اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری میشه 1 پالس رو کپچر کرد و از پین دیگه میکرو به بیرون فرستاد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری میشه 1 پالس رو کپچر کرد و از پین دیگه میکرو به بیرون فرستاد؟

سلام
    من میخوام یه پالسی که از ایسی پالس جنراتور تولید میشه رو کپچر یا رکورد کنم وبا تغییر تو دامنه پالس دوباره از میکرو این پالس رو بدم به بیرون ، البته با بسکام کار میکنم
    ممنونمیشم کمکم کنید
    امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

پاسخ : چطوری میشه 1 پالس رو کپچر کرد و از پین دیگه میکرو به بیرون فرستاد؟

اگه پالست مربعی باشه ، با استفاده از کانتر خود میکرو می تونی پالسهای با سرعت بالا رو رکورد کنی . ولی اگه مربعی نباشه باید از a2d میکرو استفاده کنی که سرعتش کمتره .
    تو خروجیم بازم اگه پالست مربعی باشه با ست و ریست کردن یه پایه می تونی این پالسو تولید کنی و با استفاده از یه ترانزیستور و یه منبع تغذیه ی متغیر برای ترانزیستور پالس با دامنه ی دلخواهتو تولید کنی.
    اگه مربعی نباشه یه d2a لازم داری

دیدگاه

می شه بفرمایید که چرا شما می خواهید از یک پین یک پالس رو بگیرید و از یه پین دیگه بدی بیرون . دلیل خاصی داره . داخل میکرو قراره روش کاری انجام بشه روش . بهتر و کاملتر توضیح بده .
      تا کمک کامل تری بشه و راه حل بهتر .

دیدگاه

سلام ببخشید با dial_up وصل به اینترنت هستم هی dic میشه
        بله پالسم مربعی هست
        من میخوام یک پالس با دامنه یا همون on pulse مثلا 100 میکرو ثانیه وفرکانس 100 هرتز رو وارد میکرو بشه وکپچر بشه وداخل میکرو به دامنه پالس مثلا 150 میکرو ثانیه
        اضافه بشه ولی فرکانس تغییری نکنه و از پایه دیگه میکرو خارج بشه
        امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

ببین تو یه مداری البته خواستی بدون چیه با پیغام خصوصی بهت میگم ، از atmega8 یه پالس میره به 74hc123 واز این ایسی 2 تا خروجی که یکیش پالس معمولی میده ودومی نات پالس رو میده یعنی پالس بر عکس یا منفی حالا بعد این پالس منفیه رفته به پایه icp1 که برای کپچر تایمر 1 هستش دوباره این پالس با تغییراتی که گفتم برمیگرده به 74hc123 چرا چون نسبت به مقاومت سیم پیچ یا سلفی که به ماسفت وصل میشه دامنه پالس تغییر میکنه
          اینی که میگم تویکی از کشورهای اروپایی ساخته شده وکار میکنه ،حالا من میخوام این رو پیاده کنم کمک کنید

دیدگاه

منظورت از میکروثانیه میکروولت دیگه ،نه
            در ضمن واسه این که میکرو لازم نیست . با یکی دو ترانزیستورم می تونی بکنی

دیدگاه

با استفاده از پایه ICP میکرو
              مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام
                1 - بله میکرو ثانیه هست
                2 - من یادم رفته بنویسم مدت زمان on pulse هست 100 میکرو ثانیه وفرکانس 100 هرتز
                3 - نه من کلی کار با همین میکرو غیر این کار باید انجام بدم از adc باید استفاده کنم وساخت منو ها وکی پد باید راه اندازی کنم وغیره...... ، فقط از میکرو برای این کار استفاده نمیکنم
                اصلا تغییر پالس رو بیخیال شدم
                فقط بگو چطور میتونم اولین پالسی رو که رکورد کردم رو چطوری بهش دست پیدا کنم
                منظورم اینه که موقعی که پالس اول خونده شد مثلا اگه پالس اول در حالت falling شد بعد 10 میکرو ثانیه بیام یک پین رو ست کنم برای نمونه گیری با ای سی 4053
                و پالس دوم هم falling شد بعد 20 میکرو ثانیه بیام پین دیگه میکرو رو ست کنم وبا پایه دیگه 4053 نمونه گیری کنم
                منظور منو فهمیدی؟

دیدگاه

والا من که سر درنیاوردم میخوای چی کار کنی .
                  راه حلی که به ذهنم میرسه اینه :یه آرایه دوطبقه تعریف کن مثلا : A[1] [100] i
                  یکیش دو عضو داره و اون یکی مثلا 100 تا . تو اون دو عضو اطلاعات پالستو میریزی . یعنی زمان on و زمان off بودنشو . اینارم اینطوری اندازه می گیری :
                  وقفه رو حساس به هر دو لبه ی بالا رونده و پاییین رونده فعال میکنی . تو اون وقفه اولش تایمرو استارت میکنی تا لبه ی بعدی . مقدار تایمرو تو عضو 0 آرایه ذخیره می کنی . بعد تا لبه ی بعدی بازم زمانو اندازه میگیری . ت. اون یکی عضو آرایه میریزی . بعدش هیچ چی اطلاعات اون سیگنال تو اون آرایه هستش دیگه . فرکانس و دیوتی سایکلو همه چیزشو می تونی حساب کنی . هر کاریم که خواستی کنی مثلا دوباره دیوتی سایکلشو خواستی تغییر بدی با تایمر می تونی بکنی

دیدگاه

راستی مدار رو دیدی؟

دیدگاه

آره مدارتو دیدم ولی هیچی سردر نیاوردم .
                      والا من یه چیزایی مینویسم ولی انتظار نداشته باش حتما جواب بده . باید روش کار کنی .
                      ولی شرمنده دیگه . نتونستم کامل بنویسم .چون خودم به خدا درگیرم .الگوریتم وار نوشتم.

unsigned long int A[1][100] , t =0;
                      int n=0;
                      فعالسازی تایمر;

سابروتین وقفه
                      {

if (n==1)
                      {
                      t=t++;
                      }

خاندن مقدار تایمر;

بعد صفر کردنش و استارت دوباره ;

if (n==0)
                      {
                      n=1
                      }else
                      n=0
                      }

A[n][t]=مقدار خوانده شده ی تایمر ;

}

دقت کن که n همون تعیین کننده ی آن و آف بودن پالسته .
                      اطلاعات پالست تو او آرایه ریخته میشه .
                      مثلا برای t=20
                      A[0][20] نشون دهنده ی مدت زمان آن بودن و A[1][20] مدت زمان آف بودنشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X