اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم فیوز بیت خواهشا خیلی حیاتیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم فیوز بیت خواهشا خیلی حیاتیه

با سلام به دوستان گلم تازه یک میکروی بیزبونو دادم به باد حالا نمیدونم چطوری دوباره برش گردونم
    فیوز بیت های
    cksel0,1,2,3lرو فعال کردم حالا به هیچ وجه میکرو شناسایی نمیشه کریستال هم گزاشتم باز هم نشد
    در ضمن سر رشته از فیوز بیت ها ندارم فقط دستکاریش کردم
    تازه ما از تهزان دوریم وگرنه یدونه نو میخریدم
    خواهشا کمک کنید
    «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

پاسخ : تنظیم فیوز بیت خواهشا خیلی حیاتیه

سلام
    زمانی که فیوزبیت های کلاک رو تغییر میدی باید خیلی دقت کنی

یک منبه کلاک رو به پایه xtal1 بدید و حالا تست کنید و اگر دیدید نشد به xtal 2 منبع کلاک رو بدید
    برای منبع کلاک هم میتونید یک میکروی دیگه رو بگیرید و هی یکی از پایه های اون رو خاموش و روشن کنید که این میتونه یک منبع کلاک بشه
    من خودم از این روش استفاده میکنم برای بازیابی

این برنامه با بیسیک

$regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 8000000
    config porta = output
    do
    set porta.0
    reset porta.0
    loop:
    end

با اقتباس از بروبچ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
      سلام
      زمانی که فیوزبیت های کلاک رو تغییر میدی باید خیلی دقت کنی

یک منبه کلاک رو به پایه xtal1 بدید و حالا تست کنید و اگر دیدید نشد به xtal 2 منبع کلاک رو بدید
      برای منبع کلاک هم میتونید یک میکروی دیگه رو بگیرید و هی یکی از پایه های اون رو خاموش و روشن کنید که این میتونه یک منبع کلاک بشه
      من خودم از این روش استفاده میکنم برای بازیابی

این برنامه با بیسیک

$regfile = "m32def.dat"
      $crystal = 8000000
      config porta = output
      do
      set porta.0
      reset porta.0
      loop:
      end

با اقتباس از بروبچ
      سلام خیلی ممنون از اینکه جوابمو دادید من نمیدونم منبع کلاک چیه اگر میدونید خیلی طولانیه نمیخواد توضیح بدید فقط بهم بگید کدوم پایه های میکروی جدیدو به کدوم پایهatmega8خراب وصل کنم وچیکار کنم بازم شرمنده اگه میشه این برنامه رو برام تو فایل hexقرار بدید طوری باشه که بهatmega16بخوره چون من فقط یدونه atmega16دارم فقط
      ممنون
      «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

دیدگاه

به این صورت میتونی عمل کنی البته زحمت دوستان بود من قبلا سیو کرده بودم دوباره گداشتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X