فایل Hex رو بهش میدی.
    و بعد از منو Program گزینه FLASH رو انتخاب میکنی

نکته 1: اگر بلد نیستی از تنظیم فیوز بیت ها، بوت لاک بیت ها و فلش لاک بیت جدا خودداری کن (من تجربه کردم)
    نکته 2: تحت هیچ عنوانی روی گزینه Program All یا گزینه All از منو Program کلیک نکن چون همه قسمت ها رو پروگرام میکنه و اگر حواست نباشه و یک قسمت رو اشتباه تنظیم کرده باشی ممکنه میکروت رو غیر قابل استفاده کنه

البته من هم تازه کارم، اگر اینایی که بهت گفتم مشکلت رو حل نکرد دوباره پست بده یکی کمکت کنه چون همه اطلاعات من در مورد پروگرام کردن همین بود

موفق باشید
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم ولي به همديگه ياد بديم، حالا هر كدوم از ما دو تا چيز ياد داريم

دیدگاه

وقتی که گزینه Erase Chip میزنم
      این پیام میاد

قرار دادن میکرو رو پروگرام نحوه خاصی باید باشه ؟

دیدگاه

وقتی که گزینه Erase Chip میزنم
        این پیام میاد

قرار دادن میکرو رو پروگرام نحوه خاصی باید باشه ؟
        در مورد سوالتون باید بگم بله نحوه خاصی داره.

من خودم با CodeVision پروگرام نمیکنم با Ponyprog این کار رو انجام میدم خیلی ساده تره و چیز میز اضافی نداره

و اما در مورد خطا، من تا حالا این خطا رو ندیدم و نمیتونم بگم مشکلت چی هست.

ولی شما میتونی اطلاعات دقیقی از پروگرامر، و این که آیا پروگرامر رو خریدی یا ساختی و ... بگی تا بقیه کمکت کنن
        اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم ولي به همديگه ياد بديم، حالا هر كدوم از ما دو تا چيز ياد داريم

دیدگاه

خوب من که تو پست اولم گفتم مدل پرگرم stk500 هست وتازه واردم نمیتونم پروگرم بسازم
          پروگرمر هم کابل isp داره هم usb .
          ممنون میشم نحوه قرار گرفتن صحیح میکرو روی پروگرمر هم بگین

دیدگاه

خوب من که تو پست اولم گفتم مدل پرگرم stk500 هست وتازه واردم نمیتونم پروگرم بسازم
            پروگرمر هم کابل isp داره هم usb .
            ممنون میشم نحوه قرار گرفتن صحیح میکرو روی پروگرمر هم بگین
            راستش منم تازه کارم و پروگرامر م رو خودم ساختم (هر چند خیلی سخت بود)

پایه های پروگرامر باید به پایه های 6، 7، 8، 9، 10، 11 از میکرو وصل بشه (البته این پایه ها برای ATmega32 هست)
            احتمالا منظورتون از کابل isp همون کابل پارالل باشه

توضیح پایه ها:

06: MOSI
            07: MISO
            08: SCK
            09: Reset
            10: VCC +5V
            11: GND

---------

اگر پروگرامر شما منبع تغذیه نداره باید هر دو کابل رو وصل کنید یعنی کابل پارالل (سوکت 25 پین) برای ارتباط میکرو با سیستم، و کابل USB برای قرار دادن منبع تغذیه در اختیار میکرو برای انجام عملیات خاص (مثل همین پروگرام کردن)

فکر میکنم شما هر دو کابل رو وصل نمیکنی، درسته؟

اگر جواب آره هست هر دو کابل رو وصل کن و بعد امتحان کن اگر باز هم جواب نگرفتی تنظیمات پروگرامر رو مرور کن که اشتباهی تنظیم نشده باشه چون فکر میکنم ایرادت یکی از اینا باشه

برای قرار دادن صحیح میکرو روی پروگرامر هم به عکس نگا کن متوجه میشی

دیدگاه

این طوری که من فهمیدم مدل stk500 نیازی به منبع تغدیه جداگانه ندار و کارش با usb انجام میده.
              من تصویر کابل پارالل رو سرچ کردم اما اینی که من دارم اصلا شبیه کابل پارالل نیست

دیدگاه

این طوری که من فهمیدم مدل stk500 نیازی به منبع تغدیه جداگانه ندار و کارش با usb انجام میده.
                من تصویر کابل پارالل رو سرچ کردم اما اینی که من دارم اصلا شبیه کابل پارالل نیست
                یک عکس دقیق از پروگرامرت بزار من ببینم چی به چیه

دیدگاه

اینم عکس

دیدگاه

اینم عکس
                    ببین دوست من این پروگرامری که من میبینم باید براش درایور نصب کنی و با برنامه خودش میکرو رو پروگرام کنی

هیچ راه دیگه ای به ذهن من نمیرسه

موفق باشی

دیدگاه

سلام سعی کنید CDVISION رو دوباره نصب کنید منهم یه بار اینجوری شدم خیلی کله زدم آخر CDVISION نصب مجدد کردم درست شد ولی فکر کنم مجبور بشین ویندوزو مجدد نصب کنین
                      بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X