اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای کار با pic24hj128gp310

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای کار با pic24hj128gp310

سلام خدمت دوستان عزیز
    من یه میکرو PIC به شمارهآ‌ی PIC24HJ128GP310 از یکی از دوستام گرفتم که اطلاعاتی در مورد میکرو و الکترونیک نداره و از من خواسته تا براش برنامهآ‌ی تابلو LED بنویسم!
    منم تا حالا فقط با PIC16F84A کار کردم و این میکرو رو تا حالا ندیده بودم!
    و فقط هم با زبان Basic بلدم برنامه بنویسم!
    حالا از دوستان سوالم اینه که کامپایلری هست که این میکرو رو ساپورت کنه؟ ترجیحاً زبان بیسیک.
    برنامهآ‌ی پروگرام کردنی مثل ICProg برای این میکرو وجود داره که تو لیست ساپورتش این میکرو هم باشه؟
    پروگرامری هست که بشه باهاش این میکرو رو پروگرام کرد؟
    و در آخر نحوهآ‌ی اتصال پایهآ‌هاش به پروگرامر چه جوریه و راهآ‌اندازی این میکرو مدارش به چه شکله؟
    از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن و وارد هستن خواهش میآ‌کنم بنده رو راهنمایی کنن ممنون.
    اینم شکل پایهآ‌های این میکرو:

پاسخ : راهنمایی برای کار با pic24hj128gp310

سلام
    کامپایلر mikroBasic PRO for dsPIC فکر کنم برای شما راحت تر باشه تو همین انجمن هم کرکش هست.
    در مورد پرو گرمر هم شک دارم ICProg بتونه ،چون سری 16Bit ولی کار کردن باهاش سخت تر از PIC16F84
    به نظر من اصلا نیازی نیست شما برید سراغ این مدل شما با خوانواده های PIC16F و PIC18F کار کنید خیلی راحت تره و نیازی نیست کامپایلر و پروگرمرتونو تغییر بدید
    dsPIC و PIC24 برای کار بد های خاص و شما نهایتا از 5% قابلیت این میکرو در تابلو روان استفاده می کنید و کلا به صرفه نیست
    PIC16f84A هم میتونه کار شمارو راه بندازه که بستگی داره به کد نویسی شما اگه حافظه میکرو کم برید سراغ 16F877 یا در نهایت 18F452 که برای کار شما خیلی زیاد
    موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X