اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در زمینه ی الکترومغناطیس

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در زمینه ی الکترومغناطیس

سلام به همگی
    در مورد یادگیری درس الکترومغناطیس راهنمایی میخواستم ...
    چه مباحث ریاضیاتی نیاز داره؟
    چکار کنم تا خوب بفهمم ؟ چه کتابی رو بخونم؟
    استاد خوبی ندارم ، خود درس سخته این استاد هم مطالب رو سخت تر درس میده
    می ترسم و به راهنمایی نیاز دارم ممنون میشم اطلاعاتتون رو در اختیارم بذارید :redface:
    dream no small dreams because they have no power to move the hearts of men

پاسخ : راهنمایی در زمینه ی الکترومغناطیس

سلام.واسه بخش اول که شامل بردارها و دستگاه های مختصات دکارتی و استوانه ای و کروی میشه باید مختصر تو تعاریف اولیه از سینوس و کسینوس و تانژانت وارد باشید+ قوه تخیل هندسی به مقدار لازم!!

( حدود 2 قاشق مرباخوری :mrgreen: )

تو بقیه ش تقریبا میشه گفت انتگرالگیری از همه چیز مهمتر هست!

باز اگه دوستان نظر دیگه ای دارن ما استقبال میکنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
      سلام.واسه بخش اول که شامل بردارها و دستگاه های مختصات دکارتی و استوانه ای و کروی میشه باید مختصر تو تعاریف اولیه از سینوس و کسینوس و تانژانت وارد باشید+ قوه تخیل هندسی به مقدار لازم!!

( حدود 2 قاشق مرباخوری :mrgreen: )

تو بقیه ش تقریبا میشه گفت انتگرالگیری از همه چیز مهمتر هست!

باز اگه دوستان نظر دیگه ای دارن ما استقبال میکنیم!
      ممنون از راهنماییتون ... برای آنالیز برداری و مباحث مربوطه چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟

دیدگاه

متأسفانه خودم واسه این درس منبع مناسبی نمیشناسم(آخه ما این درس رو نمیخونیم oo: :eek: ) ولی اگه بخواین پیگیر میشم از چند تا از دوستان....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
          متأسفانه خودم واسه این درس منبع مناسبی نمیشناسم(آخه ما این درس رو نمیخونیم oo: :eek: ) ولی اگه بخواین پیگیر میشم از چند تا از دوستان....
          خیلی ممنون زحمت می کشید :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maria501
            سلام به همگی
            در مورد یادگیری درس الکترومغناطیس راهنمایی میخواستم ...
            چه مباحث ریاضیاتی نیاز داره؟
            چکار کنم تا خوب بفهمم ؟ چه کتابی رو بخونم؟
            استاد خوبی ندارم ، خود درس سخته این استاد هم مطالب رو سخت تر درس میده
            می ترسم و به راهنمایی نیاز دارم ممنون میشم اطلاعاتتون رو در اختیارم بذارید :redface:
            تسلط بر بردارها و روابط آنها،کلید موفقیت در الکترومغناطیس است.
            معمولا مطالب خود چنگ باید کافی باشد و شما با حل مسائلش دیگر باید مشکلاتتان در زمینه حساب برداری مرتفع شده باشد اما اگر احساس می کنید کماکان ضعف دارید به کتاب توماس که برای ریاضی پایه پیشنهاد می شود مراجعه کنید.
            یادگیری مفاهیم و حل هر چه بیشتر مسائل مهم است چرا که معمولا دانشجویان مطلب را می فهمند اما سوال نمی توانند حل کنند.این موضوع هم بر می گردد به دید اشتباهی که دارند چرا که هنوز می خواهند مسائل را با دید دبیرستانی یا با دیدی که با کمکش مسائل فیزیک2 را حل می کردند،حل کنند.
            توصیه می کنم سعی کنید درس را سر کلاس بفهمید و یا اگر استاد بدی دارید،سر کلاس یک استاد دیگر بروید.
            در فرصت عید حتما عقب ماندگی خود را جبران کنید چرا که مطالب الکترو را باید بطور پیوسته یاد گرفت وگرنه جلسات بعدی هم درس را خوب نمی فهمید.

برای مرجع،معمولا چنگ را معرفی می کنند و این منبع کافی است و پیشنهاد بنده هم همین کتاب است و گمان نمی کنم بتوان در طول ترم بیش از یک مرجع را برای الکترومغناطیس خواند.
            در صورت تمایل برای مطالعه بیشتر،کتاب نایفه برای بچه های رشته های فیزیک است و سوالات متنوع و جالب زیادی دارد.کتاب میلفورد و زاهن هم گزینه های بعدی هستند که همگی نسبتا سنگین هستند.
            اگر هم دنبال یک منبع جمع و جور هستید و حوصله مطالعه مفصل را ندارید به نظر من کتاب دکتر صفایی خوب است.

جان نباشد جز خبر در آزمون
            هر که را افزون خبر جانش فزون

دیدگاه

حلیل برداری در دستگاههای دکارتی استوانه ای و کروی
              جزوه زیر برای درس الکترومغناطیس مناسب است (فصل اول کتاب الکترومغناطیس موسسه آموزش عالی آزاد پارسه )

http://barghghodrat.ir/images/stories/download/mokhtasat.zip
              www.bargh-azmoon.blogfa.com

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان
                با توجه به اینکه کنکور یک مرحله شده آیا باز هم میخواهید مغناطیس بخونید. :question:
                به هر حال اگر میخواهید مغناطیس بخونید من به نوبه ی خود کتاب صفایی وحل مسایل این کتاب که توسط مهندس کریمیان نوشته شد را برا یادگیری معرفی میکنم
                البته مهندس کریمیان کتابی با زبان بسیار ساده نوشته که برای کسانیکه سطح بالای ندارن مناسبه.واگر سطح بالای دارید فقط کتاب
                جهش کافیه.
                ز قبرستان گذر کردم کم وبیش
                بدیدم قبر دولتمند و درویش
                نه درویش بی کفن رفت نه دولتمند برد از کفن بیش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X