اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با راه اندازی ULN2803

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با راه اندازی ULN2803

سلام من میخام توسط یه میکرو و یه ULN2803یه رله رو اندازی کنم .هم در عمل وهم در پرتئوس به مشکل برخوردم ونمی تونم این رله رو راه اندازی کنم .حتی بجای رله یه LED وصل کردم بازم نتونستم .!!!!
    پایه خروجی میکرو رو دادم به پایه 1 ULN و از پایه 18 ULN دادم به اند LED و کاتد هم به منفی...--- پایه9ULN هم دادم به زمین.
    دوستان بفرماییند که کجای کار من ایراد داره
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

پاسخ : مشکل با راه اندازی ULN2803

پایه ی 10 رو چی کار کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    همین جوری رو هوا؟ :angry:
    پایه ی 10 به ولتاژی که به رله وصله متصل میشه. مثلا اگر رله رو با 15 ولت راه اندازی کردی این پایه رو هم به منبع 15 ولت وصل کن.

دیدگاه

با سلام.
      دوست عزیز همونطور که دوستمون اشاره کردن شما پایه 10 رو به ولتاژ مورد نیاز رله وصل کن و بعد تو خروجی از مقاومت pullup استفاده کن.
      با این کار فکر کنم مشکل حل بشه.
      موفق باشید
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

دوست عزیز uln یه معکوس کنندس یعنی اگه 1 به ورودیش بدی خروجیش صفر میشه بنابراین باید آند رو به vcc و کاتد رو به پایه خروجیه uln بدی
        آنکس که بداند و بداند که بداند /، اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
        آنکس که بداند و نداند که بداند / ، بيدارش نماييد که بسي خفته نماند
        آنکس که نداند و بداند که نداند / ، لنگان خرک خويش به مقصد برساند
        آنکس که نداند و نداند که نداند / ، در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دیدگاه

من uln رو به تغذیه ۱۲ ولت متصل کردم اما خروجی آردوینو رو که به پایه یک ic وصل میکنم خروجی نمیده
          لطفاً راهنمایی کنید ممنون

دیدگاه

سلام
            نحوه اتصالتون رو توضیح بدهید
            این ای سی رو میشه به این شکل نگاه کرد همین طور که در شماتیک موجود هست یه دارلینگتون داریم
            حالا ما کاری نداریم می گیم یه ترانزیستور داریم با گین خیلی بالا که همین طور که دیتا شیت نشون داده کلکتورش بازه یعنی open collector هست
            و یک دیود هم از کلکتور برامون گذاشته تا زمانی که مثلا رله یا موتور داریم و این ها در زمان خاموش شدن یه ولتاژ معکوس می سازن این دیود محافظت کنه از بالا رفتن ولتاژ کلکتور تا نسوزه
            دیود فلای ویل فکر می کنم اسمش بود
            خب حال شما اگر یه ترانزیستور داشته باشید و قرار باشه رله تون رو باهاش روشن کنید چیکار می کنید
            امیتر به زمین بیس به میکرو برای کنترل روشن و خاموش کردن
            کلکتور به یکی از پایه های بوبین رله
            پایه دیگه بوبین به تغذیه مناسب رله مثلا اگر رله 5 ولتی هست به 5 ولت متصل می کنید
            حالا برای محافظت از ترانزیستورتون چیکار می کنید ؟؟؟
            یک دیود بین تغذیه رله و کلکتور به صورت معکوس متصل می کنید
            این همه چیزهایی است که در این آی سی به صورت پک ارائه شده یعنی هم دیود محافظ رو گذاشته که اگر خواستید استفاده کنید هم خروجیش به صورت اپن کلکتوره
            پس توجه داشته باشید برای روشن کردن یک LED نیازی به اتصال دیود داخلی به تغذیه نیست
            اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
            پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
            در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

آیسیuln پایه ۱۰ شو به 12 ولت vcc متصل کردم پایه 1 رو به آردوینو و پایه ۱۸رو با vcc به بوبین رله وصل کردم
              حالا مشکل اینجاست که uln باخروجی آردوینو عمل نمی*کنه اما با اتصال به ۱۲ ولت عمل می*کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X