اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیلDWORD بهWORD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیلDWORD بهWORD

سلام کسی میتونه در مورد تبدیل متغیرهای dwordبه word راهنمایی کنه؟
    مثلا من میخوام زمان سپری شده در تایمر را روی hmi مانیتور کنم و ورودی های hmi فقط به صورت word است و متغیر زمان از نوع dword
    باتشکر

پاسخ : تبدیلDWORD بهWORD

سلام مطمنا کسی نمیتونه حدس بزنه که منظور چه نوع PLC وکدام مدل HMI استفاده می کنید ابتدا این موارد را مشخص کنید

دیدگاه

به نظر من ایشون منظورشون درباره دلتا هستش حس دهم
      M.R.R

دیدگاه

درود بر شما حامد جان...

در ابتدا باید بگم تبدیل Word به DWord در واقع نشدنیه. اما با در نظر گرفتن یک شرط, یه راهی برای مشکل شما وجود داره.
        شرط: درسته که زمان شما در یک دوکلمه ذخیره میشه اما این مقدار نباید از یک Word بیشتر بشه. یعنی اگه حتی یک بیت از یک Word بیشتر بشه (بشه 17 بیت) کارتون مشکل میشه.
        حالا اگه شرط برقرار باشه: در این صورت مثلاً اگه آدرس DWord شما MD0 باشه شما میتونید توو HMI فقط از کلمه اول استفاده کنید, یعنی مثلاً MW0. اینطوری برای HMI فقط یک کلمه تعریف شده.
        اما اگه شرط برقرار نباشه و زمانتون در تعداد بیت هایی بیشتر از 16 بیت ذخیره میشه باید فکر دیگری دریاره کنترلر یا مانیتورینگتون بکنین. امیدوارم نظرمو خوب بیان کرده باشم و کمکتون کرده باشه. در غیر این صورت مشخصات بیشتری از سیستمتون بدین تا راه دیگه ای پیدا کنیم....

پیروز و سربلند باشید...... :bye
        ME Mohebbi

دیدگاه

سلام
          از همه دوستانی که راهنمایی کردند متشکرم
          plc مورد نظر من از خانواده ls-xgb ونهایتا راه حل را به دست آوردم
          میبایست ابتدا متغیر زمان را به فرمت udint تبدیل کرده سپس حاصل را بر 1000 تقسیم و خارج قسمت تقسیم را به uint تبدیل نماییم

دیدگاه

با سلام...
            آقا حامد ممکن راجع به این روشتون یکم بیشتر توضیح بدین؟؟ برای من خیلی جالب شد که بدونم....
            آخه راستش تا حالا این کارو نکرده یودم و خیلی برام جالب شد. اگه توضیح بیشتری بدین ممنون میشم. البته با فرمت اعداد مشکلی ندارم. اینکه چرا و از کجا(با چه منطقی) شما اون عدد دوکلمه integer رو تقسیم بر 1000 کردین برام مبهم.چون معمولاً زمان در PLCها با فرمت Hex ذخیره میشه(siemens که اینطوره). بعد این فرمت رو به int تبدیل کنین و بعد به 1000 تقسیم؟

با سپاس....
            ME Mohebbi

دیدگاه

سلام وقت بخیر
              این روش من برای مانیتور کردن کاربرد داره وعلت تقسیم بر 1000 اینکه معمولا حداقل زمان نشان داده شده در تایمرها میلی ثانیه است (البته باتوجه به تجربه محدود خودم )واگه ما بخوایم این بخش هم روی hmi نمایش داده بشه هم حجم برنامه زیاد میشه و هم روی نمایشگر به فضای بیشتری نیاز داریم.

دیدگاه

بسار ممنون از اطلاع مفیدتون...
                راستش من فکر کردم به میلی ثانیه هم احتیاج دارین...

باز هم ممنون....
                پاینده باشید....
                ME Mohebbi

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X