اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول وایرلس ASK ریموت ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول وایرلس ASK ریموت ماشین

سلام

برای اینکه چهارتا کلید رو قطع و وصل کنم از ماژول های ASK (از نوعی که تو ریموت ماشین استفاده میشه)
    و دیکودر و انکودر PT2262 و PT2272 استفاده کردم ولی وقتی سوئیچ های انکودر رو قطع و وصل می کنم تغییری تو گیرنده ایجاد نمی شه اما اگه Enable انکودر رو قطع و وصل کنم درست میشه. حتی ماژول ها رو برداشتم و به جاش سیم زدم ولی باز همینطور بود با قطع و وصل کردن Enable درست شد.
    از مدار دیکودر و انکودر مطمئن نیستم اگه لینک شماتیکش رو بذارید ممنون میشم

پاسخ : ماژول وایرلس ASK ریموت ماشین

پایه Enable در گیرنده یا همون دکودر زمانی فعال میشه که کدینگ و مقاومت اسیلاتور برابر و طبق
    جدول داخل دیتاشیت باشند .
    اگر کدها درست مطابق هم نباشند هیچ وقت Enable تغییر وضعیت نمیده . و همینطور اگه مقاومت
    اسیلاتور یکی نباشند تغییری نمیکنه . باید این دوتا رو چک کنید .
    وقتی شما دستی اینکارو میکنید به این معنیه که شبیه سازی ریموت رو کردید و ظاهرا همه چیز
    درست کار میکنه :biggrin:
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

تو دیتاشیت من جدول نیست :biggrin:
      من Enable رو تو انکودر تغییر میدم نه دیکودر
      مقدار مقاومت های اسیلاتور ها رو از یه application circuit گذاشتم مقدارشون برابر نبود (فرستنده 4.7M گیرنده 1M) یعنی میگید مشکل همینه و فرستنده و گیرنده سنکرون نیستن؟

بسیار ممنون

دیدگاه

درسته . بخشید . من با پین VT در گیرنده جابجا نوشتم. چون خودم همیشه این پین رو دستی تغییر میدم :mrgreen:
        عکس زیر جدول مقاومت ها هستش :

ضمنا طبق دیتاشیت پایه Enable با LOW شدن فعال میشه . باید شماتیکتون رو ببینید که چه وضعیتی داره .
        هم میشه دائم به زمین متصل کرد و هم اینکه همزمان با فشردن کلیدها دستور فعال شدن به این پین رو هم
        داد .
        باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X