اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال از اساتید درباره اگه کسی باهاش کار کرده این مطلب رو بخونه!!!LCD 240*64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال از اساتید درباره اگه کسی باهاش کار کرده این مطلب رو بخونه!!!LCD 240*64

سلام دوستان عزیز
    راستش من یه lcd240*64 دارم.مدل mg24064-01 bona
    دیتا شیتش رو به یه بدبختی پیدا کردم!دیدم 4 تا chip select داره!!!!! :eek: :eek:
    من با bascom کار می کنم و تاحالا فقط تونستم 2تا از این chip ها رو راه بندازم یعنی نصف ال سی دی کار می کنه!!!
    کسی از دوستان میتونه کمکم کنه؟!!!!
    من که گیج گیج شدم!!!! :angry: :angry:
    راسی از نوع sed هم هست

پاسخ : یه سوال از اساتید درباره اگه کسی باهاش کار کرده این مطلب رو بخونه!!!LCD 240*64

من خودم یه بار با این مشکل برخوردم. بعدش فهمیدم ال سی دی خرابه!!!!
    چيزي را بگو که بتواني بنويسي
    چيزي را بنويس که بتواني امضا کني
    چيزي را امضا کن که بتواني به آن عمل کني (ناپلئون)

دیدگاه

پاسخ : یه سوال از اساتید درباره اگه کسی باهاش کار کرده این مطلب رو بخونه!!!LCD 240*64

نوشته اصلی توسط lordsoroosh
      من خودم یه بار با این مشکل برخوردم. بعدش فهمیدم ال سی دی خرابه!!!!
      :biggrin:
      دستت درد نکنه!!!!اما دیگه این چیزارو میفهمم!!!شوخی کردم!! :biggrin:
      راستش تودیتاشیتش 4تا chip select ذکر کرده!نمیدونم چطور باید با میکرو ارتباطش بدمویعنی دستوراتش چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza_xani
        :biggrin:
        دستت درد نکنه!!!!اما دیگه این چیزارو میفهمم!!!شوخی کردم!! :biggrin:
        راستش تودیتاشیتش 4تا chip select ذکر کرده!نمیدونم چطور باید با میکرو ارتباطش بدمویعنی دستوراتش چیه؟
        LCD شما تشکیل شده از 4 قسمت 64*64 که بشه 64 * 256 درسته؟

حالا برای مثال اگه بخواهید روی قسمت سوم بنویسید باید چیپ سلکت سوم رو فعال کنید یا اگه خواستید روی قسمت دوم بنویسید باید چیپ سلکت دوم رو فعال کنید.

فکر کنم بشه به بسکام فهموند که 4 تا چیپ سلکت دارید.داخل هلپش یه گشت و گذاری بکنید.

دیدگاه

LCD شما تشکیل شده از 4 قسمت 64*64 که بشه 64 * 256 درسته؟

حالا برای مثال اگه بخواهید روی قسمت سوم بنویسید باید چیپ سلکت سوم رو فعال کنید یا اگه خواستید روی قسمت دوم بنویسید باید چیپ سلکت دوم رو فعال کنید.

فکر کنم بشه به بسکام فهموند که 4 تا چیپ سلکت دارید.داخل هلپش یه گشت و گذاری بکنید.
          [/quote]

اولا شبتون بخیر و ممنون که جواب دادین
          تو هلپ بسکام؟!چطوری؟!وقتی ce3 رو می نویسم و کامپایل می کنم ایراد نمی گیره.اما ce4 ایراد می گیره!!!!

دیدگاه

شب شما هم بخیر.

نمیدونم!یادش بخیر دوران جهالت با بسکام کار میکردم.اون روزها فقط با 64*128 کار میکردم.

یه سرچی داخل هلپش بزنید فکر کنم نوشته چطور گسترشش بدید.

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامِد مٌهری
              شب شما هم بخیر.

نمیدونم!یادش بخیر دوران جهالت با بسکام کار میکردم.اون روزها فقط با 64*128 کار میکردم.

یه سرچی داخل هلپش بزنید فکر کنم نوشته چطور گسترشش بدید.

موفق باشید
              راسی...یه موضوعی یادم اومد خواستم بگم...اونم اینه که از اونجایی که بسکام 240*64sed رو نمی شناخت مجبور شدم بجای اون 128*64 بنویسم....آخه با چیپ ks108 کار می کنه
              و با این کار تونستم نصف ال سی دی رو راه اندازی کنم و روش چیزی بنویسم...

دوستان اگه کمکی از دستشون بر میاد صمیمانه سپاسگزارم...

دیدگاه

حالا در کل اگه نظر من را میخواهید کلا بسکام را ول کنید بیاید سراغ کدویژن. به نظر من خیلی بهتره . :nerd: :agree:
                یاد گرفتنش هم اصلا سخت و طولانی نیست . آموزش ها هم همه جا ریخته
                چيزي را بگو که بتواني بنويسي
                چيزي را بنويس که بتواني امضا کني
                چيزي را امضا کن که بتواني به آن عمل کني (ناپلئون)

دیدگاه

سلام. کسی فوت پرینت این LCD رو داره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X