اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاخیر lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاخیر lcd

برای نمایش روی lcd حداقل چه مقدار زمان لازمه 200 میلی ثانیه. اگه بخواهیم چند تا adc نمونه برداری کنیم با سرعت بالا برای نمایش هر کدوم خیلی وقت میگیره چکار باید کرد

اگه از مد 4 بیتی استفاده کنیم سرعت نمایش کمتر از8 بیتی میشه
    ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : تاخیر lcd

ال سی دی کاراکتری به درد این کاری که میگی (سرعت در نمایش) نمیخوره
    اگه میتونی با هم نمایش بده
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

قطعا کسی برای نشان دادن سیگنال نمونه گیری شده به صورت گراف از lcd کارکتری استفاده نمی کنه ولی اگر که می خواهید به صورت عددی نمایش دهید مناسب هست . برای این کار بهترین راه میانگین گرفتن از سیگنال و نمایش روی lcd هر 200 یا 300 میلی ثانیه یک بار است

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز مشکل شما به سادگی با اتوماتیک کردن نمونه برداری ADCها حل میشه و شما سریعترین نمونه برداری رو مستقل از برنامتون خصوصا تاخیرها که زیاد هم در برنامه چیز خوبی نیستند خواهید داشت یعنی هر قدر هم سریع برای خواندن مقادیر به رجیستر های مورد نظرتون سرکشی کنید میبینید که مقادیر اونها بارها تازه سازی شده اند.

لطفا بفرمایید با چه کامپایلری کار میکنید تا بنده و یا سایر دوستان امکان کمک بیشتر به شما رو داشته باشند.
        موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

ال سی دی من کاراکتری 2*16 هست .چون به سرعت بالای برای خواندن adc و نمایش مقدار روی اون لازم دارم .ایا بهتر نیست از مد 8 بیتی استفاده کنم تا 4 بیتی

در ضمن منظورتو از اتوماتیک کردن نفهمیدم

دیدگاه

راستش تا به حال به پروژه هایی که احتیاج به سرعت بالا در نمایش داشتند زیاد برخورد کردم اما تا به حال نیاز نشده و یا ندیدم که از مد 8 بیت استفاده بشه و حتی در کامپایلر معروفی مثل CODEVISION اصلا این مد در ویزارد پیش بینی نشده و همون 4 بیت هست. ، شاید علتش این باشه که کلیه فرایند نوشتن چند دهم میلی ثانیه بیشتر طول نمیکشه و این هزاران مرتبه از تاخیر که شما به LCD میدی سریعتره و میتونه به موقع عمل کنه.

منظورم از اتوماتیک این هست که وقفه خواندن ADC فعال بشه و همه کانالهای ADC به ترتیب شروع به خواندن یک مقدار از روی پایشون بکنن و سریع میرسن به بعدی و این طوری همیشه همه پایه های ADC در حال خوانده شدن هستند ... و شما هر وقت بخونیدشون مقدارشون دقیق و درست هست و به موقع هم به روزرسانی میشن.
            موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

عزیز دل بابا شما توی کارکتری عملا بیشتر از 100 میلی ثانیه نمی تونی سریع کنی چون همش پرش عدد داری بهترین راه اینکه مقدار اندازه گرفته رو هر چند میلی ثانیه مثلا 200 نمایش بدی . البته اگه در این مدت میانگین بگیری که نور الا نوره.

نوشته اصلی توسط SAMIN20
              ال سی دی من کاراکتری 2*16 هست .چون به سرعت بالای برای خواندن adc و نمایش مقدار روی اون لازم دارم .ایا بهتر نیست از مد 8 بیتی استفاده کنم تا 4 بیتی

در ضمن منظورتو از اتوماتیک کردن نفهمیدم
              تا به حال نشنیدم که کسی از این مقدار رزولیشن در adc استفاده کنه . چرا با وجود رزولیشن 10 بیتی می خواهی از رزولیشن 8 بیتی استفاده کنی و مگه 4 بیتی رو هم avr ساپورت می کنه :eek:

البته فکر میکنم که منظورتون از 4 بیتی برای ارتباط با lcd باشه درسته .

دیدگاه

بله .منظور من اینه اگه داده ها را 4 بیت 4بیت برای lcd بفرستیم ایا زمان بیشتری صرف میشه نسبت به ارسال 8 بیتی

دیدگاه

سلام
                  مشکلت اینه که مثلا بخوای یه عدد رو نشون بدی تا کاملا روی ال سی دی بیاد زمان زیادی می بره ؟
                  اگه اینه چرا فرکانس کلاک رو بیشتر نمی کنی ؟

دیدگاه

چقدر سرعت ایا باید با چشم مصلح قراعت شود
                    در هر صورت شما باید بتونین اون مقدار روی صفحه رو بخونین
                    معمولا متغیرها با یک چیزی مقایسه میشن و اون چیز روی نمایشگره اگر سرعت بالا باشه
                    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهرام کشت پور
                      چقدر سرعت ایا باید با چشم مصلح قراعت شود
                      در هر صورت شما باید بتونین اون مقدار روی صفحه رو بخونین
                      معمولا متغیرها با یک چیزی مقایسه میشن و اون چیز روی نمایشگره اگر سرعت بالا باشه
                      مظورم این نبود که تا میاد روی صحفه پاک بشه دو باره بیاد منظورم اینه که مثلا اگر ERFAN بخواد بیاد روی ال سی دی یه چند میکرو ثانیه ای زمان می بره اول E دوم R تا کامل بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X