اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال سخت افزاری sd/mmc به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال سخت افزاری sd/mmc به میکرو

رم حداکثر 3.6 ولت میتونه تو ورودیش داشته باشه ولی میکرو معمولا 4.3 تا 5 ولت تو خروجیش داره !
    از 74245 میشه برای تبدیل سطح ولتاژ بین رم sd/mmc و میکرو استفاده کرد ؟ در لینک زیر از این آی سی استفاده شده است
    http://www.futurlec.com/Mini_Logic.shtml
    اگر نمیشه چرا دلیلش چی ؟
    با تقسیم مقاومتی این کار رو میشه به نحو احسن انجام داد ؟ ( منظورم اینه که کدوم روش بهتره ، تقسیم مقاومتی یا 74245 )
    نکته خاصی در این مورد وجود داره که باید رعایت کنم ؟

پاسخ : اتصال سخت افزاری sd/mmc به میکرو

سلام!
    برای اتصال AVR به SD یا MMC بهتر از بافر CMOS به شماره CD4050 استفاده کنی البته اگر فرکانس کاری میکرو بیشتر از 1MHz هست از بافر 74HC4050 استفاده کنید که تا 20Mhz رو جواب میده.
    تقسیم ولتاژ مقاومتی هم روش ساده ای هست که البته زیاد قابل اطمینان نیست.
    اگر مشکل با سری L میکرو ها نداری از اونها استفاده کن و میکرو را هم با 3.3 ولت راه اندازی کن. این کار باعث میشه مدارت خیلی ساده تر بشه.

دیدگاه

ورودتون رو به انجمن تبریک میگم
      از راهنماییتون ممنونم :nice:

دیدگاه

جوان اینا رو داره
        HEF4050BD **********philips******** Cmos Hex Buffer/Converter;Vdd:5V to 15V
        CD4050BE ******texas****** Cmos Hex Non-Inverting Buffers/Converter;Vdd:5V to 15V

به نظرم اولی بهتر باشه ، شما نظرتون چی ؟

دیدگاه

من خودم برای یک پروژه که نیاز به SD داشت. از هر دوی این تراشه ها استفاده کردم ولی هر دوی اینها مشکل فرکانس دارند دقیقا یادم نمیاد روی چه فرکانسی دیگه کار نمی کردند ولی بافر 74hc4050 با 16MHz بخوبی کار میکرد ولی اگه می خوای با فرکانس پایین کار کنی هیچ فرقی ندارند. پکیج یکسانی هم دارند شما مدار را با هرکدام از این آیسی ها ببندی بعدا میتونی بدون تغیی با هم تعویضشون کنی.

دیدگاه

در خروجی کارت ورودی میکرو چطور عمل میشه
            بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

خروجی کارت رو باید مستقیما به پایه میکرو متصل کرد چون پورت های AVR از جنس TTL هستند و ولتاژ بالاتر از حدود 2.5 ولت را یک تلقی میکنند پس مشکلی در این اتصال وجود ندارد.

دیدگاه

اتصال sd کارت به میکروکنترلر lpc 2368

ممنون میشم اگه کسی درباره اتصال sd / mmc کارت به میکروکنترلر آرم از شرکت nxp مدل lpc238 بهم کمک کنه :rolleyes: :question:

دیدگاه

ببخشید لینک دانلود چه طوری نتونستم دانلود کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X