اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کارت صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت کارت صدا

همونطوری که میدونید خروجی صدا لپتاپ حداکثر سیستم های 2.1 رو جواب میده
    حالا میخوام بدونم چه راه های دیگه ای بغییر از کراس اوور هستش که بشه خروجی 5.1 ازش گرفت؟
    راهی که به ذهنم رسید ساخت یه کارت صدا USB بود که 5تا خروجی داشته باشه!
    نظر شما هم مثل همیشه بسیار یاری دهنده خواهد بود
    :nerd:

پاسخ : ساخت کارت صدا

ساخت کارت صدای usb ؟ چجوری ؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

دیدگاه

اکثر کارت صدا های اکسترنال برای لپتاپ USB هستند
      منم به فکر ساختش هستم ولی مدار درست حسابی پیدا نکردم و داناییم هم اصلا در حد ساخت
      یا طراحی مدار نیست
      به همین دلیل به کمک دوستان نیازمندم

دیدگاه

یعنی چی usb هستن؟به usb وصل میشه ؟

دیدگاه

بله به پورت USb وصل میشند

دیدگاه

یعنی صدا از پورت usb میاد بیرون؟ تا حالا نشنیدم اگر اینطور باشه که ساختنش فکر نمیکنم در حد توان ما باشه

دیدگاه

بستگی داره که با چه روش و چه قطعاتی بخواهید اینکار رو انجام بدید
              اگه با میکروهای آرم خانواده NXP -LPC23xx آشنایی داشته باشید ، کامپایلر Keil مثال کارت صدا با USB رو داره می تونید ازش ایده بگیرید.

دیدگاه

این دو لینک هست امیدوارم کمکت بکنه که البته در هر دو از PCM2702 استفاده شده، اول ببین میتونی پیداش کنی یا نه.

http://electronics-diy.com/PCM2706_USB_Soundcard.php

http://diy4fun.blogspot.com/2008/04/make-sound-card-with-pcm2702.html

البته دومی قندشکن میخواد :smile: اینم قندشکن:

http://site.bestvpnm.tk/test-account.php

راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheil74
                  همونطوری که میدونید خروجی صدا لپتاپ حداکثر سیستم های 2.1 رو جواب میده
                  حالا میخوام بدونم چه راه های دیگه ای بغییر از کراس اوور هستش که بشه خروجی 5.1 ازش گرفت؟
                  راهی که به ذهنم رسید ساخت یه کارت صدا USB بود که 5تا خروجی داشته باشه!
                  نظر شما هم مثل همیشه بسیار یاری دهنده خواهد بود
                  :nerd:
                  خروجی صدای 5.1 با خروجی که از کراس اور میاد فرق داره. فرقش هم اینه که ما به کراس اور ورودی دو کاناله میدیم و از اون طرف به تعداد دلخواه خروجی میگیریم که اون خروجی منشعب شده از همون دو ورودیه ( منبع ما دو کانال بوده)
                  ولی سیستم 5.1 از 6 کانال مجزا تشکیل شده که اگه ورودیش 6 کانال مجزا باشه ، خروجیش هم 6 کانال مجزا ست.

در ضمن بیشتر لپتاپ ها ( نمیگم همه) حتی از 4 سال پیش دارای خروجی 5.1 هستن .

اما بصورت نوری (S/PDIF) هست که قسمت اپتیک خروجی در انتهای جک 3.5 میلی متری هدفون قرار داره . من خودم دارم استفاده میکنم.

حالا اگه شما اینقدر مصر به ساخت کارت صدا و مدارات پیچیده هستین میتونین به فکر ساخت یه مبدل نوری دیجیتال به آنالوگ باشین.

البته من تخصص ندارم ولی تا اونجا که خوندم میدونم که این تبدیلات و کد گذاری ها مربوط به شرکت های صوتی DTS و DOLBY ،REALTECH و... هست که آی سی های رمز گشاییCODEC رو خودشون تولید میکنن و پیدا کردنش...؟؟!! :NO: و اگر یکی از اون آیسی ها نباشه ممکنه یه فرمت صوتی پخش بشه و دیگری نه. مطلب دیگری بغیر از فرمت صدا هست و اینکه فایل صدا چه Sample Rate و چه Bit Rate ی داره؟

ولی اگر موفق به ساخت بشین ، مزیتش اینه که ارتباط الکترونی با لپ تاپ نداره و ریسک صدمه زدن به لپتاپ رو به 0 میرسونه.

همه اینا بستگی به وجود مدار تست شده و موجود بودن قطعات و آیسی هاست است . در ضمن تمام قطعات الکترونیکی تو این کلاس از نوع SMD هست که ساخت برد و نصب اونها روی برد بحث خاص خودشو داره .

ولی ساخت کارت صدای USB با AVR و .... به نظر من جالب نیست و کیفبتی که لازم دارین و اون قضیه 6 کاتال جدا و آیسی های ویژه ، نمیصرفه.

مدارات بالا هم جالب هستن ولی آیسی استریو هست و اینکه چه فرمت هایی قابل پخش هستن؟؟؟؟؟؟؟
                  ببخشید سرتون رو درد آوردم .
                  دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

سلام
                    یه دونه اکسترنال بگیر ودنبال ساختش نباش.
                    حدود 70 تومان قیمتش هست و چند ورودی وخروجی را می ده . ورودی لاین هم به قابلیتهای سیستم اضافه می شه.دیگه چی می خواهی؟
                    حتی DG هم می شه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

من توصیه میکنم بگیری! به دردسرش نمی ارزه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliagha1382
                        سلام
                        یه دونه اکسترنال بگیر ودنبال ساختش نباش.
                        حدود 70 تومان قیمتش هست و چند ورودی وخروجی را می ده . ورودی لاین هم به قابلیتهای سیستم اضافه می شه.دیگه چی می خواهی؟
                        حتی DG هم می شه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                        نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                        من توصیه میکنم بگیری! به دردسرش نمی ارزه!
                        خودمم به این نتیجه رسیدم که یدونه بگیرم!
                        ولی قیمتاشون یکم نامردیه!البته با این وضع ارز بالاتر نباشه خوبه! :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                          ساخت کارت صدای usb ؟ چجوری ؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
                          بله دوست عزیز کارت صدا های یو اس بی هستش که معمولا خدمات کامپیوتری ها دارن و برای کامپیوتر هایی که کارت صداشون سوخته استفاده می شه ولی اگر صدای باند رو زیاد کنید به خشخش می افته اون خا فقط خروجی صدا و میکروفن دارند و ورودی صدا رو ندارند .
                          ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ocmax
                            بله دوست عزیز کارت صدا های یو اس بی هستش که معمولا خدمات کامپیوتری ها دارن و برای کامپیوتر هایی که کارت صداشون سوخته استفاده می شه ولی اگر صدای باند رو زیاد کنید به خشخش می افته اون خا فقط خروجی صدا و میکروفن دارند و ورودی صدا رو ندارند .
                            خش خش یعنی چی؟؟؟ که تو صدای زیاد اتفاق میفته؟!

بعضی ها ورودی هم دارن.

دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

یعنی کیفیت صدا بسیار پایین میاد و مثل این می مونه که یه سی دی فیلم پر از خش ببینید
                              ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X