اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی میکرو با برق ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی میکرو با برق ماشین

سلام به همه ی دوستان
    برای راه اندازی میکرو با برق ماشین چه مداری ایمن هست ؟
    من از شارژر گوشی استفاده کردم ولی اکثرا هم ولتاژشون پایین بود و هم جریانشون
    یکبار هم شارژر یک کارکیت نوکیا رو وصل کردم که متاسفانه میکرو سوخت بخاطر جریان بالا :cry2:
    با توجه به جریان بالا باتری ماشین(حدود 6 آمپر) به نظرتون میتونم از 7805 استفاده کنم ؟
    داغ نمیکنه یا بسوزه ؟
    و اینکه چجوری نویز رو به حداقل برسونم ؟
    ممنون
    مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
    [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

پاسخ : راه اندازی میکرو با برق ماشین

سلام
    میتونی از 7805 استفاده کنی اگر ازش زیاد امپر نکشی داغ نمی کنه مثلا یه میکرو با یه ال ای دی :mrgreen:
    بعد وقتی باتری توی مدار باشه نویزی وجود نداره برای مهکم کاری یه خازن بعد از 7805 بزار
    یه تایپی هم بود راجب روش های حذف نویز مثلا زیر میکرو یه المینیم رو زمین کنی
    باتری ماشین هم 60A امپره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
      سلام
      میتونی از 7805 استفاده کنی اگر ازش زیاد امپر نکشی داغ نمی کنه مثلا یه میکرو با یه ال ای دی :mrgreen:
      بعد وقتی باتری توی مدار باشه نویزی وجود نداره برای مهکم کاری یه خازن بعد از 7805 بزار
      یه تایپی هم بود راجب روش های حذف نویز مثلا زیر میکرو یه المینیم رو زمین کنی
      باتری ماشین هم 60A امپره
      ممنون آقا erfan
      اون جریان هم بله حق با شماست موقع نوشتن 0 جا افتاده بود ! :redface: :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
        سلام به همه ی دوستان
        یکبار هم شارژر یک کارکیت نوکیا رو وصل کردم که متاسفانه میکرو سوخت بخاطر جریان بالا :cry2:
        با توجه به جریان بالا باتری ماشین(حدود 6 آمپر) به نظرتون میتونم از 7805 استفاده کنم ؟
        داغ نمیکنه یا بسوزه ؟
        ممنون
        سلام دوست عزیز
        خودم مداری برای ماشین با میکرو درست کردم
        از یک 7805 استفاده کن
        من بدون رادیاتور استفاده کردم اما بدونم اون هم گم نمیکنه
        بستگی به جربانت داره
        با هیدسینگ 1آمپر خروجی رگوله شده خوب بهت میده

در مورد نویز:
        باتری ماشین که بله نویز نداره اما مدارات یا قطعاتی در ماشین هستند که نویز ایجاد میکنند
        مثل شمع ماشین یا دینام ماشین ......

برای رفع نویز:
        یک خازن الکترولیتی 100تا 1000میکروفاراد 25ولت به همراه یک خازن عدسی یا پلی استر 100نانو فارادی موازی با ورودی رگولاتور
        و
        یک خازن الکترولیتی 10میکروفاراد 15ولت به همراه یک خازن عدسی یا پلی استر 100نانو فارادی موازی با خروجی رگولاتور
        بهتر میشه اگه
        یک سلف 10میکروهانگری سری کنی با مثبت ورودی آیسیت

موفق باشی....
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
          سلام دوست عزیز
          خودم مداری برای ماشین با میکرو درست کردم
          از یک 7805 استفاده کن
          من بدون رادیاتور استفاده کردم اما بدونم اون هم گم نمیکنه
          بستگی به جربانت داره
          با هیدسینگ 1آمپر خروجی رگوله شده خوب بهت میده

در مورد نویز:
          باتری ماشین که بله نویز نداره اما مدارات یا قطعاتی در ماشین هستند که نویز ایجاد میکنند
          مثل شمع ماشین یا دینام ماشین ......

برای رفع نویز:
          یک خازن الکترولیتی 100تا 1000میکروفاراد 25ولت به همراه یک خازن عدسی یا پلی استر 100نانو فارادی موازی با ورودی رگولاتور
          و
          یک خازن الکترولیتی 10میکروفاراد 15ولت به همراه یک خازن عدسی یا پلی استر 100نانو فارادی موازی با خروجی رگولاتور
          بهتر میشه اگه
          یک سلف 10میکروهانگری سری کنی با مثبت ورودی آیسیت

موفق باشی....
          سلام
          دوست عزیز اگه میخوای کارت مطمون باشه البته پول اضافی هم داری :mrgreen: برو یه minmax بگیر dc to dc convertre خیلی عالیه اما یکم گرونه
          اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
          هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
            سلام به همه ی دوستان
            داغ نمیکنه یا بسوزه ؟
            ممنون
            جریان بالای باتری چه ربطی به داغ کردن 7805 داره!؟ چون ولتاژ بالاست تلفاتش زیاد میشه و داغ میکنه!
            بهترین کار اینه که اول تغذیه رو بدی به 7809 بعد به 7805 البته چون برق دینام مستقیما به باتری وصل میشه وقتی ماشین روشنه ولتاژ ورودی مدارتون میشه 14.5 ولت که بهتره قبل از 7809 یه 7812 هم بزارین! یا اینه میتونین خودتون رو خلاص کنین و قبل از 7805 7 تا دیود بزارین!

دیدگاه

چند نکته رو لازم میدونم با دوستان مطرح کنم
              1- باطری ماشین 60 آمپر ساعت است نه 60 آمپر ، در حالت های اتصال کوتاه ممکنه جریان تا چند صد آمپر از باطری عبور کنه که خیلی خطرناکه پس مواظب باشید و همیشه در ورودی مدارتون از فیوز استفاده کنید (اگه از سوکت فندک ماشین استفاده می کنید معمولا دارای فیوز 10 آمپر داخلی هست)
              2- میکرو هم به خاطر جریان بالا ی باطری نمیسوزه احتمالا ولتاژ بالا بوده که میکرو رو سوزونده.
              3- در مورد گرم شدن رگولاتور هم حق با آقای علی پوره تلفات در رگولاتور باعث گرم شدن میشه که باز هم ربطی به جریان بالای باطری نداره بلکه به جریان مصرفی مدار و افت ولتاژ روی رگولاتور وابسته است.

در کل اکر می خواهید از شر گرم شدن رگولاتور در این نوع مدارات خلاص بشید سراغ مدارات سویچینگ برید که قطعات زیادی براش موجود هست
              مثلا از MC34063 می تونید استفاده کنید (در چند مدل شارژر ماشینی از همین قطعه استفاده شده )
              یا L4978 که این دومی خروجی بهتری نسبت به قبلی داره
              موفق باشید.

دیدگاه

سلام خودم این کارو کردم با باطری 70 آمپری از نوع خشک از یک مگا 16 استفاده کردم اگر مدارت خیلی جریان میکشه از مدار زیر استفاده کن

اگر هم نمیکشه معمولیشو درست کن فقط یک خازن با ظرفیت بالا با یک مقاومت هم سر ورودی برق بزار که هنگام استارت و غیره ولتاژ خیلی افت پیدا نکنه و خازن اونو جبران کنه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راه اندازی میکرو با برق ماشین

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                  جریان بالای باتری چه ربطی به داغ کردن 7805 داره!؟ چون ولتاژ بالاست تلفاتش زیاد میشه و داغ میکنه!
                  بهترین کار اینه که اول تغذیه رو بدی به 7809 بعد به 7805 البته چون برق دینام مستقیما به باتری وصل میشه وقتی ماشین روشنه ولتاژ ورودی مدارتون میشه 14.5 ولت که بهتره قبل از 7809 یه 7812 هم بزارین! یا اینه میتونین خودتون رو خلاص کنین و قبل از 7805 7 تا دیود بزارین!
                  اون 7تا دیود رو یکم توضیح میدید ؟!
                  شکل بستن منظورمه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jalal gilani
                    چند نکته رو لازم میدونم با دوستان مطرح کنم
                    1- باطری ماشین 60 آمپر ساعت است نه 60 آمپر ، در حالت های اتصال کوتاه ممکنه جریان تا چند صد آمپر از باطری عبور کنه که خیلی خطرناکه پس مواظب باشید و همیشه در ورودی مدارتون از فیوز استفاده کنید (اگه از سوکت فندک ماشین استفاده می کنید معمولا دارای فیوز 10 آمپر داخلی هست)
                    2- میکرو هم به خاطر جریان بالا ی باطری نمیسوزه احتمالا ولتاژ بالا بوده که میکرو رو سوزونده.
                    3- در مورد گرم شدن رگولاتور هم حق با آقای علی پوره تلفات در رگولاتور باعث گرم شدن میشه که باز هم ربطی به جریان بالای باطری نداره بلکه به جریان مصرفی مدار و افت ولتاژ روی رگولاتور وابسته است.

در کل اکر می خواهید از شر گرم شدن رگولاتور در این نوع مدارات خلاص بشید سراغ مدارات سویچینگ برید که قطعات زیادی براش موجود هست
                    مثلا از MC34063 می تونید استفاده کنید (در چند مدل شارژر ماشینی از همین قطعه استفاده شده )
                    یا L4978 که این دومی خروجی بهتری نسبت به قبلی داره
                    موفق باشید.
                    در مورد L4978 یکمی توضیح میدید ؟!
                    زمان روشن بودن ماشین دینام برق رو تا 14 ولت هم ممکن بالا ببره ، مشکلی پیش نمیاد ؟
                    اگه لینک نقشه بدید هم که دیگه عالی هست :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Saeb
                      سلام
                      دوست عزیز اگه میخوای کارت مطمون باشه البته پول اضافی هم داری :mrgreen: برو یه minmax بگیر dc to dc convertre خیلی عالیه اما یکم گرونه
                      پول اضافی که نه ما قشر بدبخت بیچاره ایم ! :mrgreen:
                      یکم توضیح میدین ؟!
                      چون 2 تا تغذیه جدا میخام بعید میدونم بصرفه !!! :icon_razz:
                      حالا چند هست حدودا ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
                        در مورد L4978 یکمی توضیح میدید ؟!
                        زمان روشن بودن ماشین دینام برق رو تا 14 ولت هم ممکن بالا ببره ، مشکلی پیش نمیاد ؟
                        اگه لینک نقشه بدید هم که دیگه عالی هست :biggrin:
                        اقا من 500mA از 7805 جریان کشیدم ورودیشم 18V بود یه هیدسینک 2 سانتی گذاشتم پشتش قشنگ جواب داد...ببین بدی 7805 اینکه اگه بسوزه اتصال کوتاه میده یعنی 12 رو میده مسقیم مدارت ابکش میشه اما اگه مدارت گرون قیمته یه minmax ببند خیالت رو راحت کن
                        تا 2 امپر راحت جریان میده
                        بدون نیاز به هیتسیگ
                        ولتاژ ورودی تا 32 ولت به راحتی تبدیل میکنه
                        اگرم بسوزه که بعیده من تا حالا ندیدم اصلا و نشنیدم حتی . مدار باز میشه و 12 ولت فرت نمیره تو مدار
                        قیمتشم حدود 20 تومن
                        هيتلر

دیدگاه

دیودم بیخیال شو هم مدارت زشت میشه(میخوای 30 تا دید بزاری جلو7805؟)
                          هم عملی خیلی ازارت میده
                          هم مدارت بزرگ میشه
                          هيتلر

دیدگاه

الیته minmax مدلهاییم داره که چند تا خروجی بدن مثلا 12 و 5
                            هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramin20007
                              سلام خودم این کارو کردم با باطری 70 آمپری از نوع خشک از یک مگا 16 استفاده کردم اگر مدارت خیلی جریان میکشه از مدار زیر استفاده کن

اگر هم نمیکشه معمولیشو درست کن فقط یک خازن با ظرفیت بالا با یک مقاومت هم سر ورودی برق بزار که هنگام استارت و غیره ولتاژ خیلی افت پیدا نکنه و خازن اونو جبران کنه
                              یه توضیح مختصر در مورد Rsc میدین ؟ :redface:
                              شما برای 70 آمپر چند گذاشتین که جواب داده ؟ چون مال من هم 75 نوشته روی باطری
                              برای وات مقاومت ها 2 کافی هست یا باید بیش از 2 گذاشت ؟
                              و اینکه سینک نیاز داره یا نه ؟
                              این xx منظور همون 05 هست ؟!
                              ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X