اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال میکرو سوئیچ به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال میکرو سوئیچ به میکرو

با سلام خدمت اساتید محترم.من می خوام میکروسوئیچ رو به میکرو وصل کنم می خواستم بدونم نحوه اتصال به چه صورته ؟و اینکه در برنامه باید از adc استفاده کرد؟ کلا پین مورد نظر رو به چه صورت تعریف کنیم ؟با تشکر
    اگر دين نداري حداقل آزاده باش <امام حسين (ع)>

پاسخ : اتصال میکرو سوئیچ به میکرو

سلام
    خب میکرو سوئیچ هم یک نوع سوئیچه و شما باید پین را ورودی تعریف کنی. کافیه میکروسوئیچ را بین زمین و پایه میکرو قرار بدی و منتظر صفر شدن پایه باشی.چرا می خواهی از adc استفاده کنی؟
    شيطان که رانده گشت يک خطا بيشتر نکرد
    خود را براي سجده آدم رضا نکرد
    شيطان هزار مرتبه بهتر ز بي نماز
    او سجده را بر آدم و اين بر خدا نکرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kaja2012
      سلام
      خب میکرو سوئیچ هم یک نوع سوئیچه و شما باید پین را ورودی تعریف کنی. کافیه میکروسوئیچ را بین زمین و پایه میکرو قرار بدی و منتظر صفر شدن پایه باشی.چرا می خواهی از adc استفاده کنی؟
      ممنون از کمکتون فکر کنم اینم خیلی روش خوبیه فقط یه سوال من در یک تاپیک دیدم گفته بودن اضافه بر چیزی که شما میگید یک مقاومت 10 کیلو یک سرش رو به 5+ و سر دیگه رو به همون پایه میکرو سوئیچ که به میکرو رفته وصل کنیم .کدوم روش بهتره ؟در مورد adc هم گفتم شاید احتمال سوختن میکرو رو پایین بیاره .

دیدگاه

خب قراردادن مقاومت 10 کیلو برای کاهش نویزپذیری است.این روش روش خوبیه یعنی در واقع شما اون پایه میکرو را که خروجی تعریف کردی پول پ می کنی.(اتصال مقاومت به +5)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kaja2012
          خب قراردادن مقاومت 10 کیلو برای کاهش نویزپذیری است.این روش روش خوبیه یعنی در واقع شما اون پایه میکرو را که خروجی تعریف کردی پول پ می کنی.(اتصال مقاومت به +5)
          درسته.فقط شما فرمودید باید پایه میکرو رو ورودی تعریف کنیم.یعنی اگر پول پ قرار بدبدم باید خروجی تعریف کنیم؟

دیدگاه

سلام مجدد

نه شما پایه میکرو را ورودی تعریف کنید و با مقاومت هم اونو پول پ کنید. اصولا پول پ کردن روی پایه های ورودی میکرو انجام میشه که نویز نگیره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kaja2012
              سلام مجدد

نه شما پایه میکرو را ورودی تعریف کنید و با مقاومت هم اونو پول پ کنید. اصولا پول پ کردن روی پایه های ورودی میکرو انجام میشه که نویز نگیره.
              باشه همین کارو میکنم. ممنون از کمکتون :applause:

دیدگاه

چیکار کنیم که با فشار دادن یکبار میکروسوئیچ، میکرو چندبار نشمره؟ و اگر دکمه رو نگه داریم تند تر بشماره؟!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X