اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد تابلو led ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد تابلو led ثابت

سلام دوستان یه نفر یه تابلو ال ای دی برام آورده که مشکلش اینه که چه ولتاژ و چه آمپری برای روشن کردن اون لازمه
    1- تابلو شامل 200 ال ای دی قرمز - 100 ال ای دی سفید و 200 ال ای دی سبز هستش و همه از نوع کلاهی هستند .
    2- من وقتی 3.3پاور را وصل می کنم فقط قسمت قرمز تابلو روشن میشه و بقیه خاموشه
    3- من وقتی 5 ولت پاور رو وصل می کنه ال ای دی ها روشن می شه ولی سیم برق ورودی داغ میشه و

در ضمن بگم که همه ی ال ای دی ها باهم موازی شده اند و هیچ قطعه ای بین آن ها نیست .
    سئوال : من باید چه ولتاژ و چه آمپری به اون ها بدم تا اون ها بدون هیچ مشکلی راه بیفته و چه قطعه خاصی لازمه ؟؟؟
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : کمک در مورد تابلو led ثابت

سلام
    بستگی به جنس ال ای دی ها داره که چه جریانی براش تعیین شده است
    ولی تو 15 میلی آمپر هر ال ای دی رو بگگیر
    اصلا مقاومت بین آنها نیست؟؟؟؟؟؟؟
    اگه این طور باشد که فاتحه اش خوانده است
    اگه نباشد باید مقدار مقاومت رو در 15 میلی آمپر ضرب کنید بعد بعلاوه 3 ولت برای ال ایدی سفید و آبی و قرمز و 2 ولت برای الی ای دی قرمز کنید
    بعد ولتاژ کلتون بدست میاد
    قانون اهم هست دیگه
    v=r*i
    byeeeeeeeeeeeeeeeee

دیدگاه

سلام دوست عزیز. من برای نور مناسب ال ای دی برای هر کدوم 3 ولت 50 میلی آمپر در نظر میگیرم فکر کنم با 100 میلی نورش بیشتر بشه. اگه برای هر کدوم 50 میلی در نظر بگیریم به ازای هر یک آمپر 20 ال ای دی به نور نسبتا خوبی روشن میشه برای 400 تا ال ای دی 20 آمپر لازم داری تا نور خوبی بده و برای اینکه ال ای دی ها روشن بشن حدود 4 آمپر 3 ولت لازمه. 5 ولت یا بیشتر میتونه همه ی الی ای دی هارو بسوزونه حداکثر 4 ولت سعی کن بیشتر ندی

دیدگاه

مقاومت لازم نیست بذاری چون خیلی هنر کنی منبع تغذیه 20 آمپر بده تا اونا نور خوبی بدن و اگه معجزه کنی منبع تغذیه 40 آمپر بده نور اونها عالی میشه در حد نورافکن پس جریان اضافه نمیاری که مقاومت بذاری حالا اگه خواستی نورشون کمتر بشه و صرفه جویی کنی مقاومت هم بذار

دیدگاه

چه جوری میشه 20 تا 40 آمپر به دست آورد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ocmax
            چه جوری میشه 20 تا 40 آمپر به دست آورد .
            بستگی به منبع تغذیه داره اگه بتونه 20 تا 40 آمپر بده در نهایت این تعداد ال ای دی حداکثر جریان را خواهند گرفت. اما مجددا توصیه میکنم برای هرکدوم حداکثر 3 ولت لازمه و بیشتر از این باعث نابودی ال ای دی های ریز 3 ولتی خواهد شد. من خودم تلفات زیادی دادم

دیدگاه

خیلی ممنون من می رم یه جایی می گم که یه ترانس 40 آمپر 1 ولت پپیچه که بعد از اینکه dc بشه 3 ولت بشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ocmax
                خیلی ممنون من می رم یه جایی می گم که یه ترانس 40 آمپر 1 ولت پپیچه که بعد از اینکه dc بشه 3 ولت بشه .
                باید 2 ولت بپیچه که بعد از دی سی شدن بشه حدود 3 ولت - 40 آمپر زیاده میشه نورافکن

دیدگاه

عزیز گرامی لازم نیست هیچ کدوم از این کارا رو انجام بدی ، یه منبع تغذیه Constant current بخر همه ی اینا درست می شه . می تونی به این وبلاگ هم یه سری بزنی ، خیلی کمکت می کنه :www.parsshoatoos.mihanblog.com
                  موفق باشی .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dj.mendez
                    سلام دوستان یه نفر یه تابلو ال ای دی برام آورده که مشکلش اینه که چه ولتاژ و چه آمپری برای روشن کردن اون لازمه
                    1- تابلو شامل 200 ال ای دی قرمز - 100 ال ای دی سفید و 200 ال ای دی سبز هستش و همه از نوع کلاهی هستند .
                    2- من وقتی 3.3پاور را وصل می کنم فقط قسمت قرمز تابلو روشن میشه و بقیه خاموشه
                    3- من وقتی 5 ولت پاور رو وصل می کنه ال ای دی ها روشن می شه ولی سیم برق ورودی داغ میشه و

در ضمن بگم که همه ی ال ای دی ها باهم موازی شده اند و هیچ قطعه ای بین آن ها نیست .
                    سئوال : من باید چه ولتاژ و چه آمپری به اون ها بدم تا اون ها بدون هیچ مشکلی راه بیفته و چه قطعه خاصی لازمه ؟؟؟
                    1.این که هیچی!
                    2.مشخصه! همه رو حتما موازی کردید این مشکل رو داره!
                    3.همونطورکه دوستان گفتند جریان زیادی داری میکشه!

شما میتونید LED ها رو 3 تا 3تا سری کنید با یک مقاومت و بعد همه رو با هم موازی کنید و وصلش کنید به 12 ولت.

موفق باشید

دیدگاه

دستتون درد نکنه
                      3 تا 3 تا که سری کنیم با چه مقاومتی ؟ رنگ ال ای دی ها فرق نداره ؟؟
                      بچه بودم غصه وبالم نبود هيچكي حريفه شوروحالم نبود
                      بچه كه بودم آسمون آبي بود حتي شباي ابري مهتابي بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X