اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور مغناطیس UGN3113U

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور مغناطیس UGN3113U

بچه ها تا حالا کسی با این سنسور کار کرده
    سنسور مغناطیس UGN3113U
    اگه کار کردید باید چه ولتاژ تغذیه بدیم تا خروجی مناسب بگیریم و به ADC میکرو وصل کنیم
    این سنسور فقط در مقابل آهنربا عمل می کنه یا نه در برابر اشیائ فلزی هم عمل می کنه
    این سنسور فلز رو در چه فاصله ای تشخیص میده؟
    قم الکترونیک

پاسخ : سنسور مغناطیس UGN3113U

من یه دونه از این سنسور ها رو خریدم اما به هیچ عنوان در خروجی ولتاژ نداریم یعنی وقتی آهنربار رو نزدیک می کنم یا دور می کنم هیچ تاثیری نداره لطفا راهنمایی کنید
    قم الکترونیک

دیدگاه

تعییرات ولتاژ خروجی در حدود میلی ولت هستش و باید با یه پ امپ تقویت کنین و بعد با adc نمونه بگیرید و بقیه مراحل/...

دیدگاه

من از این مدار استفاده کردم شکل پایینی رو بستم اما جواب نداد من خیلی گشتم مثل اینکه همه با این سنسور مشکل دارن
        قم الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronicnarm2010
          من یه دونه از این سنسور ها رو خریدم اما به هیچ عنوان در خروجی ولتاژ نداریم یعنی وقتی آهنربار رو نزدیک می کنم یا دور می کنم هیچ تاثیری نداره لطفا راهنمایی کنید
          با سلام،

این سنسور نسبت به آهنربا عکس العمل نشون نمیده! باید اون رو در یک میدان مغناطیسی قرار بدید، مثلا در مجاورت یک سلف و یا اینکه یه آهنربای کوچک به پشتش بچسبونید که در این حالت، با نزدیک شدن به اجسام فلزی، خروجی خواهید داشت.....

برای اطلاعات بیشتر به دیتاشیت ugn3503 یه نگاهی بندازید ( خیلی با 3113 تفاوت نداره، ولی دیتاشیتش کامل تره! )

Sensitivity این سنسور حدودا 1mV/G هست، پس اگر میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی باشه ( یا آهنربایی که پشتش میچسبونید به اندازه کافی قوی باشه ) و هدف فقط شناسایی میدان باشه و اندازه گیری اون مهم نباشه، در اینصورت، نیازی تقویت کننده هم ندارید، مگر اینکه بخواید شار مغناطیسی رو بطور دقیق اندازه گیری کنید که در اینصورت قضیه متفاوته و نیاز به پیش تقویت کننده الزامی میشه
          مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

خیلی ممنون امتحان می کنم بهتون خبر میدم پیشاپیش سال نو هم مبارک
            قم الکترونیک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X