اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش کردن کامل LCD کارکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خاموش کردن کامل LCD کارکتری

سلام
    من میخوام به دلیل اینکه میکروم با باطری کار میکنه می خوام lcd به طور کامل خاموش کنم برق اصلی lcd توسط ترانزیستور کنترل میکنم اما وقتی خاموش میکنمش باز یک سری کارکتر نشون میده یعنی از همون رابط با میکرو نسبتا برقه خودشو تامین میکنه :cry: :cry:
    حالا یک کد به زبان C می خوام که بتونم کلا پورت استفاده شده برای lcd خاموش یا روشن کنم که باطریم عمر بیشتری داشته باشه
    موقتا هم از پورت a برای این کار استفاده کردم :job: :job: :job: :job:
    ممنون

پاسخ : خاموش کردن کامل LCD کارکتری

نوشته اصلی توسط ramin20007
    سلام
    من میخوام به دلیل اینکه میکروم با باطری کار میکنه می خوام lcd به طور کامل خاموش کنم برق اصلی lcd توسط ترانزیستور کنترل میکنم اما وقتی خاموش میکنمش باز یک سری کارکتر نشون میده یعنی از همون رابط با میکرو نسبتا برقه خودشو تامین میکنه :cry: :cry:

شما همه ی تغذیه های ال سی دی رو به هم وصل کردی بعد با یه ترانزیستور همشو وصل میکنی با همون همشو قطع می کنی اگر تغذیه هات جدا به ترانزیستو وصل بشه شاید مشکلت حل بشه :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m

شما همه ی تغذیه های ال سی دی رو به هم وصل کردی بعد با یه ترانزیستور همشو وصل میکنی با همون همشو قطع می کنی اگر تغذیه هات جدا به ترانزیستو وصل بشه شاید مشکلت حل بشه :icon_razz:
      اگر منظورتون اینکه پایه 2 و 16 به هم وصل کرده باشم نه این کارو نکردم حتی در زمان توفولیت هم این کارو با کلید انجام می دادم
      حالا بهتر مثبت قطع کنم یا منفی
      بیشتر میخوام بتونم پورتA رو کلا غیر فعال کنم که برنامه بتونه به کار خودش ادامه بده

دیدگاه

سلام

شما زمین lcd را قطع کن یعنی پایه 1 و 16. در این صورت نباید چیزی نمایش داده بشه.
        شيطان که رانده گشت يک خطا بيشتر نکرد
        خود را براي سجده آدم رضا نکرد
        شيطان هزار مرتبه بهتر ز بي نماز
        او سجده را بر آدم و اين بر خدا نکرد

دیدگاه

اگر منظورتون اینکه پایه 2 و 16 به هم وصل کرده باشم نه این کارو نکردم حتی در زمان توفولیت هم این کارو با کلید انجام می دادم
          حالا بهتر مثبت قطع کنم یا منفی
          بیشتر میخوام بتونم پورتA رو کلا غیر فعال کنم که برنامه بتونه به کار خودش ادامه بده
          نه باید کل زمین ها جدا باشه (1 3 5 )
          اگه می خوای کلا بره کل پورت A رو 0 کن اگه مثبت های ال سی دی قط بشه به ال سی دی + نمی رسه و خاموش میشه :mrgreen: :mrgreen:

نوشته اصلی توسط kaja2012
          سلام

شما زمین lcd را قطع کن یعنی پایه 1 و 16. در این صورت نباید چیزی نمایش داده بشه.
          این طوری چراغش خاموش میشه :biggrin:

دیدگاه

با همون روش اول هم میتونید جواب بگیرید اما همه باید جدا به یه ترانزیستور وصل باشند و بین ترازیستور و ال سی دی یه دیود بذارین
            چيزي را بگو که بتواني بنويسي
            چيزي را بنويس که بتواني امضا کني
            چيزي را امضا کن که بتواني به آن عمل کني (ناپلئون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
              نه باید کل زمین ها جدا باشه (1 3 5 )
              اگه می خوای کلا بره کل پورت A رو 0 کن اگه مثبت های ال سی دی قط بشه به ال سی دی + نمی رسه و خاموش میشه :mrgreen: :mrgreen:
              این طوری چراغش خاموش میشه :biggrin:
              دوست عزیز
              توی برنامه دقیقا چی بنویسم اگر منظورتون PORTA=0 و DDRA=0 باشه اولا فکر نمیکنم که عملی باشه چون اگر با کدویزارت ال سی دی کانفیگ کنید میبینید که به صورت پیش فرض کل پورت ها به صورت صفرتعریف میشه
              دوما حالا فرض میکنم که کار کرد اگر بخوام دوباره روشنش کنم چی

دیدگاه

دوست عزیز
                توی برنامه دقیقا چی بنویسم اگر منظورتون PORTA=0 و DDRA=0 باشه اولا فکر نمیکنم که عملی باشه چون اگر با کدویزارت ال سی دی کانفیگ کنید میبینید که به صورت پیش فرض کل پورت ها به صورت صفرتعریف میشه
                دوما حالا فرض میکنم که کار کرد اگر بخوام دوباره روشنش کنم چی
                DDRX که برای پول اپ وردی هست :smile:
                جواب میده اگه پورت A 0 کنی برای این کار باید PORTA=&B00000000 بنویسی بعد اگر بخوای روی ال سی دی چیزی نمایش بدی درست میشه و نمایش میده یعنی از 0 در میاد :nice:

شما با C می نویسید ؟

دیدگاه

در صورت قطع تغذییه مثبت یا منفی از LCD باید LCD به طور کامل خاموش بشه چون پایه های ورودی DATA یا TTL هستند و یا CMOS که در هر دو صورت جریای از آنها عبور نمیکنه احتملا یجای مدارت مشکل داره.
                  تازه با خاموش کردن LCD حافظه داخلی آن پاک میشه و مقداری از اطلاعات را از دست میدید که با کمی دقت در برنامه نویسی می تونی این مشکل رو رفع کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                    DDRX که برای پول اپ وردی هست :smile:
                    جواب میده اگه پورت A 0 کنی برای این کار باید PORTA=&B00000000 بنویسی بعد اگر بخوای روی ال سی دی چیزی نمایش بدی درست میشه و نمایش میده یعنی از 0 در میاد :nice:

شما با C می نویسید ؟
                    بله با c مینویسم
                    منظورتونو دقیقا نفهمیدم یهنی میگین اگر بخوام چیزی نشون نده بنویسم DDRX=0
                    و بخوام نشون بده بنویسم PORTA=&B00000000

دیدگاه

بله با c مینویسم
                      منظورتونو دقیقا نفهمیدم یهنی میگین اگر بخوام چیزی نشون نده بنویسم DDRX=0
                      و بخوام نشون بده بنویسم PORTA=&B00000000
                      نه
                      DDRX برای اینه که بخواید یه پورت رو مقاومت پول اپ وردی شو فعال کنی دیگه مقاومت پول اپ خارجی نزاری که وقتی خواستید کلید وصل باید بنویسیدش
                      اگر بخواید یه پورت رو 0 کنید این PORTA=&B00000000 برای بسکام استفاده میشه شاید توی C عدد باینری رو یا یه چیز دیگه نشون بدن ولی میتونید با هگزش رو بکار ببرید که میشه PORTA=0x00
                      فقط زمانی که خواستید خاموش بشه باید PORTA=0x00 توی برنامه بنویسید زمانی که خواستید روشن بشه فقط کافیه بگید رو ال سی دی چیزی بنویسه که خودش موقع ارسال از 0 در میاد
                      به همین راحتی و خوشمزگی کیک بوققق :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X