ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2012/01/19
    اصفهان
    75
    1

آدرس دهی مستقيم به رجيستر ها در CCS

سلام به دوستان.
    توي اين سايت بيشتر شما طرف ccs گرفتيد ولي فکر کنم نرم افزار بيخودي باشه اونم به اين دليل که اسم ريجيستر هارو همونجوري که خودش خواسته تغيير داده . مثلا من 2 ساعت وقت صرف کردم که به ريجيستر adcon0 عدد بده نشد . اسم اين ريجيسترو عوض کرده يا در مورد پورت ها نميشه از #define
    به راحتي استفاده کرد . من فکر کنم بهترين نرم افزار mikroc باشه چون c استاندارده مثل کد ويژنه مثل مرد همه ريجيستر هارو ميشناسه .
    حالا ميخواستم ببينم درست ميگم يا نه و نظر شما رو هم بدونم . اگه ميشه مستقيم اسم ريجيسترو وارد کنيم يا تعريف #define براي پورت ها کسي ميدونه
    بگيد تا ما هم ياد بگيريم.
    {خلاف قوانین - حذف شد}
    2011/07/20
    46
    0

پاسخ : آدرس دهي مستغيم به ريجيستر ها در ccs

نقل قول نوشته اصلی توسط آقاجون
    سلام به دوستان.
    توي اين سايت بيشتر شما طرف ccs گرفتيد ولي فکر کنم نرم افزار بيخودي باشه اونم به اين دليل که اسم ريجيستر هارو همونجوري که خودش خواسته تغيير داده . مثلا من 2 ساعت وقت صرف کردم که به ريجيستر adcon0 عدد بده نشد . اسم اين ريجيسترو عوض کرده يا در مورد پورت ها نميشه از #define
    به راحتي استفاده کرد . من فکر کنم بهترين نرم افزار mikroc باشه چون c استاندارده مثل کد ويژنه مثل مرد همه ريجيستر هارو ميشناسه .
    حالا ميخواستم ببينم درست ميگم يا نه و نظر شما رو هم بدونم . اگه ميشه مستقيم اسم ريجيسترو وارد کنيم يا تعريف #define براي پورت ها کسي ميدونه
    سلام. اولاً فکر میکنم حق با شماست که میگید بیشتر با CCS کار میکنند. و ثانیاً باز هم باهاتون موافقم که CCS کامپایلر بیخودیه. این کامپایلر واقعاً افتضاحه . در حالی به عنوان یک کامپایلر C مطرح شده که هیچ کدوم از استانداردهای زبان C توش رعایت نشده. و کار با رجیسترها توش یهکم مشکله. به هرحال برای کار مستقیم با رجیسترها فکر میکنم باید از دوتابع من درآوردی این کامپایلر استفاده کنید:

set_timer0(0);
    x=get_timer0();
    تابع اولی به تایمر0 عدد دلخواه (در اینجا 0) میده و با تابع دومی رجیستر رو میخونیم. برای کار با همه رجیستر ها باید به این ورت عمل کنید. البته من خودم با این کامپایلر زیاد کار نکردم و مطمئن نیستم این راه مقداردهی ، درست باشه.
    2010/09/04
    شهريار/انديشه
    222
    2

پاسخ : آدرس دهي مستغيم به ريجيستر ها در ccs

سلام دوستان
    من هم با CCS اين مشکلات رو داشتم
    ميتونيد از MPLAB C18 يا Hi-Tech PICC استفاده کنيد
    هردو از زبان C استاندارد پشتيباني ميکنند و مورد تأييد Micrichip هستند
    موفق باشيد
    شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست
    2008/05/31
    سمنان
    729
    20

پاسخ : آدرس دهی مستقيم به رجيستر ها در ccs

نقل قول نوشته اصلی توسط آقاجون
    سلام به دوستان.
    سلام دوست گرامی
    شما با استفاده از دو دستور

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و

می توانید به رجیستر های میکرو و حتی تک تک بیت های هریک از رجیستر ها دسترسی داشته باشید
    به راهنمای CCS مراجعه فرمایید
    به عنوان مثال برای رجیستر Adcon0 برای میکروکنترلر PIC16f877A که در آدرس 0x1F قرار دارد (صفحع 17 دیتاشیت را مطالعه فرمایید) باید دستور زیر را به کار ببرید :

adcon0=0x1F
    و از این به بعد می توانید به راحتی به رجیستر مزبور مقدار دهی نمایید . مانند : adcon0=6
    برای دسترسی به یک بیت از رجیستر می توانید از دستور

استفاده نمایید . به عنوان مثال برای تعریف بیت شماره 0 این رجیستر به نام ADON داریم :

ADON=0x1F.0
    اگر سوالی داشتید بفرمایید
    ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی : 2016/08/20 در ساعت 09:44
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4