اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال؟؟ تغییر ولتاژ خروجی در منابع تغذیه سویچینگ آیا امکانش هست یا نه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال؟؟ تغییر ولتاژ خروجی در منابع تغذیه سویچینگ آیا امکانش هست یا نه؟

سلام دوستان عزیز. برای تغییر ولتاژ های خروجی در منابع تغذیه سویچینگ روال کار به چه صورته؟
    آیا امکانش هست؟
    مثلا با تغییر سیم پیچ اولیه یا ثانویه ترانس سویچینگ آیا تغییری در ولتاژ پیش میاد یا آی سی هایی که روی برد هست اجازه این کارو نمیده؟ یا باید ترانزیستور تعویض بشه یا اینکه ظرفیت خازن تغییر کنه ؟ من اصلا از این سویچینگ سر درنمیارم اگه میشه راهنمایی کنید. چون که اطرافم تغذیه سویچینگ زیاده اما ولتاژهایی که میده به کارم نمیاد مثلا تغذیه سویچینگ پرینتر ، پاور کامپیوتر ، لپ تاپ و اینورتر ماشین.
    سویچینگ پرینتر رو باز کردم تعداد دور ثانویه ترانسش 10 دور بود کردم 15 دور اما ولتاژ اصلا تغییر نکرد و همون 24 ولت بود که بود!!!!!!!!

پاسخ : سوال؟؟ تغییر ولتاژ خروجی در منابع تغذیه سویچینگ آیا امکانش هست یا نه؟

سلام
    البته در این مورد اساتید نظر بدن بهتره ولی من از روی تجربه به این نتیجه رسیدم که تنها با تغییر فیدبک میشه بین 15 تا 25 درصد ولتاژ خروجی یه سوئیچینگ رو تغییر داد و باز از روی تجربه برای اینکار سراغ قسمت اولیه نرو چون روی این قسمت طراحی های خاصی صورت گرفته و با تغییر روی اونها ممکنه باعث سوختن ایسی و...بشی مثلا شاید بخوای تعداد دور اولیه رو زیاد و کم کنی و با اینکار به راحتی ترانس رو اشباع کنی و بعدش...خلاصه پیچیدگیش به حدی هست که یه دونه طراحی کنی راحت تره. تغییر دوری هم که شما تو ثانویه ایجاد کردی به تنهایی کافی نیست و باید حلقه فیدبک ولتاژ رو هم تغییر بدی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X