اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظام مهندسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نظام مهندسی

سلام به همه
    اگه اطلاعاطی درمورد نظام مهندسی و امتحانش و...دارین ممنون میشم بهم بگین. :question:

پاسخ : نظام مهندسی

سلام هستی خانم.اگر گرایش شما قدرت باشه که خوب امضای طراحی و محاسبات رو هم علاوه بر نظارت میگیرید و البته امتحاناتش جدا هستن.کلاسهای مخصوصی هم داره+کتاب سوالات سالهای قبل آزمون نظام مهندسی برق نوشته آقای هوشیار خزایی. باز هم سوالی بود در خدمتم.
    البته اینم بگم که از لیسانس باید سه سال بگذره تا بتونید امتحان بدین و بهتره از الان اگر درستون تمام شده برید عضو کانون نظام مهندسی ساختمان بشین
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام
      اگه لیسانس رو تموم کردید میتونید برید و با ارائه یه سری مدارک و پرداخت مبالغی پول عضو سازمان نظام مهندسی بشید و براتون کارت عضویت صادر میشه که سالانه هم باید با پرداخت مبلغی اونو تمدید کنید. عضو شدن خالی مزیت خاصی نداره جز اینکه ممکنه در یه سری موارد مثل خرید سرویس ADSL از بعضی شرکت ها و یا استفاده از بعضی اماکن مثل استخر و غیره بابت عضویت در نظام بهتون تخفیف بدن، ضمن اینکه به مناسبت های مختلف براتون اس ام اس میاد و همین طور میتونید تو همایش های اموزشی که ممکنه در نظام برگذار بشه شرکت کنید. اما مورد بعدی شرکت در ازمون سازمان نظام مهندسی جهت اخذ پروانه اشتغال (پایه 3) هستش که بهتون حق امضا میده به عنوان یه مهندس برق روی تاسیسات برقی یه ساختمون (روشنایی+اسانسور+...) ، برای شرکت در ازمون باید حتما عضو سازمان نظام شده باشین، ازمونش معمولا سالی دو بار برگذار میشه که فعلا ظاهرا گفته شده ازمون بعدی در خرداد ماه هستش، تا جایی هم که خبر دارم ازمونش 60 سواله تستی هست که نمره منفی هم داره و اگر بتونین 50% نمره بیارین قبول هستین و بهتون پروانه اشتغال داده میشه، ازمون برای همه گرایش های برق یکیه یعنی چه قدرت باشین چه الکترونیک و چه هر گرایش دیگه باید همون ازمون رو بدین ولی در صورت قبولی اگه قدرتی باشین حق طرح+نظارت رو دارین اما اگه الکترونیکی باشین فقط حق نظارت رو دارین (قبلا الکترونیکی ها با گذروندن چند واحد از دروس قدرت حق طرح رو هم میگرفتن اما الان دیگه ظاهرا نمیشه ) تا جایی که میدونم چه لیسانس باشید چه فوق لیسانس تفاوتی نداره فقط از زمان انتظار کم میکنه یعنی با لیسانس شما باید 3 سال بمونین با فوق لیسانس 2 سال، امتحان کتاب باز هستش و شما میتونید همه کتاب ها رو با خودتون ببرید، منابعی رو هم که باید مطالعه کنید شامل یه سری کتاب های سبز رنگ ( مباحث مختلف (1و2و3 و... ) ساختمان) کتاب هایی که مربوط به حل سوالات سال های گذشته هست و یه سری کتاب های مکمل میشه که در این مورد میتونید از بخش انتشارات خود سازمان نظام مهندسی که میرید عضو بشید کمک بگیرید و همین طور لینکی که براتون گذاشتم میتونید اطلاعات دقیق تر و نمونه سوالات سال های گذشته رو بگیرید.
      http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=260
      حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
      خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
        شنیدم که قانونی که میگفت باید جندسالی از اتمام درس بگذره تابشه ازمون شرکت کرد برداشته شده درسته؟
        باسپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hasti122
          ممنون از راهنماییتون
          شنیدم که قانونی که میگفت باید جندسالی از اتمام درس بگذره تابشه ازمون شرکت کرد برداشته شده درسته؟
          باسپاس
          نه این قانون همچنان برقراره، میتونید از سایتی که تو پست قبلی گذاشتم شرایط شرکت در ازمون گذشته رو مطالعه کنید که این مسئله هم توش ذکر شده
          حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
          خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

نظام مهندسی

سلام.
            1)کسی از اعضای سایت هست که آزمون نظام مهندسی رو شرکت کرده باشه و قبول شده باشه؟؟در صورت قبولی آیا به اندازه مبلغی که ثبت نام کردیم ، پولش در میاد؟؟
            2)اگر کسی فوق لیسانس باشه، آیا میتونه با مدرک لیسانسس ثبت نام کنه؟؟(چون از لیسانسش 3سال گذشته اما از ارشدش هنوز2سال نگذشته)
            3)باتوجه به open book بودن ، و اینکه اگر نصفشو جواب بدیم قبولیم، پس باید همه قبول بشن oo:
            4)عضویت تو سازمان نظام مهندسی اصلا مزیتی داره؟یا فقط لازمه ی شرکت در آزمون است؟
            هرگز توان خودت را در تغيير دادن خويش،دست كم نگير!
            هرگز توان خودت را در تغيير دادن ديگران،دست بالا نگير!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112772.0

دیدگاه

سلام ،این استخدامی جدید که دهم فروردین سایت سنجش زده بود، ولی گفته اخرین مدرک تحصیلی ،من کارشناسی پیوستم بهمن 94 تموم میشه میتونم مدک فوق دیپلم از دانشگاه بگیرم !؟

دیدگاه

سلام دوستان
                برای آزمون نظام مهندسی مرداد 94
                کلید واژه آزمون رو می تونین از آدرس زیر دانلود کنید
                http://kelidvajeh.ir/category/keyword-test-engineering-council/electrical-engineering/?ref=5
                همچنین برای اولین بار جزوه طلایی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی رو از آدرس زیر دانلود کنید
                http://kelidvajeh.ir/category/test-engineering-council-booklet/power-notes/?ref=5

دیدگاه

سلام.اگر مثلا من الان تونظام مهندسی ثبت نام کنم و عضو بشم آیا میتونم تو امتحان مرداد ماه هم شرکت کنم؟یا باید یک مدتی از عضویتم بگذره بعد حق شرکت در آزمون رو دارم؟؟؟
                  هرگز توان خودت را در تغيير دادن خويش،دست كم نگير!
                  هرگز توان خودت را در تغيير دادن ديگران،دست بالا نگير!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112772.0

دیدگاه

با سلام دوستان مهندس از آنجایی که آزمون نظام جزوه باز هست من 10 سال آزمونهای نظام مهندسی برق از سال 83 تا93 آخرین آزمون را با جواب تشریحی در یک فایلی جمع آوری کردم ودر فروشگاه اینترنتی خودم به آدرسhttp://electro shop.mohammad.ir گذاشتم دوستان دانلود کنید ضمنا برای هدیه شما علاوه بر فایل پاسخ تشریحی یک فایل هم شامل نشریه 110 مشخصات فنی تاسیسات الکتریکی از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور گذاشتم که هرسال چند تا سوال از همین نشریه هم میاد امیدوارم که استفاده کافی راببرند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X