اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید pcb با تیراژ 300عدد در ماه در خانه با چه دستگاهی؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید pcb با تیراژ 300عدد در ماه در خانه با چه دستگاهی؟

سلام دوستان
    من قصد دارم ماهیانه حدود 300 عدد برد PCB با سایز حدود 15*20 در منزل تولید کنم
    تهیزاتی که باید بخرم چی هاستن؟ قیمتشون چنده؟
    من چند جا سوال کردم گفتن دستگاه پرس کارت و یک منبع نور لازم دارم
    این دستگاه پرس کارته چنده؟ایا فرق داره برای PCB؟ بعد این منبع نوره حتما خاصه؟ یا هر چیزی می تونه باشه؟

با تشکر :nice:

پاسخ : تولید pcb با تیراژ 300عدد در ماه در خانه با چه دستگاهی؟

منبع نور و پرس کارت!؟!؟؟!؟
    منبع نور معمولا مال لامینت و سیلک هست و پرس کارت مال روش اتو!

دیدگاه

سلام دوست عزیز تولید 300 عدد برد pcb عموما میشه در چند کلاس کاری تقسیم کرد
      من خودم بیشتر از چندتا برد تولید نکرده ام و هدف دیگه ای دارم بیشتر دنبال بومی سازی برای انتقام گیری از چین هستم دست رو دلم نزار و اگه گذاشتی حتما دستات رو بشور که دلم خونه آخ آخ همین دیروز یک قفل چینی اشکمو در آورد بعد چند ساعت که در چوبی رو کندم و قفل رو جازدم همون دفعه اول که اومدم درب رو قفل کردم دیگه کلید قفل رو باز نکرد و مجبور شدم در رو بشکونم :sad: :cry2:

شما هیچ توضیحی ندادید که این مدارات در چه ضمینه ای خواهند بود و چند لایه خواهند بود و ...

اگر در مرحله تصمیم گیری برای شروع کار هستی برای اینکه یک وقت اشتباه نری باید موارد زیر رو بهت گوشزد کنم

همانطور که مستحظرید در تولید پی سی بی از چند تکنیک استفاده میشه که عامیانه به ترتیب اینها رو میشه گفت
      1- واکنش های شیمی - علم مواد : اسید ها- بازها- حلال ها- آب کاری ها
      2- فزیک - علم سطح : چسبندگی - اصطحکاک - مقاوت الکتریکی -
      3- مکانیک سوراخ کاری - پرس - هسته سازی

در فرآیندآیند های شیمیایی خوب حتما میدونید که مثلا واکنش های شیمیای چقدر به خلوص مواد و نقش کاتالیزور ها و درجه حرارت و بطور کلی شرایط تولید حساس هستند ؟ مثلا در تولید یک ماده کافی یک از مواد اولیه یک درصد نا خالصی داشته باشه تا محصول یک چیز دیگه ای بشه
      در رابطه با مکانیک هم باید بگم که مثلا برای برد متالیزه دقت در سوراخ کاری نقش بسیار بالایی داره که در تیراز بالا عموما سوراخ کاری بادست غیر ممکن است
      و الی آخر ..

ولی اگه آب از سرت گذشته و در مرحله تولید هستی باید بگم حتی تولید مادر برد های 6 لایه دوهسته هم کار خاصی نداره و تکنولوژی بالای نمی خواد و کل حساب کتابش دو دو تا چهارتا است فقط باید ابزار مناسبش رو تهیه کنی . و اگر امکانات آزمایش گاهی مثلا کنترل کیفت مواد اولیه نداری باید حس ششمت قوی بشه مثلا با نگاه کردن به رنگ محصول یا بوی محصول می تونی کیفیت مواد رو تشخیص بدی .

اینجا یک پیر مغان داریم به نام آقای کارا پی سی بی حتما بهت جواب خوب خواهند گفت
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash520
        سلام دوستان
        من قصد دارم ماهیانه حدود 300 عدد برد PCB با سایز حدود 15*20 در منزل تولید کنم
        تهیزاتی که باید بخرم چی هاستن؟ قیمتشون چنده؟
        من چند جا سوال کردم گفتن دستگاه پرس کارت و یک منبع نور لازم دارم
        این دستگاه پرس کارته چنده؟ایا فرق داره برای PCB؟ بعد این منبع نوره حتما خاصه؟ یا هر چیزی می تونه باشه؟

با تشکر :nice:
        سلام دوست عزیز
        بابت تصمیمی که گرفتی بهت تبریک میگم
        لطفا مشخص کن مداری که قصد تولیدش رو داری از چه نوعی(از نظر تعداد لایه) و از چه جنسی هست؟ در حقیقت سوالتون کلی و نمیشه پاسخ روشنی داد که براتون مفید باشه اما امیدوارم مدارتون تک لایه باشه چون در این صورت با یک هزینه ناچیز میتونید کارتون رو شروع کنید و بعد کم کم در صورت دوام آوردن توسعه بدید...........ان شاءا...
        زکات علم،نشر و پخش آن است.
        {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
          منبع نور و پرس کارت!؟!؟؟!؟
          منبع نور معمولا مال لامینت و سیلک هست و پرس کارت مال روش اتو!
          دوست عزیز از دستگاه پرس کارت برخی از دوستان برای فرایند لمینت کردن فیلمهای خشک(همون لمینتی که بین دانشجو ها رایجه) بر روی فیبر خام هم استفاده میکنند.
          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
            سلام دوست عزیز تولید 300 عدد برد pcb عموما میشه در چند کلاس کاری تقسیم کرد
            من خودم بیشتر از چندتا برد تولید نکرده ام و هدف دیگه ای دارم بیشتر دنبال بومی سازی برای انتقام گیری از چین هستم دست رو دلم نزار و اگه گذاشتی حتما دستات رو بشور که دلم خونه آخ آخ همین دیروز یک قفل چینی اشکمو در آورد بعد چند ساعت که در چوبی رو کندم و قفل رو جازدم همون دفعه اول که اومدم درب رو قفل کردم دیگه کلید قفل رو باز نکرد و مجبور شدم در رو بشکونم :sad: :cry2:

شما هیچ توضیحی ندادید که این مدارات در چه ضمینه ای خواهند بود و چند لایه خواهند بود و ...

اگر در مرحله تصمیم گیری برای شروع کار هستی برای اینکه یک وقت اشتباه نری باید موارد زیر رو بهت گوشزد کنم

همانطور که مستحظرید در تولید پی سی بی از چند تکنیک استفاده میشه که عامیانه به ترتیب اینها رو میشه گفت

در فرآیندآیند های شیمیایی خوب حتما میدونید که مثلا واکنش های شیمیای چقدر به خلوص مواد و نقش کاتالیزور ها و درجه حرارت و بطور کلی شرایط تولید حساس هستند ؟ مثلا در تولید یک ماده کافی یک از مواد اولیه یک درصد نا خالصی داشته باشه تا محصول یک چیز دیگه ای بشه
            در رابطه با مکانیک هم باید بگم که مثلا برای برد متالیزه دقت در سوراخ کاری نقش بسیار بالایی داره که در تیراز بالا عموما سوراخ کاری بادست غیر ممکن است
            و الی آخر ..

ولی اگه آب از سرت گذشته و در مرحله تولید هستی باید بگم حتی تولید مادر برد های 6 لایه دوهسته هم کار خاصی نداره و تکنولوژی بالای نمی خواد و کل حساب کتابش دو دو تا چهارتا است فقط باید ابزار مناسبش رو تهیه کنی . و اگر امکانات آزمایش گاهی مثلا کنترل کیفت مواد اولیه نداری باید حس ششمت قوی بشه مثلا با نگاه کردن به رنگ محصول یا بوی محصول می تونی کیفیت مواد رو تشخیص بدی .

اینجا یک پیر مغان داریم به نام آقای کارا پی سی بی حتما بهت جواب خوب خواهند گفت
            سلام دوستان عزیز
            مرسی بابت پاسخ
            تولید 300 عدد برد pcb عموما میشه در چند کلاس کاری تقسیم کرد
            منظورتون از چند کلاس کاری چیه؟

من هدف بلند مدتی دارم . اولش می خوام یه سری برد یک لایه خیلی ساده معمولی بزنم چون خیلی از روش ساخت بردها چیزی بلدن نیستم . منظورم از بردهای ساده فرض کنید بردهای آموزشی کوچیک یا مدار های معمولی که داخل اینترنت هست می خوام با تیراژ بالا مثلا 100 عدد یا 200 عدد در ماه بسازمشون . مثل آمپلی فایرها یا مثلا فرستنده های FM یا مدارهای کوچیک دیگه که بشه به عنوان مباحث آموزشی در مقطع کارشناسی استفاده کرد.
            بعدش که این چیزا یاد گرفتم اگه شد دوست دارم بوردهای چند لایه هم اگه امکان ساختش در خونه باشه بسازم . راستی من خیلی از کاربرد بردهای چند لایه چیزی نمی دونم . آیا همون بردهای موبایله؟ میشه یه توضیح مختصر درباره کاربردشون بدید؟
            من اصلا از ساخت بردهای مدار چاپی و و انواع تکنولوژی ساختشون چیزی نمی دونم
            گویا بالا هم یه سر ی اشتباهات در جملم بود گویا منبع نور+لمینیت باهم کاربردی نداره .

میشه درباره هزینه هرکدام از روش ها و همچنین کیفیت و دقت تولید هر کدوم از روش ها یه توضیح مختصر بدید؟
            حتی تولید مادر برد های 6 لایه دوهسته هم کار خاصی نداره و تکنولوژی بالای نمی خواد و کل حساب کتابش دو دو تا چهارتا است فقط باید ابزار مناسبش رو تهیه کنی
            جدی می گید؟ :eek: :eek:
            چطوری؟
            با چه دستگاهایی؟
            هزینه تجهیزاتش چقدره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
              سلام دوست عزیز
              بابت تصمیمی که گرفتی بهت تبریک میگم
              لطفا مشخص کن مداری که قصد تولیدش رو داری از چه نوعی(از نظر تعداد لایه) و از چه جنسی هست؟ در حقیقت سوالتون کلی و نمیشه پاسخ روشنی داد که براتون مفید باشه اما امیدوارم مدارتون تک لایه باشه چون در این صورت با یک هزینه ناچیز میتونید کارتون رو شروع کنید و بعد کم کم در صورت دوام آوردن توسعه بدید...........ان شاءا...
              سلام دوست عزیز

من هدف بلند مدتی دارم . اولش می خوام یه سری برد یک لایه خیلی ساده معمولی بزنم چون خیلی از روش ساخت بردها چیزی بلدن نیستم . منظورم از بردهای ساده فرض کنید بردهای آموزشی کوچیک یا مدار های معمولی که داخل اینترنت هست می خوام با تیراژ بالا مثلا 100 عدد یا 200 عدد در ماه بسازمشون . مثل آمپلی فایرها یا مثلا فرستنده های FM یا مدارهای کوچیک دیگه که بشه به عنوان مباحث آموزشی در مقطع کارشناسی استفاده کرد.
              بعدش که این چیزا یاد گرفتم اگه شد دوست دارم بوردهای چند لایه هم اگه امکان ساختش در خونه باشه بسازم . راستی من خیلی از کاربرد بردهای چند لایه چیزی نمی دونم . آیا همون بردهای موبایله؟ میشه یه توضیح مختصر درباره کاربردشون بدید؟

دیدگاه

راستی مدار هاییی دیگه هم که دوست داریم بسازم ایناست
                مثل اینورترها یا کانورترها
                یا دیمر
                یا هرچیز دیگه که مربوط به الکتورنیک صنعتی باشه
                مدارهایی که قصد ساختشون دارم از لحاظ تراکم قطعه عات و المان های مداری بزرگترین سایزی که دارند حداکثر حداکثر حداکثر حداکثر حداکثر 20*20 سانتی متره وبرای کار در حوزه کاری اسمال سیگنال هستش .
                فقط شاید بخوام چندتا دونه مدار فرستنده رایدیویی معمولی کوچولوی FM بسازم البته نه با تیراژ بالا
                نمی دونم امکان پذیر هست یانه؟ چون مدارهای مخابراتی حساس هستن گویا
                مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash520
                  راستی مدار هاییی دیگه هم که دوست داریم بسازم ایناست
                  مثل اینورترها یا کانورترها
                  یا دیمر
                  یا هرچیز دیگه که مربوط به الکتورنیک صنعتی باشه
                  مدارهایی که قصد ساختشون دارم از لحاظ تراکم قطعه عات و المان های مداری بزرگترین سایزی که دارند حداکثر حداکثر حداکثر حداکثر حداکثر 20*20 سانتی متره وبرای کار در حوزه کاری اسمال سیگنال هستش .
                  فقط شاید بخوام چندتا دونه مدار فرستنده رایدیویی معمولی کوچولوی FM بسازم البته نه با تیراژ بالا
                  نمی دونم امکان پذیر هست یانه؟ چون مدارهای مخابراتی حساس هستن گویا
                  مرسی
                  بهترین و ساده ترین راه برای شما اینه که فیبر سوراخکاری شده بخرید و بعد خودتون طرحتون روی اون چاپ کنید برای اینکار شما نیاز به یک پیمانکاری داری که بهش فایل بدی و اون براتون فیبر برشکاری کنه و سوراخکاری کنه و در نهایت فاکتورش رو بده بهتون.بعد از طرحتون یک شابلون چاپ سیلک تهیه کن و برای اینکار هم بعد از اینکه از طرحت یه پرینت پی دی اف با نسبت یک یکم گرفتی اون رو بدید به یک مغازه مهر سازی و یا فروشنده ملزومات چاپ سیلک تا شابلون طرحتون رو براتون هم بسازه و هم عکاسی کنه بعد دیگه باید چاپ سیلک بلد باشی و مابقی قضایا ..........
                  {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
                    1-فیبر سوراخکاری شده بخرید و بعد خودتون طرحتون روی اون چاپ کنید
                    2- نیاز به یک پیمانکاری داری که بهش فایل بدی و اون براتون فیبر برشکاری کنه و سوراخکاری کنه
                    3-بعد از طرحتون یک شابلون چاپ سیلک تهیه کن و برای اینکار هم بعد از اینکه از طرحت یه پرینت پی دی اف با نسبت یک یکم گرفتی اون رو بدید به یک مغازه مهر سازی و یا فروشنده ملزومات چاپ سیلک تا شابلون طرحتون رو براتون هم بسازه و هم عکاسی کنه بعد دیگه باید چاپ سیلک بلد باشی و مابقی قضایا ..........
                    سلام دوست عزیز من متوجه مورد یک و دو که فرمودی نشدم
                    منظورتون همین بردهای سواخ دار مسی هستش؟
                    یا نه بردهای PCB معمولی را سوراخ کاری کنم؟
                    من برای این کار پیکانکار از کجا پیدا کنم؟

منظورتون از پرینت یک یکم چیه؟ من تازه کارم چیزی بلد نیستم
                    چرا باید پریینت را بدم چاپ خونه؟ نباید خود فایل را بدم چاپ خونه؟ :eek:
                    میشه درباره چاپ سلیک یکم توضیح بدید ممنون میشم . یا اگه میشه لینکی چیزی فراسی معرفی کنید

مرسی :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash520
                      سلام دوست عزیز من متوجه مورد یک و دو که فرمودی نشدم
                      منظورتون همین بردهای سواخ دار مسی هستش؟
                      یا نه بردهای PCB معمولی را سوراخ کاری کنم؟
                      من برای این کار پیکانکار از کجا پیدا کنم؟
                      نه منظورم اون فیبرهای سوراخدار نیست معمولا جاهائی هست که فایل رو از شما میگیرند و فیبر سوراخکاری شده فایلتون رو روی هر جنسی که تمایل داشته باشید تحویل میدن البته نمیدونم توی همه ی شهر ها باشند یا نه اما شما شهرتون رو بگید ببینیم چی میشه
                      نوشته اصلی توسط arash520
                      منظورتون از پرینت یک یکم چیه؟ من تازه کارم چیزی بلد نیستم
                      چرا باید پریینت را بدم چاپ خونه؟ نباید خود فایل را بدم چاپ خونه؟ :eek:
                      پرینت یک یکم همون پرینت در اندازه واقعی ست در ضمن نگفتیم چتپخونه ببر گفتیم ببر یک مغازه مهر سازی بگو برای چاپ سیلک فیلم طرحت رو تهیه کنه یا حتی بگو خودش برات شابلونش رو اماده بکنه نیازی نیست فایل بدی البته اگر حوصله و ابار داشته باشی خودت هم میتونی بردهات رو سوراخکاری دستی کنه که البته قلق داره و توضیح کتبی اش برای من سخته اما کار راحتیه من جای شما بودم خودم سوراخکاری میکردم

http://azarsayan.com/fa/tutorial/print-book/%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%B3%DB%8C%D9%84%DA%A9-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%86/

لینک بالا هم یه چیزهائی از سیلک رو بهت آموزش میده اما بیشتر از اینکه سیلک چاپ باشه یک هنره و تجربحه و ذوق و تبحر دز اون حرف اول رو میزنه
                      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X