ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 5 از 5 نخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 47 از 47
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    573

پاسخ : هر کي دوس داره توي لب تاپ من رو ببينه بي

نقل قول نوشته اصلی توسط پويا نجارزاده
    مهران LED خيييييلي حساس اند!! مخصوصا اگه 5 ميليون تومن هم پولشو داده باشي؟؟! آدم دلش نمياد روشنش کنه چه برسه اين که بازش کنه؟؟؟؟ :angry: :angry: :angry:
    بايد همون اول يه پلاسما ميگرفتم که هم بازش کنم و هم دستکاريش کنم؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
    هيچوقت به قيمت زياد چيزي توجه نکن که جلوي پيشرفتت رو ميگيره...
    اول برو بازش کن و کنجکاوي و البته کسب اطلاعات بکن ....بعد بشين فکر کن که چه گندي زدي

راستي....حتما به خودتون ميگين که اين لبتاپ چيش مونده ديگه که باز نشده... oo: بايد بگم که اتفاقا چرا بوده...... :agree:
    باتريش مونده بود که اونم باز کردم...
    لينک تايپيکش :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=67943.0

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    Mahdi_Vaziri
    Guest

پاسخ : هر کی دوس داره توی لب تاپ من رو ببینه بیاد داخل ( +عکس ) ازدست ندین جالبه !

حواست بشه باطری رو از مدار بالانسر جدا نکنی. دیگه روشن نمیشه ها. تو eeprom خرابی کامل یه باطری رو ثبت بکنه کلا مدار خط رو قطع میکنه
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    573

پاسخ : هر کي دوس داره توي لب تاپ من رو ببينه بي

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    حواست بشه باطري رو از مدار بالانسر جدا نکني. ديگه روشن نميشه ها. تو eeprom خرابي کامل يه باطري رو ثبت بکنه کلا مدار خط رو قطع ميکنه
    مهدي جان منظورت اين حالته ؟ :NO:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

میدونم که میدونید ولی نوشته که :
    در دسترس (متصل است، شارژ نمی شود)
    شما باتری جایگزین در نظر بگیرید.
    یک مشکل با باتری شما وجود دارد.
    بنابراین کامپیوتر شما ممکن است به طور ناگهانی خاموش شود.

خخخ خ خ خ...
    دیر اومدی....زديم پوکونديم رفت
    انشالله باتري بعدي :mrgreen:

راستي راجب اين حافظه و سيستم قطع خط بيشتر توضيح ميدي؟
    خيلي واسم جالم بود :nerd:
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2010/03/05
    3,251
    67

پاسخ : هر کی دوس داره توی لب تاپ من رو ببینه بیاد داخل ( +عکس ) ازدست ندین جالبه !

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    حواست بشه باطری رو از مدار بالانسر جدا نکنی. دیگه روشن نمیشه ها. تو eeprom خرابی کامل یه باطری رو ثبت بکنه کلا مدار خط رو قطع میکنه
    سلام
    نمیشه eeprom رو کلا عوض کرد؟ دیتای intial داره؟
    با سپاس
    Mahdi_Vaziri
    Guest

تو باطریای لپتاپ یه پروسور هست دما و ولتاژ و ..... باطری رو همیشه چک میکنه. دقت کرده باشین چند تا ماسفت هم تو باطریا هست. اگه پیدا نکردین ممکنه به صورت داخلی تو چیپ باشه. ولی یکی حتما هست که توانش بالاتر از بقیس که تو چیپ جا نمیشه. اون کوچیکا که معمولا تو چیپ هستن واسه سیستم بالانسر هستن. اون بزرگه مستقیما تو خط تغذیس. از پروسسور هم فرمان میگیره. اگه یه زمانی دمای یه باطری خیلی زیاد بشه. ولتاژ یه باطری زیاد بشه. خیلی کم بشه و از این قبیل اتفاقا باطری خراب محسوب میشه. برای اینکه باطری خراب وارد سیستم نشه و به شارژر و یا لپتاپ اسیب نرسونه پروسسور بعد از یه بار که همچین اتفاقی بیفته تو eeprom این اتفاق رو ثبت میکنه و دیگه اون ماسفت گنده هه رو روشن نمیکنه. در مورد اینکه این eeprom مقدار اولیه داره یا نه اطلاعی ندارم. ولی معمولا اون هم تو چیپه. اگه یه موقع دیدین بیرونه شاید بشه یه کارایی کرد که راحت بشه باطری رو عوض کرد. مثلا قبل از تعویض باطری eeprom رو در بیاریم باطری ها رو عوض کنیم بعد دوباره بزاریمش سر جاش. یا مثلا در بیاریم با tnm یا هر پروگرمر دیگه ای بخونیمش بعد از تعویض دوباره بریزیم توش. دیتاشم واسه روز مبادا نگه داریم ولی اگه تو چیپ باشه عوض کردن باطری خیلی دردسر داره. چار پنج ساعتی کار میبره. همین الان یه باطری دوستم داده سلولاشو عوض کنم اصن حسش نمیاد. بهش فکر میکنم سردرد میگیرم.
    2008/12/29
    1,660
    251

ممنون آقای وزیری مطلب خیلی جالب و مهمی را عنوان کردید .
    نمیشه قبل از باز کردن سلولها منبع تغذیه یا پک سلولهای نو را با باتری کهنه موازی کنیم بعد باتری خراب را باز کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این که 4-5 ساعت کار داره باید چه کاری انجام داد ؟؟؟؟؟؟؟

پس اگر خواستیم سلولهای لپ تاپ را عوض کنیم اول اگر ایپرام خارجی داشت اونو از رو برد در بیاریم بعد سلولها را عوض کنیم و بزنیم سر جاش درسته؟؟؟؟؟؟

اگر باتری دیگه کلا تعطیل شده باشه و هیچی باتری نگه نداره این باتری هم دیگه فرمان قطع خط گرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟و کاریش نمیشه کرد؟؟؟؟؟؟
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    Mahdi_Vaziri
    Guest

نه نمیشه. باطری خالی رو با پر نمیشه موازی کرد که. خصوصا باطریهای یون لیتیوم خیلی حساسن و زود خراب میشن باهاشون بدرفتاری بکنی.

حتی تغییر ولتاژ سریع هم باعث خرابی باطری ها میشه. و حتییییی یکی نبودن ولتاژ باطری ها باز هم باعث ثبت خرابی و یا حتی خرابی واقعی بالانسر میشه. میدونی که کار بالانسر همونطور که از اسمش مشخصه بالانس کردن باطری هاست. وقتی اختلاف زیاد باشه ممکنه ماسفت بالانسر اسیب ببینه.

حتی ذخیره و دوباره نوشتن eeprom هم ممکنه جواب نده. چون ولتاژی ثبت شده و شما باطری رو عوض میکنید و ولتاژ جدید رو یه دفه میبینه. فکر میکنه سلول خراب شده که ولتاژش به این سرعت تغییر کرده و ممکنه بازم خرابی رو ثبت کنه.

چیزی که به ذهن من میرسه اینه:
    با منبع تغذیه به صورت دستی باطری های خراب رو شارژ بکنیم. البته این کار از اونجایی که با حساب کتاب انجام نمیشه اروم صورت بگیره بهتره. باطری های سالم هم با هم سری بشن و برن شارژ و یا دشارژ تا جایی که ولتاژ سلول های خراب با سالم برابر بشه. فرض بکنیم که شیش تا باطریه. مجموعه شیش تا باطری سری سالم رو با شیش تای خراب موازی میکنیم.( سریع تا اختلاف ولتاژی پیش نیاد) حواستون باشه مجموعه رو موازی بکنید و تک تک موازی نکنید. بعد با یه مقاومت کم اهم مثلا 10 اهم شروع بکنید سر وسط پیل های باطری رو نظیر به نظیر به هم وصل بکنید. یعنی اونجایی که قراره به هم وصل بشه از بین باطری های خراب و سالم رو مستقیم وصل نکنیم. با مقاومت وصل بکنیم. حالا بزاریم چند دقه بمونه که کلا دیگه ولتاژاش تک به تک با هم یکی بشه. با مولتی متر چک میکنیم ولتاژا که با هم برابر بشه باید هیچ جریانی از مقاومت نگذره. از باطری اول شروع میکنیم مقاومتا رو اتصال کوتاه میکنیم و باطری خراب رو جدا میکنیم. این کار رو برای هر شش باطری انجام بدیم شش باطری خراب جدا شده و شش باطری جدید جایگزین شده. دقت بکنید همه این کارها رو طوری تمیز انجام بدین که در اتمام کار نیازی نباشه تمیز کاری بشه که یه موقع سیمی قطع نشه. قبل از شروع کار هم سعی کنید سر باطری ها رو قلع اندود بکنید که وسط کار اذیت نکنه. فقط دقت بکنید باطری ها رو خیلی گرم نکنید.

و در مورد جمله اخرتون. معمولا باطری ها ولتاژشون صفر نمیشه. من تا حالا ندیدم. مگر اینکه بعد از خرابی شیش هفت سال هم بخوابه و نشتیش انقدر زیاد باشه که بتونه صفرش بکنه.
صفحه 5 از 5 نخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 47 از 47