اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مبدل dc to dc سوییچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مبدل dc to dc سوییچینگ

با سلام
    من یک مبدل dc to dc از شرکت تراکو پاور به مدل tma2405s رو به زحمت باز کردم تا از روش کپی بزنم مدارش خیلی ساده هستش و حتما براتون میزارم اما مشکل از اینجا شروع شد که بر روی دستگاهی که این مبدل وجود داره(تراکو)هیچ مبدل دیگه ای کار نمیکنه با وجود اینکه همه 5ولت خروجی دارند. من چند مبدل دیگه از شرکتهای minmax mau325 &echin 2405s &tracopower tel3-2011با مشخصات تقریبا مشابه رو آزمایش کردم ولی جواب نداد. نمیدونم علت چیه اگه ممکنه کمک کنید؟[img][/img]

پاسخ : ساخت مبدل dc to dc سوییچینگ

نوشته اصلی توسط saeed86
    با سلام
    من یک مبدل dc to dc از شرکت تراکو پاور به مدل tma2405s رو به زحمت باز کردم تا از روش کپی بزنم مدارش خیلی ساده هستش و حتما براتون میزارم اما مشکل از اینجا شروع شد که بر روی دستگاهی که این مبدل وجود داره(تراکو)هیچ مبدل دیگه ای کار نمیکنه با وجود اینکه همه 5ولت خروجی دارند. من چند مبدل دیگه از شرکتهای minmax mau325 &echin 2405s &tracopower tel3-2011با مشخصات تقریبا مشابه رو آزمایش کردم ولی جواب نداد. نمیدونم علت چیه اگه ممکنه کمک کنید؟[img][/img]
    با سلام.
    سعید جان 5 ولت با 5ولت که فرقی نمیکنه بحث سر جریان مورد نیاز است که باید از این منبع کشیده بشه. که احتمالا اون منابع دیگه نمیتونن تامین کنن این جریان رو و اصلا واسه اون جریان طراحی نشدن.
    شما باید ببینی چقدر جربان مورد نظر هست.
    راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

controlعزیز با تشکر از پاسختون
      همه تغذیه ها 200میلی آمپر بودند که با اصلی فرقی نداشتن ونکته مهم در سرعت سوییچینگ داخلی و نوع دیود در قسمت خروجی هست
      مدارش رو در هیچ سایتی پیدا نکردم حالا نقشه اونو میزارم ببینین و نظر بدین.

http://up98.org/upload/server1/02/c/kl2m90ktozyxq6ok1uwv.png

دیدگاه

برای پلود عکس میتونی از این سایت استفاده کنی :

http://up98.org/

بعد از پلود لینکشو از طریق ایجاد لینک یا اضافه کردن عکس (حجم عکس کمتر باشه و خوانا ) تو پست قرار بده.

دیدگاه

تشکر از علم فردا
          در مورد مدار بگم که من با سیم پیچ اصلی (که سالم در آوردم)و ترانزیستور مشابه به شماره 2sd1616 مدار رو بستم ولی هم ترانزیستورها داغ میشن و هم خروجی 1.5 ولت دارم . البته دیود های خروجی ، در مدار اصلی شماره ای نداشت ولی به جاش 4148 رو استفاده کردم.

دیدگاه

سلام
            شما باید یه دیود شاتکی استفاده کنید

دیدگاه

با تشکر
              از دیود شاتکی هم استفاده کردم ولی فکر کنم در نمونه اصلی هم از دیود شاتکی استفاده نکرده چون اگه شاتکی بود باید خروجی 3.5 تا 4کیلو اهم رو نشون میداد ول خروجی5ولت مدار اصلی رو با اهم متر گرفتم دیدم در حدود 400 کیلو اهم داره این مدار دوباره وصل میشه به یک میکرو صنعتی

دیدگاه

سعید جان بقیه منبع ها رو وصل میکنی چه مشکلی پیش میاد؟ دستگاه اصلا درایو نمیشه؟
                الان این مدار آخری با وجود اون سنسور فکر کنم بالای 200mA بخوادها.
                به نظرم در زمانی که دستگاه داره کار میکنه بگیر دقیق جریان رو.
                راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

control جان
                  در مدار سنسوری وجود نداره اون یکی هم تاچ هستش.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X