ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2010/06/01
    17
    0

نحوه اتصال موتور

سلام روی پلاک موتوری نوشته شدهΔ/Y 380/660 ایا منظور حداکثر ولتاژ کاری موتوره مثلا چون در اتصال ستاره 660 ولت است میتوانیم در شبکه ایران بدون هیچ مشکلی موتور را به برق وصل کنیم
    2011/08/30
    224
    4

پاسخ : نحوه اتصال موتور

یعنی اینکه در آرایش مثلث باید با ولتاژ شبکه 380 ولت کار کند و وبا آرایش ستاره با ولتاژ 660 ولت شبکه
    و این به این معنی است که در شبکه ایران (380 ولت) نباید با آرایش ستاره دایم کار کند.
    2011/02/11
    32
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jalal gilani
    و این به این معنی است که در شبکه ایران (380 ولت) نباید با آرایش ستاره دایم کار کند.
    فکر کنم با اتصال ستاره میتونه کار کنه ولی با اتصال ستاره یکآ*سوم توان نامی رو خواهد داشت.
    2007/02/18
    مشهد
    2,401
    148

نقل قول نوشته اصلی توسط doosoo
    سلام روی پلاک موتوری نوشته شدهΔ/Y 380/660 ایا منظور حداکثر ولتاژ کاری موتوره مثلا چون در اتصال ستاره 660 ولت است میتوانیم در شبکه ایران بدون هیچ مشکلی موتور را به برق وصل کنیم
    در واقع جناب jalal gilani کاملا درست راهنمایی کردن
    کلا این تیپ موتور ها برای راه اندازی از نوع ستاره مثلث تعبیه شدن و اگر هم ولتاژی برابر 660 ولت داشتیم (مثلا خروجی دیزل اونقدر باشه ) می تونی به صوورت ستاره راه اندازی کنی
    البته بیشتر این موتور ها ولتاژ عایقی و عایق بندیشون طوری نیست که بتونن این ولتاژ رو بخوبی تحمل کنن و بیشتر به منظور راه اندازی از نوع ستاره مثلث تعبیه شدن

معمولن این موتور ها از 5.5 کیلو وات به بالا طراحی می شن و معمولن از قدرت های 5.5 کیلو وات به بالا در دورهای 3000 و از 11 کیلو وات به بالا در دورهای پایین تر به صورت ستاره مثلث راه اندازی می شن

در این موتور اتصال صحیح شما باید مثلث باشه که بتونی حداکثر توان رو از اون موتور بگیری

هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید البرت انیشتن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2011/02/11
    32
    0

حالا من یک سوال دارم

چرا در کتاب هنرستان نوشته موتور با مشخصات پلاک 230Y رو نمیشه با شبکه سهآ*فاز ایران راه انداخت؟؟؟
    2007/02/18
    مشهد
    2,401
    148

در واقع در اتصال ستاره که می شه ولتاژ بالاتری به موتور داد ولتاژ برق ایران در این اتصال 380 ولت ه و به 220 ولت نمیشه وصل کرد

هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید البرت انیشتن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2011/02/11
    32
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
    در واقع در اتصال ستاره که می شه ولتاژ بالاتری به موتور داد ولتاژ برق ایران در این اتصال 380 ولت ه و به 220 ولت نمیشه وصل کرد
    در اتصال ستاره که ولتاژ برق ایران 220 ولتآ*ه (220 ولت ولتاژ خط به نول، در اتصال مثلث که ولتاژ خط به خط هست این ولتاژ 380 ولتآ*ه) . بنابراین اگه موتور رو به صورت ستاره ببندیم ولتاژی که روش میافته 220 ولته، روی پلاک موتور هم که نوشته ستاره230 بنابراین به نظر من این نوع موتور رو میشه تو سیستم ایران راهآ*اندازی کرد. به نظر من کتاب هنرستان در اینجا اشتباه داره
    البته گرایش من قدرت نیست و کاملن مطمئن نیستم که تحلیلم درست باشه. اگه شما فکر میکنین دارم اشتباه میکنم منو متقاعد کنین.
    2011/08/30
    224
    4

دوست عزیز ولتاژ برق سه فاز مصارف عمومی در ایران 380 ولت است ، پس وقتی میگه موتور در آرایش ستاره 230 ولت معلومه که نمیشه با 380 راه اندازی کرد
    موتور رو یه Black Box در نظر بگیرید وقتی میگه 230 ورودی اگر 380 بهش وصل کنید می سوزه دیگه این کاملا واضحه.
    2007/12/30
    13
    0

سلام ، اينجا کسي راجع به اتصال پارت وايد چيزي ميدونه؟ ممنون ميشم اگه توضيح بدين راجع بهش ، مي خوام راجع به نحوه اتصال و روابط ولتاژ و جريانش بدونم
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9