اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت شارژر همراه انواع موبایل با باتری 9 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش ساخت شارژر همراه انواع موبایل با باتری 9 ولت

سلام دوستان امیدوارم که از این مطلب خوشتون بیاد . اگر خوشتون اومد لطفا اون کلید تشکر رو بفشارید چون خیلی وقته داره خاک می خوره .
    وسایل مورد نیاز -
    1- کلید برای قطع و وصل شارژر
    2- یک خازن شیمیایی 16 یا 25 ولتی با مقدار بالای 300 میکرو فاراد
    3 - یک مقاومت 220 یا 200اهم برای ال ای دی البته 100 اهم هم استفاده کنید نورش بیشتر می شه ولی شارژ باتری زودتر تموم می شه .
    4- یک رگولاتور 7805 - به هر صوتی تصویری که بگین داره .
    5- یک سوکت مادگی usb
    6- یک باتری کتابی 9 ولت .
    7- یک سر باتری 9 ولت .

این هم جای قطعات

نکته :به جای مقومت 150 اهم یه مقاومت 100 یا 220 یا 200اهم بزارید.
    نکته 2 : خازن سرامیکی هم نزارید .

توضیح :
    اگر رکولاتور به سمت خودتون بگیرید . از طرف چپ پایه اول مثبت ورودی است . پایه وسط منفی است .
    و پایه 3 خروجی است .
    این رگولاتور اگر ولتاژ بیش از 5 ولت و کمتر از 18 ولت رو به پایه ورودی بدهید و منفی را به به پایه وسط بدهید . در پایه سوم مثبت 5 ولت خواهید داشت .
    یه کلید بین مثبت باتری قرار بدید و مثبت باتری رو به مثبت خازن و منفی باتری رو به منفی خازن وصل کنید .
    حالا
    منفی خازن که باتری هم به اون وصله رو به منفی رگولاتور (وسط )وصل کنید - مثبت خازن هم که باتری به اون وصله رو به پایه یک (ورودی ) وصل کنید حالا با پایه سوم رگولاتور یه مقاومت 220-200 - 100 اهم سری کنید و اون رو به مثبت ال ای دی وصل کنید .حالا باید ال ای دی روشن بشه .
    حالا یه سیمئ به خروجی رگولاتور(خروجی - مثبت ) وصل کنید و یه سیم هم به منفی رگولاتور (وسط) وصل کنید و حالا هر وسیله usb که به اون وصل کنید باید روشن بشه مثل کول دیسک (فلش) . اگر روشن نشد و مدار رو چک کنید و بازهم اگر نشد جای مثبت و منفی یو اس بی رو عوض کنید . ( مثبت و منفی یو اس بی دو پایه کنار آن بوده و دو پایه وسط آن دیتا می باشد .
    اگر کار کرد حالا کابل گوشیتون رو به یو اس بی بزنید و اون رو در مواقع اظطراری می تونید شارژ کنید .
    و می تونید با خرید تبدیل های شارژ انواع گوشی را شارژ کنید .

با تشکر سعید جوووووووووووووون
    لطفا تشکر کنید تا من هم درجه کاربریم بره بالا .

به پایان امد این دفتر حکایت هم چنان باقیست
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : آموزش ساخت شارژر همراه انواع موبایل با باتری 9 ولت

باطریهای گوشی باید با جریان ثابت شارژ بشند نه ولتاژ ثابت
    مداری که گذاشتین ولتاز ثابت هست و با توجه به اینکه باطریهای موبایل خاصیت انفجاری دارند اگر کنترل شارژ گوشی نداشته باشه بومب
    اما خوبه اکثر گوشیها دارند
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

من گوشیم سونی اریکسون c901 هستش و این خوب جواب می ده و من ازش راضیم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
        باطریهای گوشی باید با جریان ثابت شارژ بشند نه ولتاژ ثابت
        مداری که گذاشتین ولتاز ثابت هست و با توجه به اینکه باطریهای موبایل خاصیت انفجاری دارند اگر کنترل شارژ گوشی نداشته باشه بومب
        اما خوبه اکثر گوشیها دارند
        قسمت شارژر توی خود گوشی هست و کنترل جریان رو خودش کنترل میکنه.اگه شارژر ها رو ببینید همشون ولتاژ ثابت اند: 5V ,1A
        نمیدونم باتری کتابی چه قدر جریان میده اما فکر کنم برای شارژ باتری خیلی باید صبر کرد.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

دوستمون راست میگه !
          باتری باد میکنه شایدم بوم!
          باید منبع جریان بسازی

دیدگاه

با گوشی من کار می کنه .
            حالا این منبع جریان چیه ؟

دیدگاه

به قول دوستمون جدیدا اکثرا مدار شارژر داخل گوشی هست

جریان ثابت یعنی باطری شما مثلا همیشه 300 ma جریان مصرف کنه ، وقتی باطری خالیه جریان زیادی میکشه و وقتی پر بشه کم میکشه برای اینکه همیشه جریان ثابت بمونه ولتاژ را کم و زیاد میکنند که همیشه ثابت بمونه باطریهای لیتیوم نیکل و.. باید از این طریق شارژ بشند و باطریهای اسیدی با ولتاژ ثابت
              جریان شارژ هم که برای خودش داستان داره اما معمولا یک دهم 10/1 آمپرساعتی که روی باطری زده بهش جریان میدن مثلا باطری که 12 ولت و 70 am/h هستش را با 7 آمپر شارژ میکنند .
              همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
              کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ocmax
                .

این هم جای قطعات

مطمعن هستید این مداردرسته؟
                ورودی تغذیه وصل شده به خروجی رگلاتور؟
                اگه درسته میشه اساس کار رو توضیح بدید؟
                پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت شارژر همراه انواع موبایل ب&

نوشته اصلی توسط ocmax
                  نکته 2 : خازن سرامیکی هم نزارید .
                  نکته 3: مگه خازن سرامیکی 300 میکرو هم داریم!؟ oo: oo: oo: oo:
                  نکته 4 : دوستان pcb کاملا اشتباه هست!
                  نکته 5: ocmax عزیز از دست من ناراحت نشید قصد توهین ندارم!
                  فایل های پیوست شده

دیدگاه

دوستان چه قدر ایراد گرفتند. یه چیزم من الان چشمم خورد.پایه وسط 7805 مگه زمینش نبود؟!؟ ترتیب پایه ها کلا اشتباه هست.
                    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                      مطمعن هستید این مداردرسته؟
                      ورودی تغذیه وصل شده به خروجی رگلاتور؟
                      اگه درسته میشه اساس کار رو توضیح بدید؟
                      حرف شما دوستان عزیز درسته اما دیگه خودتون می دونید که باید چکار کنید .
                      من این مدار رو از یه جایی کپی کردم .
                      شما فقط باید یه رگولاتور برای تبدیل 9 ولت به 5 ولت بزارید . و یه ال ای دی برای اینکه نشان دهنده وصل بودن باطری و شارژ داشتن آن باشد و یه خازن هم برای صافی .و یه سوکت مادگی یو اس بی .
                      شما همه خودتون استادید پس بسازید دیگه .
                      من خودم نگاهی به مدار نکردم . فقط چون دیدم با یه باتری 9 ولت و یه 7805 داره موبایل شارژ می کنه . من خودم ساختم .

دیدگاه

دوستان من می خوام این رو با باتری دزدگیر ماشین که 12 ولت و 27 آمپر هستش . بسازم نظر شما چیه .
                        آیا مشکلی وجود داره .

اضافه شده در تاریخ :
                        http://up98.org/upload/server1/01/a/00qyb1k1hu9y4xgtk232.jpg
                        اینم مدار جدید .
                        کار خودمه حال کنید چقدر حرفه ای هستم .

دیدگاه

دوست عزیز لینک جدید که دادی خراب باز نمیشه
                          اگه تونستی برام ایمیل کن alborz_rgh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                            نکته 3: مگه خازن سرامیکی 300 میکرو هم داریم!؟ oo: oo: oo: oo:
                            نکته 4 : دوستان pcb کاملا اشتباه هست!
                            نکته 5: ocmax عزیز از دست من ناراحت نشید قصد توهین ندارم!
                            نوشته اصلی توسط rahimdata
                            دوست عزیز لینک جدید که دادی خراب باز نمیشه
                            اگه تونستی برام ایمیل کن alborz_rgh@yahoo.com

دیدگاه

دوستان ترتیب اتصال پایه ها درسته . اگر رگلاتور رو جلوی صورتتون بگیرید هیت سینگ عقب و پاییه ها پایین. اولین پایه از سمت چپ میشه ورودی ودومی گراند و اخری میشه خروجی رگلاتو .
                              حالا این قطعه وقتی روی برد سوراخ دار بزارید و از کف که باید مدار رو لحیم کنید به برد نگاه کنید ترتیب پایه ها به همین شگل که در pcb میبینید میشه و و ترتیب پایه ها در زیر برد بر عکس روی برد میشه یعنی اولی از سمت چپ با دوران برد و قرار گرفتن مس برد سمت شما میشه اولی از راست کافیه خطوط رو عینا" پیاده کنید. ولی یه موردی هست . بنده یه همچین مداری ساختم گوشی و mp4 player شارژ نکرد فقط میتونه روشنشون کنه . یه نکته ای خود باتری های گوشی در قسمت کله مشگی باتری (پلاستیک سر باتری ) یه مدار بسیار کوچیک داره که کار رگوله و کنترل جریان رو انجام میده اما باتری لیتیویمی دستگاهای غیر مثل (mp3 , mp4)پلیر ها خود باتری این مدارو نداره ولی احتمالا" خود دستگاه تو مداراتش چیزی تعبیه کرده.
                              کم باش اصلا هم نگران کم بودنت نباش!!!
                              اونی که اگر کم باشی گمت میکنه, همونیه که اگر زیاد باشی حیفت میکنه!!
                              فقط خوب باش. خوب بودن به اندازه کافی متفاوتت میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X