اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحریم سایت ELSEVIER از سوی ایران یا از سوی خود سایت؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تحریم سایت ELSEVIER از سوی ایران یا از سوی خود سایت؟

سلام خدمت دوستان
    خبری در مورد ELSEVIER پخش شد مبنی بر اینکه در صورتیکه دانشجو یا استادی در این دیتابیس مقاله ای ثبت کنه علاوه بر نگرفتن نمره مثبت در رزومه ، نمره منفی به او تعلق خواهد گرفت به نظر میرسه طرف مقابل هم ایران رو تحریم کرده و علاوه بر قطع دسترسی دانشگاههای ایران به دیتابیس مقالات , هر گونه مقالات ایرانی فرستاده شده رو هم نادیده میگیره. بنابه گفته های اساتیدم کشورهایی مثل ایتالیا، انگلیس، آلمان و ... به محض دریافت مقاله ایرانی اقدام به ریجکت مقاله می کنند. متاسفانه در این بین بعضی اساتید و دوستان با تقلب و کپی از مقالات دیگر باعث تشدید این وضعیت شده اند.
    در این وضعیت سوال من از شما دوستان اینه به نظرتون این مسائل تا چه حد درسته؟ آیا بعد از چند ماه زحمت کشیدن برای مقاله باید همچنان نظاره گر کشمکش بین ایران و مجلات معتبر باشیم؟
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

پاسخ : تحریم سایت ELSEVIER از سوی ایران یا از سوی خود سایت؟

با سلام .
    به نظر میرسه که واقعیت داره . اخه اکثر خبرگزاری ها گفتند .
    البته من دیدم که فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران علت تحریم رو این جوری گفته بودند:
    فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران و یکی از ارایه دهندگان اصلی پیشنهاد تحریم الزویر، معتقد است، ارایه مقالات علمی به بیگانگان به منزله ساخت قصر علمی بیگانگان از سوی خشتآ‌های دانشمندان ایرانی است که این بنا با تحریم کردن دانشمندان کشور، فرو میآ‌ریزد.
    که حالا به نظر خودم تا حدودی حرفشون منطقی هست .
    مصادیق اظهار محبت به همسر
    بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
    ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
    اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

فکر نمیآ‌کنم ELSEVIER همچین کاری بکنه ولی شنیده بودم که این مردک نادان همچین حرفی زده.یکی نیست بگه آخه دانشمند! این چه حرفیه میزنی؟ یعنی اگه ایرانی ها مقاله نفرستن خارجی ها بی سواد میآ‌مونن؟
      پس دانشمندان داخل کشور چه خاکی بریزن سرشون که دیگه هیچ دسترسی به منابع علمی خارجی ندارن؟

بی خیال همون بهتر که مقاله های همدیگه رو کپی کنیم و پز بدیم که ما سالانه فلان قدر مقاله میدیم بیرون و رشد علمی چند هزار درصدی داریم.

دیدگاه

حمید جان خون خودتو سبز نکن! مثل این میشی ها :mrgreen: فقط 100 سال اول سخته...

مثلا خواستن اقدامی کرده باشن...به دل نگیر...نیت مهمه!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
          فکر نمیآ‌کنم ELSEVIER همچین کاری بکنه ولی شنیده بودم که این مردک نادان همچین حرفی زده.یکی نیست بگه آخه دانشمند! این چه حرفیه میزنی؟ یعنی اگه ایرانی ها مقاله نفرستن خارجی ها بی سواد میآ‌مونن؟
          پس دانشمندان داخل کشور چه خاکی بریزن سرشون که دیگه هیچ دسترسی به منابع علمی خارجی ندارن؟

بی خیال همون بهتر که مقاله های همدیگه رو کپی کنیم و پز بدیم که ما سالانه فلان قدر مقاله میدیم بیرون و رشد علمی چند هزار درصدی داریم.
          با سلام .

این جوری که من دیدم گویا در ابتدا تحریم از سوی ELSEVIER بوده . نه از سوی ایران . حالا از صحتش مطمئن نیستم ولی بدون شک ابتدا از سوی اون ها بود ه

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، الزویر ادعا میآ‌کند در پی تصویب قانون جدید تحریم اتحادیه اروپا علیه ایران، دسترسی دانشگاه شهید بهشی و مالک اشتر به مقالات این انتشارات مسدود شده؛ این درحالی است که بر اساس قوانین مصوب بینآ‌المللی دسترسی آزاد و یکسان به اطلاعات حقی طبیعی است.
          ================================================== =====

یک داستان .....( صرفا جهت مثال )

یه بنده خدایی توی ماه رمضان میبینه مغازه یه بستنی فروشی باز هست . یه کلانتری پایین تر بوده میره اونجا تا یه شکایتی از این بستنی فروشی بکنه می بینه ریئس همون کلانتری داره بستنی میخوره !!! خلاصه کلا پشیمون میشه . :mrgreen:

حالا شده قضیه من . اومدم روی یکی از پست ها گزارش تخلف بزنم . کلا وقتی نام کاربری طرف رو دیدم پشیمون شدم .

اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

منم شنیدم که همچین اتفاقاتی رخ میده...نمره منفی رزومه و از طرفی ریجکت شدن مقاله!

تحریم علم هم جالبه و در نوع خودش بی نظیر!!

واقعا به کجا چنین شتابان...
            فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skyzare
              با سلام .
              به نظر میرسه که واقعیت داره . اخه اکثر خبرگزاری ها گفتند .
              البته من دیدم که فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران علت تحریم رو این جوری گفته بودند:
              فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران و یکی از ارایه دهندگان اصلی پیشنهاد تحریم الزویر، معتقد است، ارایه مقالات علمی به بیگانگان به منزله ساخت قصر علمی بیگانگان از سوی خشتآ‌های دانشمندان ایرانی است که این بنا با تحریم کردن دانشمندان کشور، فرو میآ‌ریزد.
              که حالا به نظر خودم تا حدودی حرفشون منطقی هست .
              اگر واقعا این ایده وجود داره که دور نیست روزی که ieee هم تحریم بشه!!! چه شود اون روزا.....

دیگه تاپ ترین حالت رزومه میشه مقاله کنفرانس برق ایران :eek:
              فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

با سلام .

کلا مثل اینکه اینجا من مخالف زیاد دارم . ( گویا سکوت کنم بهتره :mrgreen: )حالا خوب که من تحریم نکردم . ........ :mrgreen: ولی خوب تحریم اولیه از اونها بوده .

====================================

اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                  فکر نمیآ‌کنم ELSEVIER همچین کاری بکنه ولی [shadow=red,left]شنیده بودم که این مردک نادان همچین حرفی زده.یکی نیست بگه آخه دانشمند! این چه حرفیه میزنی؟ یعنی اگه ایرانی ها مقاله نفرستن خارجی ها بی سواد میآ‌مونن؟[/shadow]

خواستم نوشته های یه بنده خدایی رو اینجا کپی کنم ، دیدم واسه سایت خطرناکه

خودت برو و بخون تا بفهمی فاجعه عمیق تر از این حرفاس :angry:
                  http://30mail.net/news/2012/feb/10/fri/13041

خیال نکن اگه رئیس شده به خاطر علمش بوده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Adel JoOoN

خواستم نوشته های یه بنده خدایی رو اینجا کپی کنم ، دیدم واسه سایت خطرناکه

خودت برو و بخون تا بفهمی فاجعه عمیق تر از این حرفاس :angry:
                    http://30mail.net/news/2012/feb/10/fri/13041

خیال نکن اگه رئیس شده به خاطر علمش بوده
                    میگم این که فیلتر هست.همون نوشته را کپی کن ما هم بی نصیب نشیم . :icon_razz:

دیدگاه

سه ماه پیش تو دانشگاه تهران و امیرکبیر با چشمای خودم دیدم که بچه ها تو محوطه(با وایرلس اونجا) هی مقاله دانلود می کردن و من گفتم-با توجه به خبری که درباره تحریم شنیده بودم- مگه تحرین نکردن ؟چجوری دانلود می کنید؟!! که گفتن نه ایران تحریم کرد و خبرشم نشون دادن بهم که نباید ایرانیهای داخل به اونجا مقاله بفرستن البته یادم نیست نوشته بوده باشه امتیاز منفیه! همه مسخره می کردن حتی اون بسیجیای تندروی اونها!!! آخه به ضرر خودشون هم بود وگرنه که عمرا" از اینکارا نمیکنن.به هرحال انگار الان اونها فهمیدن و اقدام متقابل کردن.اونام اقدام می کنن یعنی همه دنیا اقدام میکنه :cry2:
                      جانم به فدای ائمه اطهار
                      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

برادران و خواهران خوب توجه کنید. این خارجی ها فقط 2تا دانشگاه ما رو تحریم کردن نه همهآ‌ی دانشگاه ها.که این تحریم رو میشه خیلی راحت دور زد. ولی برادران مطلع و ... ما چی کار کردن؟ کل دانشگاه های خودمونو تحریم کردن
                        فرض کنیم اصلا این ELSEVIER کافر قصد داره کل دانشگاه های ما رو یارو! کنه ولی بهانهآ‌ای نداشته(به جز این 2 دانشگاه) ولی با این کار ما خودمون آب پاکی رو ریختیم رو دست خودمون و ELSEVIER!
                        این یعنی چی؟
                        یعنی آقای ELSEVIER به خودت فشار نیار که یه بهونه پیدا کنی و اسم دانشگاه های ایران رو یکی یکی از لیستت خط بزنی. ما خودمون دانشگاه های خودمون رو تحریم میآ‌کنیم که شما هم به هدفت برسی.خیلی راحت.

حالا به افتخار این رئیس دانشگاه بزن کف قشنگه رو. :applause:

دیدگاه

lمقاله دادن ایرانیا هم که تابلو داره میشه.استادامون میگن مقاله رو 20 تا 40% تغییر میدن و 10جا میفرستن(رحمم ندارن،ژورنال جدا،کنفرانس جدا oo و میگن در یکی دو سال بالای 10 مقاله دادیم انگار خم رنگرزیه =)) =)) ما که عادت داریم ایستادگی کنیم و با همه در بیفتیم و اسب پیشرفتمونم هی سرعتش بیشتر بشه،ما دانشگاهیا و صنعتگران و تولید کنندگان همینجور در حال پیشرفتیم و برید طول بزرگراه آیت الله سعیدی(جاده ساوه) رو ببینید متوجه میشید تولیدی ها و کارگاه ها چه پر رونق کار می کنن.چشم دشمن کور :^O =)) :-t
                          جانم به فدای ائمه اطهار
                          می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                            lمقاله دادن ایرانیا هم که تابلو داره میشه.استادامون میگن مقاله رو 20 تا 40% تغییر میدن و 10جا میفرستن
                            سلام
                            دقیقا همینه

دیدگاه

دوستان کجای کارید حتی سایتهایی که با دامنه ir توی گوگل سرچ میشن ، گوگل به جای بالا یردن اونها اقدام به حذف تدریجی سایت از لیست جستجو میکنه
                              (منبع : طراح سایت شرکت خودمون که امروز بعد از رد کردن مشکلات جدید بوجود آمده ، با پشتیبانی هاست تماس گرفته بود)
                              Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X