اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر 30 وات با کیفیت بالا برای موزیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپلی فایر 30 وات با کیفیت بالا برای موزیک

سلام
    من دنبال یک آمپلی فایر مونو حدود 30 وات برای بلندگوی 4 اهمی هستم .نوشته های دوستان رو خوندم ولی آی سی مناسبی پیدا نکردم . مثلادوستان گفتند که شماره TDA2005 - TDA2009 و امثال اینها کیفیت ندارند .

آی سی TDA1562Q را آقای Dixing در لینک زیر معرفی کردند ولی خیلی گرونه :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47567.msg245066#msg245066

از دوستان تقاضا دارم اگه آی سی مناسبی با قیمت پایین و همچنین قطعات جانبی کم سراغ دارند معرفی کنند . ضمنا من برای تغذیه 12 ولت میخوام نه بیشتر نه کمتر .
    ممنون از دوستان

پاسخ : آمپلی فایر 30 وات با کیفیت بالا برای موزیک

tda1557 با توان 2*22 وات گزینه خوبیه قیمتش 2500 تومن و فطعات خارجی به تنها 4 خازن نیاز داره.
    امروز نه آغاز و نه انجام جهان است اي بس غم و شادي که پس پرده نهان است
    گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري داني که رسيدن هنر گام زمان است

دیدگاه

دوست عزیز این آی سی که معرفی کردید استریو هستش و خروجی هاش ازداخل بریج شده است .
      من یک آی سی مونو میخوام . و یا یدونه استریو معمولی که بشه بریج کرد و به توان بالای 30 وات رسید .

ممنون

دیدگاه

TDA 7294 و TDA 7293
        جزو قوی ترین TDA های موجودن طبق دیتاشیت حدود 100 وات!!! کیفیت بالایی هم دارن...
        قیمت تا چند وقت پیش 2500
        رازي در کار نبود

دیدگاه

دوست عزیز ولتاژ کاری من تقریبا 12 ولت است . مداری که شما گذاشتیددوبل 50 ولت است .
          لطفا یک آی سی مناسب با ولتاژ کاری 12 معرفی کنید که بصورت منو و یابریج کردن یک استریو بالای 30 وات بدهد .
          ممنون

دیدگاه

سلام عزیز جان
            آی سی که بتونه با 12 ولت توان بالای غیر بریج ، اونم با کیفیت ارائه کنه وجود نداره!
            1562 هم صدای زیادی نداره! یا نمونه های تو ایرانش تقلبیه یا کلا همینه! ما که نتونستیم بیشتر از 30 وات ازش بکشیم ( اونم با دیستورشن بالا! )
            فکر میکنم واسه مینی ساب میخوای! اگه اینطوره به تاپیک مدارات آمپلی با تغذیه تک سر بزن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wiki
              سلام
              من دنبال یک آمپلی فایر مونو حدود 30 وات برای بلندگوی 4 اهمی هستم .نوشته های دوستان رو خوندم ولی آی سی مناسبی پیدا نکردم . مثلادوستان گفتند که شماره TDA2005 - TDA2009 و امثال اینها کیفیت ندارند .

آی سی TDA1562Q را آقای Dixing در لینک زیر معرفی کردند ولی خیلی گرونه :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47567.msg245066#msg245066

از دوستان تقاضا دارم اگه آی سی مناسبی با قیمت پایین و همچنین قطعات جانبی کم سراغ دارند معرفی کنند . ضمنا من برای تغذیه 12 ولت میخوام نه بیشتر نه کمتر .
              ممنون از دوستان
              باید قید 12 ولت بزنی.از stk 4432 استفاده کنی بد نیست ولی ولتاژ بالاتری نیاز داره :nerd:

دیدگاه

با سلام : من با TDA2005 یه آمپلی فایر 20W که به صورت بریچ بود و نیازی هم به خازن بلند گو نداشت درست کردم

اینم عکسش :

ورودی مدار را با یک مقاومت و خازن به زمین اتصال دادم تا نویزی شبیه به صداری تراکتور از بین بره و همچنین توسط خازن سیگنال های فرکانس بالا زمین بشه کیفیتی که گرفتم در حد Original بود

نکته ای که باید بگم در مورد تهیه ترانس تغذیه هست (من ترانس ویدئوی T7 sony استفاده کردم (اولین سری ویدئو که وارد کشور شد)) که البته ترانسش خیلی خوب بود برای همین شما باید بهترین ترانس را سفارش بدهید

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام
                  من با TDA2005 یه آمپلی فایر 20W که به صورت بریچ بود و نیازی هم به خازن بلند گو نداشت درست کردم
                  با تشکر از شما ، لطفا شماتیک مدارتون را هم بزارید.

دیدگاه

این مدار مدار تغذیه هست البته تقریبا

و اینم مدار آمپلی فایر که البته در دیتاشیت هم قابل دیدنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                      ورودی مدار را با یک مقاومت و خازن به زمین اتصال دادم تا نویزی شبیه به صداری تراکتور از بین بره و
                      همچنین توسط خازن سیگنال های فرکانس بالا زمین بشه کیفیتی که گرفتم در حد Original بود
                      استاد aswhu600 این مقاومت خازن کجاست و مقدارش چقدره ؟

باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                        استاد aswhu600 این مقاومت خازن کجاست و مقدارش چقدره ؟

با سلام به استاد Dxing : این مقاومت و خازن به صورت موازی به ورودی مدار آمپلی فایر قدرت متصل شدن

مقدار خازنی که قرار دادم 3.2nf هست البته تا 1 نانو فارادم جا داره

مقاومتی که قرار دادم 220 اهم هست البته میشه برای ورودی های ضعیف تر مقدارشا بالا برد البته فکر کنم اگر از 4.7 کیلو بالا تر بره در استانه تقویت نویز قرار بگیره

من از این ترکیب برای ورودی مدارات تقویت کننده استفاده میکنم که تنیجه خوبی داره (سیگنال های ناخواسته که صدای تراکتور داره را حذف میکنه)

دیدگاه

مشخصات اسپیکر رو میشه لطف کنید ؟
                          با همه چی ساختم
                          تا همه چی ساختم
                          http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                            با سلام به استاد Dxing : این مقاومت و خازن به صورت موازی به ورودی مدار آمپلی فایر قدرت متصل شدن

مقدار خازنی که قرار دادم 3.2nf هست البته تا 1 نانو فارادم جا داره

مقاومتی که قرار دادم 220 اهم هست البته میشه برای ورودی های ضعیف تر مقدارشا بالا برد البته فکر کنم اگر از 4.7 کیلو بالا تر بره در استانه تقویت نویز قرار بگیره

من از این ترکیب برای ورودی مدارات تقویت کننده استفاده میکنم که تنیجه خوبی داره (سیگنال های ناخواسته که صدای تراکتور داره را حذف میکنه)
                            سلام
                            جناب aswhu
                            من این روش رو از خود شما آموختم و روی چندین مدار اجرا کردم اما این روش درسته که جلوی نویز رو میگیره اما باعث کاهش قدرت هم میشه.با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
                              مشخصات اسپیکر رو میشه لطف کنید ؟
                              فول رنج
                              نوشته اصلی توسط mohammad1365
                              سلام
                              جناب aswhu
                              من این روش رو از خود شما آموختم و روی چندین مدار اجرا کردم اما این روش درسته که جلوی نویز رو میگیره اما باعث کاهش قدرت هم میشه.با تشکر
                              با سلام : این روش برا گسسته هایی هست که ورودی شون با تقویت ترانزیستوری هست مثله خیلی از مدارات گسسته و همچنین مدارات پری که خروجی هاشون دارای قدرت قابل توجهی است (در حدود 1 وات) مثله LM386 که با این روش میشه با هم مچ شون کرد اگر هم با این کار خروجی کل مدار ضعیف میشه از اون دسته مدارتی هستند که با این نوع مشکل دارن و تنها راه کم کردن نویز کیفیت مونتاژ و شیلدینگ هست یعنی همون کار سخته !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X