اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هوشمندی کامپایلر

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هوشمندی کامپایلر

کدامیک از کامپایلر های PIC باهوش تر هستند؟
    Hitech
    MicroC
    Ccs
    MPlab
    ؟؟؟

تشکر.
    سلام
    (ازش فاكتور گرفتم)

پاسخ : هوشمندی کامپایلر

شما چه تعریفی از هوشمندی یه کامپایر دارید؟

دیدگاه

با یک مثال توضیح می دم.
      مثلا در کامپایلر های AVR کامپایلری که از هوشمندی بالایی برخورداره winavr هست.
      همچنین اگر در این کامپایلر شما عدد را تقسیم بر 8 کنید این کامپایلر متوجه شده و به جای اینکه واقعا فرآیند تقسیم را انجام دهد ، به راحتی با شیفت دادن متغیر تقسیم را انجام داده و باعث می شود سیکل ساعت بسیار کمتری مصرف شود.

حال سوال من در مورد کامپایلر های PIC هست.
      سلام
      (ازش فاكتور گرفتم)

دیدگاه

والا من تا حالا به این موضوع توجه نکردم.
        من باHitech کار نکردم ولی با MPLAB , CCS , کمی با MiKroC کار کردم .به نظرم بهترینش CCS هست.
        اگه خواستی با PIC کار کنی سراغ CCS برو .قدرتمند تر از بقیه هست.

دیدگاه

در این که CCS از دیگر کامپایلر ها رادست تر هست شکی نیست.
          اما سوال بنده هنوز بی پاسخ مانده.
          ضمنا
          یه سوالی که اخیران برایم مطرح شده اینه ، به جز MiKroC که کامپایلری جداگانه برای سری ds دارد. کدامیک از کامپایلر های نامبرده ، سری ds را نیز پروگرم می کنند ، کدام ورژنشون؟
          سلام
          (ازش فاكتور گرفتم)

دیدگاه

دوست عزیز کامپایلر فقط ccs هوشمند توانمند بدون مشکلات بقیه کامپایلرها به نظر من خیلی عالیه من نمیدونم هنوز دانشجوها کار با 16F84 یاد نگرفتن میخوان برن سراغ سری ds پله پله اروم اروم موفق باشید
            فهبني صبرت علی عذابک فکیف اصبرعلی فراقک
            گیرم که برعذاب توصبر کنم ،چگونه بر جدایی ات شکیبایی ورزم

دیدگاه

جناب عبدی مطمئن باشید که اگر 16F84 دارای مقایسه کننده 12 بیتی و فرکانس داخلی 30 مگاهرتز بود. حتما از اون استفاده می کردم!
              سلام
              (ازش فاكتور گرفتم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط *Laleh*
                با یک مثال توضیح می دم.
                مثلا در کامپایلر های AVR کامپایلری که از هوشمندی بالایی برخورداره winavr هست.
                همچنین اگر در این کامپایلر شما عدد را تقسیم بر 8 کنید این کامپایلر متوجه شده و به جای اینکه واقعا فرآیند تقسیم را انجام دهد ، به راحتی با شیفت دادن متغیر تقسیم را انجام داده و باعث می شود سیکل ساعت بسیار کمتری مصرف شود.
                حال سوال من در مورد کامپایلر های PIC هست.
                سلام
                بله همونطورئیکه دوست عزیز فرمودند هوشمندی کامپایلر به نوع optimaize اون برای حجم کد یا سرعت بستگی داره مثل winavr
                برای pic تقریبا میشه گفت تمامی کامپایلرهای اون قوی و کار درست هستند جالب این که تقریبا هیچ وقت محصولات microchip از نظر کامپایلر کمبود نداشته برعکس avr که شرکت تولید کننده اش به خاطر مشکلات جانبی که ممکنه کامپایلر بر روی فروش محصولات اون اثر بگذاره ............... واسه همین همیشه از ارائه یه کامپایلر ساپورت کننده زبانهای سطح میانی یا سطح بالا شونه خالی کرده و برای محصولاتش شرکت های دیگه ای اقدام به طراحی و تولید کردن

برای pic هم من mikroc رو توضیه می دم چون شرکتش واقعا برای کامپایلرهاش ماهی گذاشته هم ساپورتش عالیه و مهم تر از اون help خیلی کار درستی داره و tools های جانبی اون خیلی جالبه و خوبه

ضمنا این موردی که شما در مورد هوشمندی کامپایلر winavr ذکر کردین قبلا از یکی از آشنا هام ( مهندس بهرام زاده شنیده بودم ) البته زا گفتن این منظوری ندارم :rolleyes:
                به هر حال موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X