اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوتا سوال خیلی ساده درباره طراحی در پروتل

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوتا سوال خیلی ساده درباره طراحی در پروتل

سلام
    دوتا سوال خیلی ساده دارم که جوابشون رو نمیدونم
    1- تو پروتل چجوری پورت آداپتور رو قرار بدم...؟؟ یه چیزی مثل این که سر راهش یه 7805 بذارم و ولتاژش رو به میکرو وصل کنم...

http://media.digikey.com/photos/CUI%20Photos/PJ-025.jpg

2- چهارتا سوراخ در اطراف بردم میخوام که بعدا اون ها رو پیچ و مهره کنم تا برد رو زمین نباشه... این رو چجوری درست کنم..؟؟

بینهایت ممنونم.

پاسخ : دوتا سوال خیلی ساده درباره طراحی در پروتل

جواب سوال اولتون فکر کنم این باشه :

جواب سوال دومتون تو شکل زیر بعد از مرحله اول ، دکمه Tab رو بزنید و از جایی که مشخص کردم اندازه دایره تون رو مشخص کنید.

دیدگاه

اون cycle فکر کنم سوراخ نزنه باید pad را انتخاب کنند . من همیشه pad میزنم
      همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
      کانت

دیدگاه

اگه لایه دایره رو Bottom Layer انتخاب بکنین سوراخ میزنن. pad هم میشه. خلاصه نیت مهمه !!

دیدگاه

ممنونم که برای من وقت میذارید و به سوالم جواب میدید...

فقط یه چیزی ...

تو اون شکلی که دوستمون در پاسخ من گذاشتند برخی المانها و سیم کشی ها به رنگ سبز هستند... آیا این خطا نیست...؟؟ یعنی الزامی به اینکه همه رنگها آبی و قرمز باشن وجود نداره...؟

دیدگاه

سبز یعنی خطا اما برای شما به خاطر کادر شیت هست که کنار صفحه کارت اومده
            اگر دقت کنی کنار صفحه اصلیت که قطعات را چیدی معمولا پائینش یک کادر دیگه هست روش کلیک راست کن delet بزن
            همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
            کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
              سبز یعنی خطا اما برای شما به خاطر کادر شیت هست که کنار صفحه کارت اومده
              اگر دقت کنی کنار صفحه اصلیت که قطعات را چیدی معمولا پائینش یک کادر دیگه هست روش کلیک راست کن delet بزن
              علت سبز شدن موارد مختلفی میتونه باشه که من اینارو میدونم: وقتی بین track ها اتصال کوتاه رخ بده- وقتی دو یا چندتا قطعه داخلRoom تعریف شده ی قطعه ی دیگه قرار بگیره.

اون عکسی که من گذاشتم علت سبز شدن مورد دوم هست.اونIC میکرو هست که زیرش 9 تا مقاومت + کریستال + 2 تا خازن عدسی چپوندم!!! :mrgreen: خجالت کشیدم بیشتر از این قطعه اون زیر جاسازی کنم!!

اون موردی هم که دوستمون اشاره کردن همون Room کلی هست که وقتی قطعات رو از شماتیک به PCB میبری اضافه میشه که میتونی گزینه ی اضافه کردن Room ، تیکش رو برداری یا اینکه بعد از انتقال دادن select کنی و بعدش هم Delete....

واسه اینکه مثل این صورت خوشگله سبز نشه :mrgreen: :biggrin: مسیر زیر رو برو : Tools > Reset error markers خلاص! :nerd:

دیدگاه

ممنون از همگی

بعد از مطالعه مقاله ی اقای حسن زاده که درباره آموزش DXP بود تونستم یه PCB برای پروژه ام که اسیلوسکوپ دیجیتال هست طراحی کنم

شکلش رو اینجا بصورت بزرگ میذارم و سوالاتی درباره اش دارم از آن جمله اینکه:

1- اصلا این PCB درست طراحی شده یا خیر...؟

2- اینکه برخی خطوط آبی و برخی قرمز هستند یعنی PCB دولایه هست...؟

3- فاصله بین المانها رو با خط کش اندازه گیری کردم و در محیط DXP لحاظ کردم. مثلا فاصله بین GLCD و میکرو باید حداقل هفت سانت باشه که در این شماتیک این اندازه رو مد نظر داشتم. کارم اشتباه نبوده..؟

4- اون مستطیل سیاه رنگ در سمت چپ شماتیک برای چی هست...؟

5- این درسته که برای خطوطی که مربوط به ولتاژ هستند باید ضخامت سیمها رو بیشتر در نظر بگیرم..؟

ممنون میشم اگر توضیح محبت کنید

دیدگاه

دوست من قانون فروم اینه که سوالات در تاپیک های جدا و با عنوان تاپیک مشخص پرسیده بشه. شما نمیتونید همه سوالاتتون رو تو یه تاپیک بپرسید اونم سوالاتی که قبلا چندین بار جواب داده شده. به سوالاتتون جواب میدم ولی تاپیک قفل میشه!

1 و 4 - مدار باید در قسمت سیاه قرار بگیره نه بیرون اون!
                  2- بله
                  3- شما میتونید برای کوچک کردن مدارتون میکرو رو زیر lcd قرار بدید.
                  5- ولتاژ مهمه جریان هم مهمه. قبلا تو انجمن راجع به اندازه ها بحث شده!

موفق باشید!
                  It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X