اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست نقشه مدار اینورتر 200 وات یا 100 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست نقشه مدار اینورتر 200 وات یا 100 وات

لطفا اگه کسی نقشه مدار اینورتر با هر واتی که شد داره اینجا بزاره

اگه 200 وات بزاره که دیگه خیلی ممنون میشم :nice:
    بازم خدا رو شکر ...

پاسخ : درخواست نقشه مدار اینورتر 200 وات یا 100 وات

شاید از لحنم نارحت بشی ولی
    اینورتور رو با نقشه نمیسازن
    با طرح میسازن
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

اصلا ناراحت نمیشم
      خوب من نمیدونستم حالا میدونم چرا باید ناراحت بشم
      هر کس منو راهنمایی کنه خیلی ممنون هم میشم چون من تازه می خوام دیپلم بگیرم حالا حالا ها باید چیز یاد بگیرم ممنون

اگه طرحشو دارین لطفا بزارین ممنون :agree:
      بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

اگر گیر شما فقط نقشه هست ...............تا دلت بخواد نقشه هست....میگی نه ...سرچ کن...................

اگر هم نه..........اول مشخصات اینورتوری که لازم داری را بگو ......میخوای ساده باشه با این ترانسهای چند کیلو با تلفات :surprised: یا به روش سوییچینگ اما حرفه ای :agree:
        ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosi_reali
          اگه طرحشو دارین لطفا بزارین ممنون :agree:
          خوب طرحش اینه که با توجه به نوع موتور و مشخصات و پارامترهاش با مطالعه و آزمون و خطا و تلفات پرهزینه بعد از یکی دوسال از اینورتر مقدماتی جواب میگیری بعد میری به مرحله ساخت اینورتر اصلی

اینطوری بگم که اینورترهای مردنی نیم کیلووات از 500 هزار تومن شروع میشه و الی ماشاالله
          تقریبا از گرون ترین دستگاه های الکترونیکی به حساب میاد . که البته بی دلیل نیست
          منظور اینه که پروسه ساخت اینورتر عین پروسه ساخت چشمک زن یا رادیو am یا مثلا آمپلی فایر نیست

درضمن ارزون ترین المانهای قدرت از قیمت 5000 تومن شروع میشکه که به راحتی یک پلک زدن میسوزن ( دریک لحظه) تو همین سایت دل های خونی زیادی است که یک میلیون تومن igbt سوزوندن
          البته این دلیل نمیشه که شما هم باید تلفات بدید تا موفق بشید خوب اگه مطالعه کافی داشته باشید حتما بدون هزینه اضافی موفق میشید .

درکل بستگی داره چقدر آهسته و پیوسته به سمت هدف بری حتما موفق میشی
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

اگه میتونین هم به روش ترانسفورمر با تلفات

و هم به روش سویچینگ حرفه ای رو توضیح بدین ممنون :applause:
            بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

بفرما داداش اینم یک اینورتر ساده که برای شروع میتونه گزینه ی خوبی باشه.
              توضیح :
              12v ورودی که همون باطریه
              T24V ترانس اولیه دوبل 12 ولت 6( آمپر باشه بهتره) ثانویه هم هر چی دلت میخواد بپیچ (آماده 220 هست )
              C1, C2 68 uf, 25 V Tantalum
              R1, R2 10 Ohm, 5 Watt
              R3, R4 180 Ohm, 1 Watt
              D1, D2 2 1n4005
              Q1, Q2 2N3055

سوالی هم بود در خدمتم

دیدگاه

با درود . . .
                فکر کنم اشتباه لپی پیش اومده!
                منظور جناب aliila طراحی اینورترهای صنعتی هست که وضیفه کنترل دور رو به عهده دارند.
                اما برادر mosi_reali دنبال 12 به 220 هستند که تا بحال 10 جا تاپیک زدن و نصفه نیمه ولش کردن!
                mosi_reali عزیز اگر به همون تاپیک هایی که چند وقت پیش برای ساخت مبدل ایجاد کردید یه نگاه بندازید متوجه میشید که تو یکیشون یه لینک گذاشته بودم که بچه ها (شاهین شرق) روش کار کرده بودند و به نتایج رضایت بخشی هم رسیده بودند.
                حالا دوباره فردا یه تاپیک جدید با یه موضوع اینورتر برو باز کن! :biggrin:
                درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                بدرود . . .

دیدگاه

با عرض معذرت از آقا وحید و دیگر اعضا به خاطر تاپیک های زیادی که در این باره زدم واقعا عذرمیخوام اما هیچ جا به جوابم نرسیدم

ببخشید :cry:

با تشکر از daii-stk من دقیقا همین اینورتر رو درست کردم اما توو خروجی ترانسفورمر جریان خیلی خیلی کمه اگه میشه توو نقشه تغیری ایجاد کرد لطفا کمک کنین؟
                  جریان خروجی ترانس رو اگه میشه بگید چون من خودم میتونم ترانس محاسبه کنم؟؟؟؟

راستی باتری اینورتر هایی که توو بازار میفروشن مثلا 200 وات چه باتریه؟

اگه میشه هر سه تا سوالو جواب بدین

خیلی ممنون میشم :agree:
                  بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

oo:
                    آخه برادر من یه چیزی میگی ها!!!!
                    من نمیدونم منظور شما از رسیدن به جواب چیه؟ شما تو هر تاپیکی یه سوال پرسیدی و وقتی جواب بهت دادند ولش کردی و یه تاپیک دیگه زدی! :biggrin:
                    بگذریم
                    دیگه انقدر درباره این مبدل حرف زدم خودم هم قاط زدم!

ببین برادر من(اسمت رو اگر میزاشتی بهتر بود چون این چیزی که من میبینم بعنوان اسم انتخاب کردی زیاد جالب نیست! ) اصول کار مبدل در اینه که شما یه توان به ورودیش میدید و همون مقدا توان رو با احتساب مقداری تلفات(یعنی کمتر) در خروجی دریافت میکنید. انتقال توان بالا مستلزم وجود کانال انتقال بزرگتر در بین خروجی و ورودی هست. در اینجا کانال همون ترانسفورمر هست
                    در ساده ترین حالت شما با اعمال پالسهای زمانبندی شده و با توان بالا به یه ترانس معمولی هم میتونید ازش یه مبدل بسازید. اما در عمل برخی از وسایل نمیتونن با سیگنالهای غیر سینوسی کار کنند. (این مبحثش جدا هست و میره تو دل و روده یو پی اس ها)
                    فرض کنید شما قراره 200 وات رو در خروجی بدست بیارید( در حدود 220 ولت 1 آمپر). در این حالت شما باید در ورودی چیزی در حدود 12 ولت 20 امپر رو اعمال کنید! همون طور که میبینید مقدار جریان کمی بالا هست و کار رو کمی سخت میکنه(سخت نیست اما بهتره شرایط رو بهتر کنیم). اگر به مبدل های کار درست یه نگاه کوچولو بندازید متوجه میشید از ترکیب دو باطری 12 ولت سری استفاده میکنن تا مجبور به ارائه جریان بالا در ورودی نشن. در اون حالت شما باید 24 ولت 10 آمپر رو به ورودی اعمال کنید که نسبتا معقولانه تر هست.
                    در یکی دیگه از تاپیک ها هم گفتم که این مداری که الان اینجا وجود داره اگر ابر ترانزیستور رو هم روش بزارید نمیشه ازش انتظاری داشت. تنها دلیلش هم اینه که برای درایو کردن ترانزیستور ها کاری انجام نشده و تبعش جریان زیادی رو نمیتونن عبور بدن.
                    برای اینکار بهتره از ماسفت استفاده کنید(IRFZ44 رو پیشنهاد میکنم)
                    بحث دیگه هم برمیگرده به نوع ترانسفورمر. شما به هیچ وجه نمیتونید از یه ترانس 12 ولت 500 میلی آمپر 200 وات توان بکشید بیرون!(اگر تونستید منتظر جایزه نوبل باشید! ). البته نشد نداره! با یه سری از قضایای ابر رسانایی میشه! منتها عاقلانه نیست!
                    پس باید به دنبال ترانسفورمری باشید تا بتونه تو توان 200 به بالا کار کنه و جواب لازم رو بده.
                    نوع ترانسهای افزاینده هم کمی متفاوت هست با این کاهنده هایی که تو بازار وجود داره(برای اطلاعات بیشتر میتونید به یه ترانس پیچی کار بلد و درست و حسابی مراجعه کنید)

موفق باشید
                    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                    بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosi_reali
                      با عرض معذرت از آقا وحید و دیگر اعضا به خاطر تاپیک های زیادی که در این باره زدم واقعا عذرمیخوام اما هیچ جا به جوابم نرسیدم

ببخشید :cry:

با تشکر از daii-stk من دقیقا همین اینورتر رو درست کردم اما توو خروجی ترانسفورمر جریان خیلی خیلی کمه اگه میشه توو نقشه تغیری ایجاد کرد لطفا کمک کنین؟
                      جریان خروجی ترانس رو اگه میشه بگید چون من خودم میتونم ترانس محاسبه کنم؟؟؟؟

راستی باتری اینورتر هایی که توو بازار میفروشن مثلا 200 وات چه باتریه؟

اگه میشه هر سه تا سوالو جواب بدین

خیلی ممنون میشم :agree:
                      سلام دوست عزیز جوابی که وحید نصیری در مورد اینورتر گفت تقریبا همون چیزی هست که من میخوام بگم
                      اینورتر بالا در حالت عادی بازدهیش حدود 40 درصده (به صورت تجربی) و توانش 150 بیشتر نخواهد بود(ترانسشم سنگین میشه خودت اگه بپیچی 5تومنی سیم و هسته خرج میبره و حاضریش 20 تومن!!) در نتیجه برای ثانویه 220 ولت جریانی حدود نیم آمپر داری اگه بیشتر از این لازم داری پیشنهاد میکنم بیخیال این بشی و از همون نمونه های آماده ی چینی استفاده کنی (که با باتری 12 ماشین خوب جواب میده)
                      مدار تغییر خاصی لازم نداره فقط من خودم خازن تانتال گیر نیاوردم به جاش خازن الکترولیت 68 میکرو 450 ولت گذاشتم (اگه ولتاژ پایین بذاری سه سوت پودر میشه )

بازم اگه سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

500W
                        منبع DC باتری ماشین باید باشه.
                        اساتید الکترونیک لطف کنن تحلیل کلیی از قسمت های مختلف مدار بکنن تا جنبه آموزشی هم داشته باشه و ما هم چیزی یاد بگیریم از اساتید. :smile:

راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

این مدار کلا از سه قسمت تشکیل شده از چپ به راست
                          1- مدار مولتی ویبراتور برای ساخت فرکانس 50 هرتز(2 ترانزیستور اول)
                          2- مدار Deadtime control برای اینکه ترانزیستور های قدرت با هم روشن نشن و نسوزند(2 ترانزیستور بعدی)
                          3- طبقه پوش پول قدرت خروجی که برای افزایش توان از 4 ترانزیستور موازی در هر نیم سیکل استفاده شده.

در کل مدار ساده ای هست و خروجیش هم مربعی
                          اگه یه مدار به درد بخور بخواهید از لینک زیر استفاده کنید:
                          www.hificat.com/elediy_data/more/302ups.pdf

دیدگاه

از همه خیلی ممنونم
                            منم میدونستم که توان خروجی با ورودی یکیه

اما یه معلم داریم که میگه ی نوع ترانزیستور هست که بدون این که ولتاژ رو کاهش بده جریان رو افزایش میده

حالا متمعن شدم که چرت میگفت
                            ازتون ممنونم که شکمو بر طرف کردین :redface:
                            بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

راستی دوستم یه اینورتر 100 وات داره که با باتری 12 ولت 3.5 آمپر کار میکنه

میشه در مورد اون ی کم برام توضیح بدین ممنون :sad:

اضافه شده در تاریخ :
                              لطفا کمک کنین oo:
                              بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X