ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2009/03/05
    تهران
    334
    4

داشتن ولتاژ روي ورودي ADC در حالت بدون ورودي

سلام
    من يه مشکل عجيب واسم پيش اومده،من ADC رو داخلي دارم(2.56 ولت) مي خونم مدار Vref هم شکل خود ديتا شيته وقتي هيچ ورودي ندارم ولتاژم بايدصفر باشه ولي الان 2.5 ولته ! کسي تا حالا چنين مشکلي داشته؟ در ضمن وقتي بهش مثلا 2 ولت مي دم ميشه 2 ولت يعني داره مي خونه ورودي رو اين 2.5 از کجا اومده روي ADC احتمالا همون 2.56 ولته ولي بايد صفر باشه!!
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت
    2009/03/05
    تهران
    334
    4

پاسخ : داشتن ولتاژ روي ورودي ADC در حالت بدون ورودي

کسي چنين مشکلي نداشته؟
    من با 4 تا از adc هام کار دارم الان هر 8 تارو خوندم 4 تاش 2.5 و بقيه 1 ولت و 0.8 و 0.9 دارن که مسلما داره نويز مي گيره ولي رو يه مدا ديگه کار مي کرد؟فقط يه مشکلي پيش اومد روي ADC.4 که رفرنسش 2.56 هست يک بار ولتاژ 4 ولت افتاد ايا ADC خراب ميشه؟(بالار از Verf مي سوزونه يا بالاتر از VCC)
    هر چي هست مقاديرم رو تقريبا درست مي خونه فقط بدون ورودي صفر ني يا نويز گرفته يا ولتاژ داره نشون مي ده اونم 2.5 ولت!!اين نويز نيست :angry:
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت
    2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

یعنی با ولت متر بگیرید 2.5 ولت روی پایه هست
    خوب اگه اینجوری ایراد مداریه یا ای سی مرخصه
    ولی اگر این ولت نیست و لی خونده میشه یقبنا برنامست
    خوب برنامه رو بزارین شاید فرجی بشه
    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم
    2007/12/09
    تهران
    1,626
    20

اگر ولتاژ بیشتر لز AVCC نشه مشکلی پیش نمیاد.
    یه سوال ساده.اشتباها مقاومت پول پ رو فعال نکردید؟
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]
    2008/12/16
    مشهد
    593
    10

من اين مورد رو ديدم و اتفاقا سوال هم کردم از استادم
    يک دستگاه data aqusition توي دانشگاه ساخته شده بود که من توي برنامه کامپيوتر و تستش کمک مي کردم . اونجا متوجه شدم وقتي به پايه اي سيگنال ميديم ولي به بقيه نميديم سيگنالي شبيه اون سيگنال داره تو بقيه ورودي ها هم ديده ميشه اگرم که کلا سيگنال نديم بهش ، يک شکل الکي مياد روش .
    اين مساله رو بعنوان مشکل مطرح کردم اما استادم گفت که وفتي يک ورودي استفاده نشه ، بايد زمين بشه در غير اينصورت اين اتفاق طبيعيه
    وقتي ما از يک موج نمونه برداري ميکنيم با ميکرو ، در حقيقت يک مبدل آنالوگ به ديجيتال داريم که بين 8 پايه داره سوئيچ ميشه (نه 8 تا مبدل ) پس اگه ما ورودي اول رو بخونيم و بعدش ورودي دوم رو که زمين نشده بخونيم ، سمپل گرفته شده در قسمت sample & hold مبدل ما از بين نرفته واسه همين به اشتباه اون رو براي دومي در نظر ميگيره و ...
    Don't hesitate to ask any question ..
    2009/03/05
    تهران
    334
    4

1-ولت مت دم دستم نبود با يه LED تست کردم که روشن شد يعني دقيقا 2.5 ولتي که نشون مي ده درشته
    2-برنامه درسته چون رو PCB قبليم کار مي کرد رو PCB جديد کار نمي کنه تنها فرقش اينه مدار دست کسي بود يه ولتاژ بالا بهش داد که اگه از تقسيم مقامتي و اپمپ بگذره تقريبا 4 ولت مي افته روي ADC.3
    3-pull up هم نکردم اتفاقا شک هم کردم هر دو حالتشم امتحان کردم.
    4-من دارم بهش DC مي دم و قبلا مشکلي نبود يعني لازم نبود بقيه رو زمين کنم
    ............
    فقط چند تا سوال
    1-چرا دقيقا اون 4 تا ADC0-ADC4 که باهاش کار دارم 2.5 نشون ميده( البته ADC.3 بهش 1.3 ولت مي دم دقيقا هميون بهم ميده) ولي ADC4-ADC7 همشون مقادير 0.8 تا 1.1 رو نشون مي ده
    2-چه قدر احتمال خرابيه ADC?
    3-چرا بهش ولتاژ مي دم رو چندتا از ورودي ها امتحان کردم بغضي ها مي خونن فقط با يه تقريل خطا نشون مي دن(تقريبا چند دهم) 1.5 دارم يه بار 1.3 داد يه بار 1.7
    2007/11/25
    1,142
    7

با سلام آیا از پایه های دیگه adc برای کار دیگه ای استفاده نکردید؟تمام پایه ها بعنوان ورودی شده؟الان وقتی ولتاژ نمیدید برروی نمایشگر 2.5 ولت را میبینید؟اگر پایه را زمین کنید نمایشگرتون صفر ولت را نمایش میدهد؟
    2009/03/05
    تهران
    334
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط زوار
    با سلام آيا از پايه هاي ديگه adc براي کار ديگه اي استفاده نکرديد؟تمام پايه ها بعنوان ورودي شده؟الان وقتي ولتاژ نميديد برروي نمايشگر 2.5 ولت را ميبينيد؟اگر پايه را زمين کنيد نمايشگرتون صفر ولت را نمايش ميدهد؟
    1- از ADC4 تا ADC7 رو هواست اصلا باهاش کاري ندارم.ADC3 فغلا داره 1.3 dc يهش ميدم اونم همين 1.3 رو نشومنم مي ده با ADC 0,1,2 اينتا هم ورودي نداره مثل ADC3 مي مونه فقط بهش ولتاژ ندادم(اگه ورودي بخوام بدم برق ورودي به يه اپمپ مي خوره که بافر شده بعد مي خوره به ADC)
    2-بله PORTF=0x00,DDRF=0x00
    3-ولتاژ مي دم نشون مي ده ولتاژ ندم 2.5 نشون مي ده
    4-ابن کارو نکردم ولي اگه صفرم بده فايده نداره چون من مي خوام خودش صفر بشه نه من دستي صفرش کنم ،يا ابنکه منظورتون اينه از اين طريق بشه فهميد ADC سالمه با نه؟ولتاژ هم واقعيه تست شده
    ..............
    بدبختي MEGA64 SMD کي مي خواد عوضش کنه :cry: واسه همين مي خوام مطمئن بشم بعد عوض کنم
    2007/11/25
    1,142
    7

اگر پایه هایی که استفاده میکنید روی هوا 2.5 نشون میده مشکلی نداره اما اگر همه پایه ها قبلش مدار هست مثلا از op amp وصل شده به پایه adc و در صورتی که خروجی مدار آنالوگتون صفر و 2.5 نشون میده احتمالا میکرو مشکل داره در ضمن اگر از مدار آنالوگ استفاده میکنید شاید خروجی صفر نمیشه بهتره با ولت متر ولتاژ بگیرید
    2009/03/05
    تهران
    334
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط زوار
    اگر پايه هايي که استفاده ميکنيد روي هوا 2.5 نشون ميده مشکلي نداره اما اگر همه پايه ها قبلش مدار هست مثلا از op amp وصل شده به پايه adc و در صورتي که خروجي مدار آنالوگتون صفر و 2.5 نشون ميده احتمالا ميکرو مشکل داره در ضمن اگر از مدار آنالوگ استفاده ميکنيد شايد خروجي صفر نميشه بهتره با ولت متر ولتاژ بگيريد
    اين مدار با برد قبليم هيج فرقي نداره چه نرم افزار چه سخت افزار فقط فرقش ولتاژ بالا اعمال شد که اگه از تقسيم مقامتي و اپمپ بگذره تقريبا 4 ولت مي افته روي ADC.3 ايا ADC خراب شده؟داخلي دارم مي خونم؟سوال مهم چرا پايه هاي ADC4-7 به هيچي وصل ني داره مقادير بي معني شبيه به نويز مي ده مثل 0.8 -0.9 يا 1 ولت؟
    رو يه ورودي همش 2.5 نشون مس ده بهش 1.5 دارم ولي تون 1.7 نشونم داد شکم به ADC زياد شده
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14