اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای اجرای برنامه بر روی at91sam9260

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای اجرای برنامه بر روی at91sam9260

سلام دوستان
    من یه برنامه با کیل نوشتم و کمپایل کردم که PB0 را ست و ریست کنه . بعد از اینکه فایل هگز را به باینری تبدیل کردم و با SAM-BA توی SDRAM میریزم چیزی اجرا نمیشه ؟؟؟؟ :question:
    برنامه را باید کجا بریزم و چه جوری اجراش کنم ؟
    برد شامل at91sam9260 و NandFlash و SdRam میباشد (دیتا فلش ندارد) .
    برنامه هم اینجوری نوشته شده :

پاسخ : کمک برای اجرای برنامه بر روی at91sam9260

سلام
    من تا الان اصلا کار نکردم با اینا !
    ولی فکر کنم باید تو nandflash بریزید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
      سلام
      من تا الان اصلا کار نکردم با اینا !
      ولی فکر کنم باید تو nandflash بریزید .
      ممنونم از جوابتون
      اینکارو هم کردم ولی :sad:
      آخه از توی SDRAM هم باید بشه ولی نمیشه
      ممنون میشم اگه کسی کمک کنه

دیدگاه

سلام.برنامه باید حتما روی nand flash باشه.چرا که برنامه باید توی حافظه rom ذخیره بشه و cpu برنامرو از روی rom اجرا میکنه نه ram
        درضمن هنوز نگفتین این بردو از کجا گرفتین.شماتیکشو اگه بذارین ممنون میشم :mrgreen:

دیدگاه

Random Access Memory = RAM
          این حافظه ها با قطع منبع تغذیه اطلاعاتشون پاک میشه .
          Read Only Memory = ROM
          این حافظه ها فقط خواندنی هستند و اطلاعاتشون با قطع منبع تغذیه از دست نمیره . حافظه های که از اون ها با عنوان Flash نام برده میشه از این نوع هستند .

دوستان ببخشید که توضیح واضحات دادم .
          دعایم کنید که شاید به واسطه ی دعای خیر شما مشکلاتم حل شود .

دیدگاه

من نمیدونم منظورتون از اینا که نوشتید چیه دوست عزیز
            ولی چیپتون 32k حافظه داخلی داره . اونطور که من فهمیدم شما دیتا رو رو حافظه ی خارجی ریختید ( درسته ) ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط goldperson2005
              من نمیدونم منظورتون از اینا که نوشتید چیه دوست عزیز
              ولی چیپتون 32k حافظه داخلی داره . اونطور که من فهمیدم شما دیتا رو رو حافظه ی خارجی ریختید ( درسته ) ؟
              ممنونم دوست عزیز از جوابتون
              32k حافظه داخلی !!!؟؟؟ :eek:
              AT91SAM9260 دارای دو تا 4k حافظه sram و 32k حافظه rom میباشد که هیچکدام برای برنامه نیست و باید از فلش اکسترنال استفاده کنید مثل nand flash , nor flash , data flash و ...
              من که با SAM-BA توی sdram اکسترنال ریختم آخه شنیده بودم که میکرو دیتای برنامه را در ابتدا از فلش بر روی sdram میریزد و بعد اجرا میکند ولی بازم نشد
              میدونم که باید توی nand flash بریزم ولی اینجور که معلومه این کافی نیست و باید یه بوت لودر در ابتدای nand flash بریزیم که برنامه را اجرا کنه
              ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abrar
                ممنونم دوست عزیز از جوابتون
                32k حافظه داخلی !!!؟؟؟ :eek:
                AT91SAM9260 دارای دو تا 4k حافظه sram و 32k حافظه rom میباشد که هیچکدام برای برنامه نیست و باید از فلش اکسترنال استفاده کنید مثل nand flash , nor flash , data flash و ...
                من که با SAM-BA توی sdram اکسترنال ریختم آخه شنیده بودم که میکرو دیتای برنامه را در ابتدا از فلش بر روی sdram میریزد و بعد اجرا میکند ولی بازم نشد
                میدونم که باید توی nand flash بریزم ولی اینجور که معلومه این کافی نیست و باید یه بوت لودر در ابتدای nand flash بریزیم که برنامه را اجرا کنه
                ممنونم
                دوست عزیز :
                حافظه ی ROM یک حافظه ی فقط خواندنی هست ( Configuration Memory از این حافظه جداست با این حال یه نگاهی به دیتاشیتش میندازم شاید اشتباه میکنم ) .

دیدگاه

سلام
                  در ROM برنامه های لازم برای پروگرام کردن حافظه های خارجی با SAM-BA می باشد و خود ROM قابل پروگرام کردن نیست و در فرایند تولید تراشه خانه های این حافظه برنامه ریزی شده است.

دیدگاه

ای بابا ما هنوز آرم هفت رو شروع نکردیم شما یک مبحث جدید باز کردی
                    به هر حال با توجه به نوع ساختار 9260 که یک میکروپروسسور است بعد از ریسیت بردار ریسیت اجرا میشه که معمولا آدرس شروع برنامه است و این آدرس در فضای باس دیتای پروسسور است که میتونه هر نوع حافظه باشه
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام
                      ببخشید سئوالی داشتم
                      اگه من این میکروat91sam9260 رو هم بهش nand flash و sdram متصل کرده باشم الان من میخوام یه برنامه چشمک زن یا خواندن از adc رو بریزم تو میکرو باید چیکار کنم؟ ایا برنامه باید داخل ناند فلش ریخته بشه؟ اگر ناندو اس دی رم به میکرو وصل باشن و بیام با samba پروگرام کنم خودکار برنامه مثلا چشمک زن رو میریزه تو ناند فلش و بعدش هم برنامه اجرا میکنه؟ یا قضیه دیگه داره ؟
                      بذارید منظورم بهتر بگم اگه ناند فلش رو سخت افزاری به میکرو متصل باشه اونوقت samba اتوماتیک برنامه چشمک زن رو میریزه تو ناند فلش ؟ بعدش هم برد رو روشن کنم برنامه چشمک زن شروع میکنه بکار کردن یا دنگ و فنگ دیگه ای داره ؟ لطفا کمک کنید
                      امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8866
                        سلام
                        ببخشید سئوالی داشتم
                        اگه من این میکروat91sam9260 رو هم بهش nand flash و sdram متصل کرده باشم الان من میخوام یه برنامه چشمک زن یا خواندن از adc رو بریزم تو میکرو باید چیکار کنم؟ ایا برنامه باید داخل ناند فلش ریخته بشه؟ اگر ناندو اس دی رم به میکرو وصل باشن و بیام با samba پروگرام کنم خودکار برنامه مثلا چشمک زن رو میریزه تو ناند فلش و بعدش هم برنامه اجرا میکنه؟ یا قضیه دیگه داره ؟
                        بذارید منظورم بهتر بگم اگه ناند فلش رو سخت افزاری به میکرو متصل باشه اونوقت samba اتوماتیک برنامه چشمک زن رو میریزه تو ناند فلش ؟ بعدش هم برد رو روشن کنم برنامه چشمک زن شروع میکنه بکار کردن یا دنگ و فنگ دیگه ای داره ؟ لطفا کمک کنید
                        باسلام
                        دقیقا روی nand flash باید بریزید.
                        دنگ و فنگم نداره. oo:
                        امتحان بکنید جواب نگرفتید تا بیشتر باهم بررسی بکنیم :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X