اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری pic18f45k80 رو پروگرام کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری pic18f45k80 رو پروگرام کنم؟

سلام
    من دیروز از جوان 2 تا میکرو pic به شماره pic18f45k80 و pic18f66k80 خریدم و حالا نه تو pickit2 ساپورته این میکرو ها هست نه تو پروگرامر های دیگه .
    یعنی اصلا تو لیست divice تو pickit2 نیست چطوری انارو پروگرام کنم؟
    البته یکی از دلایل خرید این میکروها استفاده ار a\d 12 bit شون هست ممنون میشم کمکم کنید :angry:
    امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

پاسخ : چطوری pic18f45k80 رو پروگرام کنم؟

سلام.

با PK2 حتما میشه پروگرام کرد.
    از لینک زیر میتونی آخرین ورژن نرم افزار PK2 رو دانلود کنی:
    http://www.microchip.com/stellent/id...cName=en023805

یه فایل پ دیت کتابخونه دستگاهها هم زیر لینک دانلود خود نرم افزار هست که میتونی با اون دستگاههای جدید رو به PK2 اضافه کنی.
    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

سلام ممنون
      اتفاقا دیروز از سایت میکرو چیپ انهایی که گفتی رو گرفته بودم حالا تو فایل update dvice رو که دانلود کردم نوشته تا 18f26k80 رو اضافه کردن فقط 1 مدل دیگه میشه 18f45k80 که اضافه نکردن
      حالا به نظر تو میشه با تنظیم رو 18f26k80 این میکرو 45k80 رو پروگرام کرد؟
      امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

سلام.

چک کن ببین رجیسترها و آدرساشون با هم یکه یا نه (البته فقط رجیسترهایی که ازشون استفاده میکنین).
        همچنین آدرسای حافظه فلش رو هم چک کن.
        البته اگه از یک خونواده باشن، به احتمال زیاد یکین (مثل 16f876 و 16f877).

دیدگاه

البته تو دیتا شیتشون نوشته 66k family که از 25k80 تا 78k80 رو که نزدیک هفت یا هشت میکرو هستند زده که از یک خانواده اند
          حالا گفته های شما رو هم میبینم به نظرت از یه خانواده هستند بشه پروگرام کرد؟

دیدگاه

دیدم همه اینهایی که میگم 25k80 , 26k80 ,45k80 , 46k80 , 65k80 , 66k80 تو یک دیتا شیت هستند اینطوری نوشته PIC18F66K80 Family datasheet
            تا اونجایی که من دیدم چیزایی که شما گفتید اصلا ازهم جدا نبود یعنی یک ادرس felash برای همه سری میکرو های بالا یک ادرس نوشته و برای هر میکرو جدا ننوشته وتنظیمات دیگه هم همینطور یعنی با هم فرقی نمیکنن پس با این حساب فکر کنم مشکلی نباشه :wow:

دیدگاه

سلام.

امتحانش هیچ ضرری نداره.
              فقط فکر کنم باید تو PK2 اسم میکرو رو دستی انتخاب کنی.
              البته تو 18f26k80 حافظه فلش 64 کیلویه ولی تو 18f45k80 حافظه فلش 32 کیلویه.

بگرد ببین تو PK2 میکروی دیگه ای از این خونواده نیست که حافظه فلشش 32 کیلو باشه، با اون تست کن.
              البته اگه با 26k80 هم بخوای تست کنی فکر کنم بشه.
              به هر حال امتحانش هیچ ضرری نداره.

البته میتونی جدیدترین ورژن MPLAB رو هم بگیری و با اون سعی کنی پروگرام کنی (چون کاملا میتونه با PK2 پروگرام کنه).
              معمولا MPLAB به روزتر از نرم افزار PK2 هست.

دیدگاه

چی شد آخر درست شد؟ منم همین مشکل رو دارم
                دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

نوچ ! نمیشه ! چرا اینقدر همه اصرار دارن به زور کارهای عجیب و غریب انجام بدن ! ای بابا ! خود مایکروچیب یعنی شعورشون نمیکشه ... ؟
                  توی MPLAB X هم با PICKIT2 اون میکروها صاپورت نیشن .
                  برای 12 بیتی آنالوگ بری روی DSPIC ها بسیار راحتتر و عقلانی تر و دقیقتر با امکانات بیشتر و سرعت پردازش بسیار بالاتر و ... هست . راحتترینشون هم سری 30 هستش . به دیتاشیت هاشون رجوع کنید .
                  موفق و شاد باشید .
                  if all men are the same
                  then
                  why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

من mplab icd2 دارم ، توش بود !
                    ولی تستش نکردم !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X