اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

add form در C#.net

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

add form در C#.net

با سلام
    من C#.net 20101 کار میکنم مشکلی که دارم اینکه یه برنامه میسازم بعد یه form دیگه بهش اضافه میکنم یعنی جمعا 2 تا form میشه. یه form1 و یه form2 حالا میخوام از طریق form1 اطلاعاتی رو از form2 بگیرم اما نمیدونم چجوری
    مثلا در form2 یه text box هست مه یه چیزی توش مینویسیم یهد رو form1 یه button هست که میخوام با کلیکش مطلب textbox که تو form 2 بود رو messege box کنه اما میگه نمیتونه دسترسی داشته باشه.....
    منم برنامهام خیلین نمیتونم تو یه form جا بدم هم نمیشه . هم کثیف کاریه :cry2: :cry2:ممنون میشم راهنمایی کنید
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر

پاسخ : add form در C#.net

ساده ترین کار اینه که تکست باکست رو static تعریف کنی.
    توی سولوشن اکسپلورر، زیر فرمی که تکست باکس توشه، یه فایل دیگه هست که همنام فرمته به اضاف کلمه design.
    رو اون دابل کلیک کن بعدش با سرچ کردن تکست باکست رو پیدا کن و توی خطی که تعریف شده public static بنویس.
    بعدش با نوشتن form2.textbox1 بهش دسترسی داری.

این یه راه حل سادس ولی از نظر برنامه نویسی اصولی نیست!

دیدگاه

راستی، ورژن 20101 رو از کجا گیر آوردی؟ :mrgreen:

دیدگاه

یه رشته ی public تعریف کنید و اون رو توی event مربوط به text box text changed مقدار بدید.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sobhan1990
          راستی، ورژن 20101 رو از کجا گیر آوردی؟ :mrgreen:
          سلام .. 2010 رو خریدم :mrgreen:
          اقا این حرکت form2.textbox رو زدم جواب نداد الان ارورش یاذم نیست اما جواب نمیداد
          این روش public رو انجام ندادم میشه یه توضیح مختصر بدید :cry2:

هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Saeb
            سلام .. 2010 رو خریدم :mrgreen:
            اقا این حرکت form2.textbox رو زدم جواب نداد الان ارورش یاذم نیست اما جواب نمیداد
            این روش public رو انجام ندادم میشه یه توضیح مختصر بدید :cry2:
            راستی یه سوال من با متد serialport کار کردم اما الان تو کف اینم که یه ارایه رو بتونم بفرستم و بگیرم اما تو این موضوع مشکل دارم اگه مثالی چیزی داشتین بدین میترکم از خوشحالی :wow: :wow: :mrgreen:
            هيتلر

دیدگاه

راستی یه سوال من با متد serialport کار کردم اما الان تو کف اینم که یه ارایه رو بتونم بفرستم و بگیرم اما تو این موضوع مشکل دارم اگه مثالی چیزی داشتین بدین میترکم از خوشحالی :wow: :wow: :mrgreen:
              این مقاله رو آقای محمد حسینی زحمتش رو کشیدند:
              http://wdl.persiangig.com/pages/down...rialDotNet.PDF

در مورد اون یکی مشکل.یه رشته تعریف کنید که از هردو فرم قابل دستررسی باشه.تو تابع تغییر تکست باکس اون رو مقدار بدید و تو اون یکی فرم بخونید. فکر کنم بشه اینجوری.
              [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                این مقاله رو آقای محمد حسینی زحمتش رو کشیدند:
                http://wdl.persiangig.com/pages/down...rialDotNet.PDF

در مورد اون یکی مشکل.یه رشته تعریف کنید که از هردو فرم قابل دستررسی باشه.تو تابع تغییر تکست باکس اون رو مقدار بدید و تو اون یکی فرم بخونید. فکر کنم بشه اینجوری.
                ممنون پورت سریال رو میدونم اما بازم ممنون از لینک بیشتر رو usb و ethernet کار داشتم ... اگه کتاب باشه خیلی بهتره ... متاسفانه اینجا visual stdio ندارم .. مسافرتم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:اما برم خونه یه چک میکنم متدتونو
                هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sobhan1990
                  ساده ترین کار اینه که تکست باکست رو static تعریف کنی.
                  توی سولوشن اکسپلورر، زیر فرمی که تکست باکس توشه، یه فایل دیگه هست که همنام فرمته به اضاف کلمه design.
                  رو اون دابل کلیک کن بعدش با سرچ کردن تکست باکست رو پیدا کن و توی خطی که تعریف شده public static بنویس.
                  بعدش با نوشتن form2.textbox1 بهش دسترسی داری.

این یه راه حل سادس ولی از نظر برنامه نویسی اصولی نیست!
                  سلام سبحان جان ... عذر میخوام من این کارو کردم اما error میده نمیدونم کودوم خط رو پاک کنم بعد با public static جای گزین کنم
                  هيتلر

دیدگاه

لعنت به این میکرو سافت اصلا چرا مثل همون vb نذاشت باشه
                    هيتلر

دیدگاه

لعنت به این میکرو سافت اصلا چرا مثل همون vb نذاشت باشه
                      اقا شرمنده من کارم بد جور گیر اینه نمیتونم همه کامپوننتهامو تو یه فرم کنم نتم گشتم نمیدونم کلاسو وراثتو همه اینا بود اما مثالاش گیج کننده بود..... .......خواهشن اگه کسی میدونه یه مثال بهم بده اجرش با خدا مردم به خدا اینقدر به بیل گیتس فحش دادم :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                      هيتلر

دیدگاه

عزیزم شما دقیقا چه نوع رابطه ای میخوان بین فرم هات برقرار باشه.
                        باید یکیش اون یکی رو باز کنه. بعد بیای مثلا اون textbox ت رو از تو منوی propertiesش مقدار modifiers رو public کنی
                        بعد تو form اصلی یه object از اون یکی بسازی و ...
                        http://s3.picofile.com/file/7367747846/TwoForm.rar.html
                        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                          عزیزم شما دقیقا چه نوع رابطه ای میخوان بین فرم هات برقرار باشه.
                          باید یکیش اون یکی رو باز کنه. بعد بیای مثلا اون textbox ت رو از تو منوی propertiesش مقدار modifiers رو public کنی
                          بعد تو form اصلی یه object از اون یکی بسازی و ...
                          http://s3.picofile.com/file/7367747846/TwoForm.rar.html
                          دوست عزیز مثلا در پورت سریال برای تنظیمات پورت و باند ریت میخوام از یه فرم دیگه استفاده کنم اما اگه کاربر
                          saerialport.portname= form2.combobox1.text
                          به عنوان مثال یه همچین کاری نمیشه
                          مثالتون رو گرفتم ممنونم در حال برسیشم
                          هيتلر

دیدگاه

دوست عزیز مثلا در پورت سریال برای تنظیمات پورت و باند ریت میخوام از یه فرم دیگه استفاده کنم اما اگه کاربر
                            saerialport.portname= form2.combobox1.text
                            به عنوان مثال یه همچین کاری نمیشه
                            مثالتون رو گرفتم ممنونم در حال برسیشم
                            خوب همون مثال جواب کار شما رو میده البته با تغییراتی.
                            باید f2 رو با showdialog باز کنید و یه دکمه ok تو form2 باشه که پس از کلیک dialogresult رو برابر ok بکنه و ...
                            یه سیستمی مثل openfiledialog باید پیاده کنی.
                            بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                            اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                              خوب همون مثال جواب کار شما رو میده البته با تغییراتی.
                              باید f2 رو با showdialog باز کنید و یه دکمه ok تو form2 باشه که پس از کلیک dialogresult رو برابر ok بکنه و ...
                              یه سیستمی مثل openfiledialog باید پیاده کنی.
                              خوب من نمیخوام اون form باز شه ببینید مثلا به صورت default عدد 3000 برای timeout سریال پورت باشه...دیگه حتی اگه کسی که با این برنامه کار میکنه دیگه بدون نیاز به باز کردن فرم2 از 3000 برای تایم اوت استفاده کنه البته الان روش کار میکنم ببینم میشه یا نه......خیلی ممنونم از مثالت واقعا کمک کرددد :redface:
                              هيتلر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X