اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار ایجاد تاخیر در صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار ایجاد تاخیر در صدا

سلام
    دوستان یک مدار یا آی سی پیشنهاد بدید که در صوت کمی تاخیر ایجاد کنه
    منظورم مثل اکو نیست
    فرض کنید این مدار رو سر راه یکی از کانالها بذاریم اونوقت خروجیش با کانال دیگه حدود 1 یا 2 میلی ثانیه اختلاف داشته باشه
    آیا همچین مداری هست؟
    مازیار چراغ اول رو روشن کن!
    ممنون
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

پاسخ : درخواست مدار ایجاد تاخیر در صدا

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
    سلام
    دوستان یک مدار یا آی سی پیشنهاد بدید که در صوت کمی تاخیر ایجاد کنه
    منظورم مثل اکو نیست
    فرض کنید این مدار رو سر راه یکی از کانالها بذاریم اونوقت خروجیش با کانال دیگه حدود 1 یا 2 میلی ثانیه اختلاف داشته باشه
    آیا همچین مداری هست؟
    مازیار چراغ اول رو روشن کن!
    ممنون
    بله همچین مداری وجود داره.توی میکسرهای حرفه ای که ارکستر ها استفاده میکنن به عنوان صدای همخوان استفاده میشه.1 اکولایزر هم سر راهش هست که میشه صدارو دستکاری کرد.من خیلی دنبالش بودم اما به جایی نرسیدم.

دیدگاه

جناب کاخکی شما که تو برنامه نویسی ماهری . :applause:
      به نظر شما میشه با 1 میکرو صدا ضبط کرد و بعد از 1 تاخیر کنترل شده پخش کرد؟؟؟؟ :surprised:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mebk1988
        جناب کاخکی شما که تو برنامه نویسی ماهری . :applause:
        به نظر شما میشه با 1 میکرو صدا ضبط کرد و بعد از 1 تاخیر کنترل شده پخش کرد؟؟؟؟ :surprised:
        من ..... من ماهرم؟؟؟نه بابا یه کوچولو بلدم!
        آره میشه ولی فکر نکنم کیفیتش خیلی خوب بشه
        اگه مدار پیداشد که هیچ ولی اگه نشد میرم سراغش ببینم میشه چیکارکرد.
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

من ..... من ماهرم؟؟؟نه بابا یه کوچولو بلدم!
          آره میشه ولی فکر نکنم کیفیتش خیلی خوب بشه
          اگه مدار پیداشد که هیچ ولی اگه نشد میرم سراغش ببینم میشه چیکارکرد.
          شکسته نفسی نکنید
          بی صبرانه منتظر نتایج تحقیقاتتون میمونم :-w

دیدگاه

سلام این مدار ظاهرا یه اختلاف فاز کم بین دو سیگنال L و R ایجاد میکنه که خب اگه برای یه لاین بخواین میشه ورودی رو به هر دو ورودی داد و خروجی ها رو با هم میکس کرد...
            رازي در کار نبود

دیدگاه

با میکرو کنترل میشه اینکار رو انجان داد ولی باید معلوم بشه حداکثر فرکانس خروجی به چه میزان است و حداکثر زمان تاخیر چقدر؟در ضمن میکرو کنترلر به DAC هم احتیاج دارد
              بهترین گزینه برای اینکار به نظرم خانواده LPC باید باشه که ADC با سرعت بالایی دارند و یک کانل DAC هم داخلی دارند مقدار رم داخلی آنها هم برای تاخیر های نسبتا بالا جواب میده.
              روش کار هم بسیار ساده است
              میکرو با فرکانس مشخصی (مثلا 40 کیلو هرتز) شروع به خواندن ADC می کند و مقادیر را در یک بافر FIFO قرار می دهد با تغییر طول بافر می توان تاخیر های مختلف ایجاد کرد. بعد از ذخیره تعداد خاصی (بر مبنای تاخیر مورد نیاز ) از بافر به DAC ارسال می شود

در این مثال برای ایجاد تاخیر 1 میلی ثانیه تعداد باید 40 نمونه باشد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                سلام این مدار ظاهرا یه اختلاف فاز کم بین دو سیگنال L و R ایجاد میکنه که خب اگه برای یه لاین بخواین میشه ورودی رو به هر دو ورودی داد و خروجی ها رو با هم میکس کرد...]
                ممنون ولی خوب این مدار فقط اختلاف فاز ایجاد میکنه و نه تاخیر و بیشتر برای بریدج کردن استفاده میشه ویا هم برای ساراند کردن و تاثیر خیلی زیادی نداره.

نوشته اصلی توسط jalal gilani
                با میکرو کنترل میشه اینکار رو انجان داد ولی باید معلوم بشه حداکثر فرکانس خروجی به چه میزان است و حداکثر زمان تاخیر چقدر؟در ضمن میکرو کنترلر به DAC هم احتیاج دارد
                بهترین گزینه برای اینکار به نظرم خانواده LPC باید باشه که ADC با سرعت بالایی دارند و یک کانل DAC هم داخلی دارند مقدار رم داخلی آنها هم برای تاخیر های نسبتا بالا جواب میده.
                روش کار هم بسیار ساده است
                میکرو با فرکانس مشخصی (مثلا 40 کیلو هرتز) شروع به خواندن ADC می کند و مقادیر را در یک بافر FIFO قرار می دهد با تغییر طول بافر می توان تاخیر های مختلف ایجاد کرد. بعد از ذخیره تعداد خاصی (بر مبنای تاخیر مورد نیاز ) از بافر به DAC ارسال می شود

در این مثال برای ایجاد تاخیر 1 میلی ثانیه تعداد باید 40 نمونه باشد .
                دقیقا همینطوره ولی اول میخواستم ببینم آیا مدا آماده ای برای این کار هست یا نه چون در مبحث دیجیتال آی سی های تاخیر وجود دارند مثل DS1013 ولی در آنالوگ رو نمیدونم
                در ضمن رینج صوت هم همون محدوده شنوایی هست از 20تا20000 هرتز
                با adc سری mega که نمیشه به کیفیت مطلوب رسید چون هم سرعتش کمه هم رزولوشنش
                ولی از Xmega میشه استفاده کرد چون هم سرعت ADC فضاییه هم رزولوشنش مناسبه و هم رم زیادی داره

دیدگاه

خب چرا از مدارای اکو تو حالت طنین استفاده نمی کنید؟
                  رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                    خب چرا از مدارای اکو تو حالت طنین استفاده نمی کنید؟
                    کدوم مدارا ؟مثل PT2399 ؟مگه چنین حالتی هم دارند؟من تکرار نمیخوام ها من فقط تاخیر میخوام.

دیدگاه

آب در کوزه و ما .....
                      یک سرچ زدم دیدم همین PT2399 همین کار رو میتونه انجام بده!! فقط اون مقاومت بین ورودی و خروجی رو نباید بگذاریم!
                      فقط یک سوال روی کیفیت صدا تاثیر میزاره یا نه؟ و حداقل تاخیر حدودا چقدره؟

دیدگاه

محدودیت بیشتر در مورد حداکثر تاخیر هست،حداقلش هر قدری که بخواین میشه تنظیم کرد،افت کیفیت هم زمانی اتفاق میافته که تاخیر زیاد بشه هر چه تاخیر کمتر باشه افت کیفیت کمتره
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                          محدودیت بیشتر در مورد حداکثر تاخیر هست،حداقلش هر قدری که بخواین میشه تنظیم کرد،افت کیفیت هم زمانی اتفاق میافته که تاخیر زیاد بشه هر چه تاخیر کمتر باشه افت کیفیت کمتره
                          ممنون من حداکثر 3 میلی ثانیه تاخیر نیاز دارم که این آی سی به راحتی از پسش برمیاد.درستش میکنم تا ببینم کیفیتش چطوره ممنون

دیدگاه

ممنون من حداکثر 3 میلی ثانیه تاخیر نیاز دارم که این آی سی به راحتی از پسش برمیاد.درستش میکنم تا ببینم کیفیتش چطوره ممنون
                            جناب کاخکی حتما نتیجه اعلام کنید که شدیدا محتاجم به این مدار :eek:

دیدگاه

بله. این آی سی به راحتی و با کیفیت مناسب این کار رو انجام میده. تا 200 میلی هم خوب جواب میده. ولی کاش با میکرو هم یه تاخیر بالاش رو مساختید ما هم دعاتون میکردیم. این نیو یه کارهایی داشت میکرد که نمیدونم ترورش کردند یا دزدیدنش.
                              راستی اگر 2399 خوب نبود 50195 عالیه.
                              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X