ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2008/01/16
    مشهد
    458
    12

آیا LED جایگزین خوبی واسه لامپهای خیاری هست؟

با سلام
    میخوام سیستم نوری یک کارخونه رو از لامپهای خیاری پر مصرف اما با بازدهی عالی با لامپهای کم مصرف و البته پربازده جایگزین کنم.
    شما چی پیشنهاد میکنید؟
    آیا LED مناسب این کار هست؟
    1_هزینه اولیه زیاد مهم نیست،اما بازدهی نوری در سطح همین لامپهای خیاری باشه.
    2_حداقل 20% کاهش مصرف انرژی رو داشته باشه.البته ما به دنبال کاهش 50% هستیم.
    3_عمر بالا
    اگر 100 عدد ال ای دی 4 وات رو جایگزین 2 عدد لامپ مدادی 400 وات کنیم،میتونیم همون مقدار نور رو داشته باشیم؟ اگر همون مقدار نور بده،تقریبا 50% صرفه جویی شده.
    4 عدد ال ای دی 100 وات بهتره از هر نظر یا 100 عدد ال ای دی 4 وات؟
    سوال دوم:
    یک ال ای دی 50 وات رو بدون مقاومت به یک سوئچینگ 32 ولت 2 آمپر متصل کردم.روی کاغذ باید 1.5 آمپر جریان میکشید تا 50 وات تامین بشه.اما نهایتا حدود 900 میلی جریان میکشه،و ولتاژ هم 1 ولت کاهش پیدا میکنه.
    که حدود 30 وات میشه بازدهیش.به یه ترانس 60 ولت 2 آمپر متصل کردم بدون مقاومت،ولتاژ ترانس به 34 ولت تنزل کرد و جریان مصرفی هم شد حدود 1.1 آمپر،که تقریبا میشه 40 وات.
    حالا سوالم اینه با توجه به اینکه مقاومتی واسه محدود کردن جریان وجود نداره،چرا LED کل جریان مورد نیازش رو از ترانس نمیکشه؟

گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ*های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ*گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ*هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ*نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ*خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ*تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ*تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

پاسخ : آیا LED جایگزین خوبی واسه لامپهای مدادی هست؟

دوست عزیز بهتر برای این کار از پروژکتور های led استفاده کنید . از لحاظ نور مورد نظر ممکن رنگش کمی فرق بکنه ولی از لحاظ راندمان مطمئنا عالی هست اما بهتره که به جای یکی از چند تا پروژکتور استفاده کنی .
    2008/02/19
    2,296
    39

یادمه یکی دو سال پیش دو تا از دوستام میخواستند با LED 30W (چهار عدد) یک جایگزین برای لامپ خیاری تولید کنند!

وقتی مدار رو درست کردند و گزاشتند کنار یک لامپ خیاری ، تناسب نورش مثل تناسب فیل و فنجون بود :-))

البته کار اونها اصلا اصولی نبود.
    2008/12/29
    1,660
    251

من یک سرچ سطحی انجام دادم.
    مدل های مرغوب لامپ مدادی 400واتی حداکثر 8800لومن نور دارند .پاور ال ای دی های مرغوب حدود 80لومن در یک وات نور دارند .با فرض 8000لومن بودن نور لامپهای کار خانه شما نیاز با 100ال ای دی یک واتی دارید که با قیمت حداقل هر ال ای دی 900.دونه ای 90هزار فقط براتون پول ال ای دیها در میاد .با فرض راندمان 80درصد درایورها و سیستم خنک کننده 100تا ال ای دی 120وات مصرف داره که میشه تقریبا کاهش مصرف 70 درصدی

پس اگر محدودیت قیمت و اجرا ندارید .جایگزین خوبیه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2008/01/16
    مشهد
    458
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط حامِد مٌهری
    یادمه یکی دو سال پیش دو تا از دوستام میخواستند با LED 30W (چهار عدد) یک جایگزین برای لامپ خیاری تولید کنند!

وقتی مدار رو درست کردند و گزاشتند کنار یک لامپ خیاری ، تناسب نورش مثل تناسب فیل و فنجون بود :-))

البته کار اونها اصلا اصولی نبود.
    خوب این که معقولانه نیست،مصرف کل LED ها میشه 120 وات،کی میاد لامپ 120 وات رو جایگزین لامپ 400 وات کنه.
    مشخصه که نورش کمتره.
    واسه کار ما،LED خوبه.چون زاویه تابشش تقریبا مسقیم هست.ولی لامپ مدادی دوروبرش رو هم روشن میکنه
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ*های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ*گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ*هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ*نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ*خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ*تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ*تان
    2008/01/16
    مشهد
    458
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط deremel400
    من یک سرچ سطحی انجام دادم.
    مدل های مرغوب لامپ مدادی 400واتی حداکثر 8800لومن نور دارند .پاور ال ای دی های مرغوب حدود 80لومن در یک وات نور دارند .با فرض 8000لومن بودن نور لامپهای کار خانه شما نیاز با 100ال ای دی یک واتی دارید که با قیمت حداقل هر ال ای دی 900.دونه ای 90هزار فقط براتون پول ال ای دیها در میاد .با فرض راندمان 80درصد درایورها و سیستم خنک کننده 100تا ال ای دی 120وات مصرف داره که میشه تقریبا کاهش مصرف 70 درصدی

پس اگر محدودیت قیمت و اجرا ندارید .جایگزین خوبیه
    دوست عزیز،با تشکر از توجهتون.
    این 8800 لومن واقعی هست؟ چون اون چراغها که من دیدم،نور فوق العاده ای دارن.
    2008/12/29
    1,660
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط heidarali
    دوست عزیز،با تشکر از توجهتون.
    این 8800 لومن واقعی هست؟ چون اون چراغها که من دیدم،نور فوق العاده ای دارن.
    ممنون عزیز

من سواد درست حسابی ندارم شما خودتون ببینید حرف من درسته یا نه شاید اشتباه می گویم....... 8800لومن هم فکر کنم ماکزیموم باشه این لینک را نگاه کنید:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

جنسی است که داره تو آمریکا فروش میره و تازه نوشته به جای 500واته.پس جنس نا مرغوب چینی که تو ایرانه من فکر نکنم همین8000لومن هم نور داشته باشه.

100تا ال ای دی هم کم نیست و نور کمی نداره شما یدونه از همین لامپهای ال ای دی 9تایی بازار بخرید نور خیلی خوبی داره چه برسه 100تا

این هم مشخصات یک سری ال ای دی یک واتی نوع مرغوب:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ولتر
    2008/01/16
    مشهد
    458
    12

نه اون چراغهایی که من میگم از این نوع نیست.شاید اسمش خیاری هست،نمیدونم دقیقا،ابعادش فکر کنم 10 سانت قطر و 30 سانت طولش باشه.نور سفیدی داره.ترانس داره و وقتی خاموش بشه مدت زمانی طول میکشه تا دوباره روشن شه.
    2008/12/29
    1,660
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط heidarali
    نه اون چراغهایی که من میگم از این نوع نیست.شاید اسمش خیاری هست،نمیدونم دقیقا،ابعادش فکر کنم 10 سانت قطر و 30 سانت طولش باشه.نور سفیدی داره.ترانس داره و وقتی خاموش بشه مدت زمانی طول میکشه تا دوباره روشن شه.
    لامپ مدادی به همون می گویند که لینک دادم . حالا شما توان لامپ را اطمینان دارید که 400؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ولتر
    2011/01/30
    تهران
    37
    1

پاسخ : آیا LED جایگزین خوبی واسه لامپهای مدادی 

دوست عزيز به نظر من از power led استفاده كن
    من خودم يدونه 100 وات گرفتم واقعا نورش خوب بود ... چون براي شما هزينه اوليه مهم نيست ميتونيد از led هاي 500 وات استفاده كني ... دوستم رفته بود از پاساژ توكل خريده بود براي درايو كردنش مشكل گرما داشت كه براش با peltier حل كردم ولي درمورد نورش واقعا هيچ حرفي براي گفتن ندارم چون اصلا قابل وصف نيست !!!!! ساخت تايوان بود و روي جعبش نوشته شده بود 65000 تا 85000 لومن ... جالب نيست؟
    ندونستن كه عيب نيست ... اون نپرسيدنه كه عيب داره
    چي گفتماااا !! oo:
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21