اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت تایمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت تایمر

سلام به همه مهندسای عزیز.
    من با 555 یه تایمر بستم که خروجیش 5 دقیقه روشن و 5 دقیقه خاموشه.یه مولتی ویبراتور با دیوتی سایکل پایین (5 دقیقه) .فقط یه مشکل دارم.اونم اینه که سیکل اولش 13 دقیقه طول میکشه که این واشه من مشکل ساز شده.دلیلش هم معلومه چون خازن از صفر ولت شروع به شارژ میکنه.کسی راه حلی سراغ داره که این سیکل اول رو اصلاحش کنیم؟ :angry:
    زیباترین لبخند لبخند خداست

پاسخ : مشکل در ساخت تایمر

نوشته اصلی توسط javadamirpoor
    سلام به همه مهندسای عزیز.
    من با 555 یه تایمر بستم که خروجیش 5 دقیقه روشن و 5 دقیقه خاموشه.یه مولتی ویبراتور با دیوتی سایکل پایین (5 دقیقه) .فقط یه مشکل دارم.اونم اینه که سیکل اولش 13 دقیقه طول میکشه که این واشه من مشکل ساز شده.دلیلش هم معلومه چون خازن از صفر ولت شروع به شارژ میکنه.کسی راه حلی سراغ داره که این سیکل اول رو اصلاحش کنیم؟ :angry:
    سلام ولتاژ خازن اسیلاتور555 بین 1/3 تا 2/3 اندازه ولتاژ تغذیه تغییر میکنه برای اینکه به خازن به سرعت مقدار اولیه بدیم شاید بتوان با یک خازن بزرگ اینکارو کرد بدین ترتیب که یک خازن بزرگ رو با یک مقاومت سری کرده وسر خازنو به ولتاژ تغذیه و سر مقاومتوبه زمین وصل میکنیم محل اتصال خازن و مقاومتو با یک دیود به خازن اسیلاتور وصل میکنیم چون در لحظه روشن کردن مدار خازن بزرگ اتصال کوتاه است پس خازن اسیلاتور به تغذیه اتصال کوتاه شده و شارژ میشود البته خود خازن اسیلاتور هم درلحظه اولیه اتصال کوتاست برای همین اون یکی خازن بایستی بزرگتر باشه .نقش دیود هم اینه پس ازراه افتادن مدار خازن بزرگ و مقاومت تاثیری نداشته باشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X